ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΒΕΡ

thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2007 12:58 am
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΒΕΡ

Δημοσίευση από thanos_s »

Και για να δειτε ποιος εχει τη μυγα, εγω ποτε δεν αναφερω την λεξη ibiza ουτε αφηνω να εννοηθει κατι γυρω απο αυτο -στην προκειμενη το παιδι ειπε 20vt και b18c να λεγε το ιδιο ειναι-, και ολο απο αυτο πιανεστε :P
:P :P :P :P :P :P :burn:
.
thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2007 12:58 am
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΒΕΡ

Δημοσίευση από thanos_s »

red_drifter έγραψε:
thanos_s έγραψε:ΤΕΛΕΙΟ

Το πρωτο πραγμα που χρειαζεται ενα ροβερ ειναι ενα ψυγειο λαδιου των 200 ευρω :P :P
kserw ena rover pou xriazete kirios ......
ισχυει :;T
.
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΒΕΡ

Δημοσίευση από i-VTec »

thanos_s έγραψε:
kostas200vi έγραψε:
i-VTec έγραψε:Και πριν πάρει το Ibiza την ίδια γνώμη είχε...Όπως κι εγώ την έχω...Το ότι γουστάρουμε τα αμάξια μας δε σημαίνει ότι είναι και καλά...Μπουρδέλα είναι...Ο saiko το είχε πιάσει από παλιά το νόημα...

Τώρα όποιος θέλει να εθελοτυφλεί, πρόβλημά του...
Μια χαρά είναι τα αυτοκίνητα.......σκέψου την άλλη εκδοχή.....μήπως το πρόβλημα είναι ο κάτοχος.... ;)
ο saiko ΣΙΓΟΥΡΑ δεν εχει προβλημα :smok:
εξακριβωμενο, εκανε την καλυτερη επιλογη.Πηρε peugeot 8)

:P :P :P :P :P :P :P
Εικόνα
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΒΕΡ

Δημοσίευση από kostas200vi »

thanos_s έγραψε:
ο saiko ΣΙΓΟΥΡΑ δεν εχει προβλημα :smok:
εξακριβωμενο, εκανε την καλυτερη επιλογη.Πηρε peugeot 8)
Για αυτό έγραφε στο msn "Γάλλος πούστης ασθενής" γιατί έκανε την καλύτερη επιλογή..... :P :P :P :P
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 11:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΒΕΡ

Δημοσίευση από red_drifter »

thanos_s έγραψε:
red_drifter έγραψε:
thanos_s έγραψε:ΤΕΛΕΙΟ

Το πρωτο πραγμα που χρειαζεται ενα ροβερ ειναι ενα ψυγειο λαδιου των 200 ευρω :P :P
kserw ena rover pou xriazete kirios ......
ισχυει :;T

kai den exei akoma !!!!!!!!!!!!
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
SPOOKY1998
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Πέμ Απρ 03, 2008 7:47 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΒΕΡ

Δημοσίευση από SPOOKY1998 »

Ως προς τι βοηθαει ενα ψυγειο λαδιου εναν κ series?? Επιδωσεις?Ποιο ομαλη λειτουργια?Προστασια του κινητηρα?? Για πειτε και σε εμας που δεν ξερουμε !!
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΒΕΡ

Δημοσίευση από nikolas »

Κοίτα, θεωρητικά βοηθάει την προστασία του κινητήρα, μην επιτρέποντας στο λάδι να ανέβει σε υψηλές θερμοκρασίες..
Πρακτικά τώρα, σε αυτοκίνητο "μπροστομήχανο" και συγκεκριμένα στα δικά μας, που έχω θερμοκρασία λαδιού, δεν έχει πάει ποτέ πάνω από 120C..Και πιο συγκεκριμένα κοντά στους 120 έχω τύχει να δώ στην Εθνική πλακωμένος και με a/c ενώ στο κέντρο με σταμάτα ξεκίνα και καύσωνα, άντε να έχω δει 110+. Οπότε θεωρώ ότι είναι μια σχετικά περιττή κίνηση, παραμένει όμως μια επιπλέον δικλείδα ασφαλείας για όποιον θέλει να προσέξει και την παραμικρή λεπτομέρεια..
red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 11:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΒΕΡ

Δημοσίευση από red_drifter »

SPOOKY1998 έγραψε:Ως προς τι βοηθαει ενα ψυγειο λαδιου εναν κ series?? Επιδωσεις?Ποιο ομαλη λειτουργια?Προστασια του κινητηρα?? Για πειτε και σε εμας που δεν ξερουμε !!
se enan atmosferiko kinitira idika stock oxi pola pragmata ...

alla se ena turbato kinitira metatropi pou pernane ta ladia apo mia turbina pou stin mia tis meria exei 800+++vathmous ... kai ta vrazei ta ladia kai genikotra ta doulevei sta oria tous logo twn ipsilwn thermokrasion spane kai stamatane na loipenoun ton kinitira sosta

twrz gia enan atmisferiko se px mgtf poy o knitiras einai kapos thamenos kai exei thema genikotera me thermokrasies apla voithaei simantika sto na peseii thermikrasia tou loipantikou kai katepektasi tou kinitira

apla an pareis kati ftino kai dn exei thremostati exeis thema to xeimona giati ta ladia psixonte polu kai ginonte voutiro ...

AN KANW KAPOU LATHOS PARAKALO AS ME DIORTHOSEI KAPOIOS H NA SIMPLIROSEI KATI POU AFISA ..
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 11:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΒΕΡ

Δημοσίευση από red_drifter »

nikolas έγραψε:Κοίτα, θεωρητικά βοηθάει την προστασία του κινητήρα, μην επιτρέποντας στο λάδι να ανέβει σε υψηλές θερμοκρασίες..
Πρακτικά τώρα, σε αυτοκίνητο "μπροστομήχανο" και συγκεκριμένα στα δικά μας, που έχω θερμοκρασία λαδιού, δεν έχει πάει ποτέ πάνω από 120C..Και πιο συγκεκριμένα κοντά στους 120 έχω τύχει να δώ στην Εθνική πλακωμένος και με a/c ενώ στο κέντρο με σταμάτα ξεκίνα και καύσωνα, άντε να έχω δει 110+. Οπότε θεωρώ ότι είναι μια σχετικά περιττή κίνηση, παραμένει όμως μια επιπλέον δικλείδα ασφαλείας για όποιον θέλει να προσέξει και την παραμικρή λεπτομέρεια..

nikola an to organo s einai autogauge idika ftini seira min to empistevese ... eksaksrivomeno dixnei oti nane ... kai i piesi ladiou episeis dixnei oti nane ...

gia na deis fos pare toulaxiston ena autometer
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΒΕΡ

Δημοσίευση από nikolas »

RaidHP είναι και με αλλαγμένους σένσορες, όπου και πάλι τις ίδιες ενδείξεις παίρνω..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες