Εξάτμιση kseries

Απάντηση
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Εγώ πιστευώ ότι θα ναι μπροστά και με διαφορά το GTi... Ψήστε πατηματάκι να δούμε... ;)
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από kostas200vi »

Ρε μην λέτε τις πίπες που γράφετε στο Dragster, εγώ περνάω τον χ, ο χ περνάει τον ψ, άρα εγώ περνάω τον ψ, η κόντρα είναι 0-400 και 0-1000, το ότι είσαι κόπιες με το F Κώστα έως 4τες δεν σημαίνει τίποτα, με οδηγό που ξέρει να το ξεκολλήσει και να κάνει τις σωστές αλλαγές και στα 400 και στα 1000 θα είσαι πολύ πίσω. :beer:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από kostas200vi »

Tasos_7R έγραψε:Εγώ πιστευώ ότι θα ναι μπροστά και με διαφορά το GTi... Ψήστε πατηματάκι να δούμε... ;)
Συμφωνώ αλλά μην βάλετε στο ZR οδηγό κανέναν κουλό. :sreering:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από i-VTec »

kostas200vi έγραψε:
Tasos_7R έγραψε:Εγώ πιστευώ ότι θα ναι μπροστά και με διαφορά το GTi... Ψήστε πατηματάκι να δούμε... ;)
Συμφωνώ αλλά μην βάλετε στο ZR οδηγό κανέναν κουλό. :sreering:
Έλα εσύ να το οδηγήσεις ρε Κώστα, τι να σου πω...Όλοι οι Αθηναίοι είναι κουλοί και οι Ροδίτες χεράδες ξαφνικά? :kot:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από nikolas »

Δυστυχώς δεν έχουμε ZR stock να βλέπαμε όντως τις διαφορές στο δρόμο..Άνοιξα όμως μια αντίστοιχη κουβέντα στο .org που θα μου πεις τι ξέρουν οι Άγγλοι από Rover και ούτε ένας δε βρέθηκε να υποστηρίξει ότι έχει έστω και μια ελπίδα το 416GTi. Και μιλάμε για νορμάλ καταστάσεις, όχι ξηλωμένα αυτοκίνητα και τα ρέστα. Επίσης η δικιά μου μνήμη μου λέει ότι τότε που είχατε ανοίξει με τα ZR (μετά την κοπή της πίτας-αν εννοούμε τα ίδια πατήματα) ότι τα πράγματα ήταν όντως έτσι με το Θάνο αλλά ότι εσύ είχες φάει "ξύλο" και από τα δύο ZR..
Και να σου θυμίσω και το πάτημα με ρολλαριστές 1ες στο Σχιστό εγώ εσύ και ο Φώτης με το 218 non vvc το κάμπριο, που στο αποτέλεσμα, όλοι όσοι παρεβρέθησαν και 2 εκ των τριών συμμετεχόντων συμφώνησαν ότι το αποτέλεσμα ήταν Φώτης άνετα μπροστά, δεύτερος εσύ και τρίτος εγώ το οποίο ποτέ δεν παραδέχθηκες..λες και 7-10 άτομα συνεννοηθήκαμε να σε ρίξουμε και να βγάλουμε άλλον πρώτο..
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από kostas200vi »

i-VTec έγραψε:
kostas200vi έγραψε:
Tasos_7R έγραψε:Εγώ πιστευώ ότι θα ναι μπροστά και με διαφορά το GTi... Ψήστε πατηματάκι να δούμε... ;)
Συμφωνώ αλλά μην βάλετε στο ZR οδηγό κανέναν κουλό. :sreering:
Έλα εσύ να το οδηγήσεις ρε Κώστα, τι να σου πω...Όλοι οι Αθηναίοι είναι κουλοί και οι Ροδίτες χεράδες ξαφνικά? :kot:
Δεν είπα κάτι τέτοιο (μην λες μαλακίες) αλλά για να περάσεις ZR θεωρώ ότι ο οδηγός είναι κουλός, εγώ δεν εχω πρόβλημα να έρθω και να οδηγήσω δεν πρόκειται λυπηθω το σασμαν.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από Tasos_7R »

kostas200vi έγραψε:Ρε μην λέτε τις πίπες που γράφετε στο Dragster, εγώ περνάω τον χ, ο χ περνάει τον ψ, άρα εγώ περνάω τον ψ
Συμφωνώ ότι έτσι δε βγαίνουν συμπεράσματα, αλλά είναι γεγονός ότι το GTi απ' όταν ήταν μαμά εντελώς με μια (μικρή) χοάνη (που ούτε καν έπερνε κρύο αέρα), τώρα είναι κολώνα++ πιο γρήγορο. Συγκεκριμένα ενώ παλιά (όταν το Rover μου κόφτιαζε κανονικά) σφαζόμασταν με τον Δημήτρη, τελευταία φορά που πατήσαμε και ήταν χοάνη-δίχαλο-εξάτμιση (και νομίζω και ελεύθερο καταλύτη) έτρωγα άνετα κολώνα γεμάτη-γεμάτη, μέχρι σπασμένες 4ες και το αμάξι φαινόταν να ανοίγει κι άλλο στην 5η αν συνεχίζαμε... Τώρα έχει χταπόδι και σίγουρα έχει πάρει κι άλλο (με το πρόγραμμα δε ξέρω τελικά αν πήρε κάτι στο δρόμο).
kostas200vi έγραψε:το ότι είσαι κόπιες με το F Κώστα έως 4τες δεν σημαίνει τίποτα, με οδηγό που ξέρει να το ξεκολλήσει και να κάνει τις σωστές αλλαγές και στα 400 και στα 1000 θα είσαι πολύ πίσω. :beer:
Καλά πόσο δύσκολο είναι πια να ξεκινήσει ένα F από στάση??? Ο Κώστας απ' ότι είχα δει και να το ξεκινήσει ξέρει και να αλλάζει.

Το θέμα μας όμως είναι το ZR και το πρόβλημα με αυτό το αμάξι είναι οι τροχοί του. Με τέτοια διάσταση που επέλεξαν να του βάλουν για να γεμίσουν το τεράστιο κενό του θόλου, δυστυχώς το έθαψαν το αμάξάκι... :down: Για βάλτε σε κανά ZR 195/50/15" (πόσο μάλλον να βάλει και καμιά πανάλαφρη kosei) να δείτε πως θα πηγαίνει.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από kostas200vi »

Αρα του Δημήτρη δεν είναι πλέον μαμά......τι το συζηταμε εκτός και εάν βρούμε ένα ZR με φίλτρο χταπόδι εξάτμιση πρόγραμμα με 15αρες και τότε βλέπουμε που κάθετε το GTi η εκτός και βρείτε δυο αυτοκίνητά που να μην έχει πειραχτεί τίποτα επάνω τους.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Μα δεν είπαμε ρε Κώστα ποτέ ότι του Δημήτρη είναι μαμά... :despair: Και δεν θεωρώ άδικο ένα 1600άρι με 130 PS (δεν είναι καν 1ο στάδιο) να "προκαλεί" ένα 1800άρι με 160 PS...
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από kostas200vi »

Tasos_7R έγραψε:Μα δεν είπαμε ρε Κώστα ποτέ ότι του Δημήτρη είναι μαμά... :despair: Και δεν θεωρώ άδικο ένα 1600άρι με 130 PS (δεν είναι καν 1ο στάδιο) να "προκαλεί" ένα 1800άρι με 160 PS...
Ποιο είναι 130 και ποιο 160, σε ποιο εγινε dyno και έδειξε αυτά τα άλογα.....μην αρχίζουμε τις ποντικιες.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες