Εξάτμιση kseries

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από nikolas »

Γιατί δεν αρκείσαι σε αυτό που σου λέμε ότι οι κεφαλές είναι ίδιες? Κανένας μας δεν εμπορεύεται ανταλλακτικά, οπότε δεν έχουμε όφελος να σε οδηγήσουμε ντε και καλά σε vvc κεφαλή..Αλλά αν θες οπωσδήποτε μεγαλύτερους αυλούς θα τους βρεις εκεί..και μόνο εκεί..
Το site που βρήκες http://kengine.dvapower.com/" onclick="window.open(this.href);return false; είναι ενός πολύ έμπειρου ανθρώπου-βελτιωτή των kseries, και μπορείς να βρεις χρήσιμες πληροφορίες, αρκεί αυτά που διαβάζεις να τα διαβάζεις προσεχτικά και σωστά..

thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από thanos_s »

R414 έγραψε:δεν το ειπα ειρωνικα απλα παρα8εσα κατι που διαβασα και το εβαλα να το δειτε
να δειτε οτι δεν το βγαλα απο το κεφαλι μου.δλδ εμενα φοραει high ported κεφαλη απο τη μανα του?
να καταλαβω τι παιζει θελω γτ εψαξα το κωδικο στη κεφαλη αλλα βλεπω μονο το LDF
Ναι.
.

thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από thanos_s »

nikolas έγραψε:Γιατί δεν αρκείσαι σε αυτό που σου λέμε ότι οι κεφαλές είναι ίδιες? Κανένας μας δεν εμπορεύεται ανταλλακτικά, οπότε δεν έχουμε όφελος να σε οδηγήσουμε ντε και καλά σε vvc κεφαλή..Αλλά αν θες οπωσδήποτε μεγαλύτερους αυλούς θα τους βρεις εκεί..και μόνο εκεί..
Το site που βρήκες http://kengine.dvapower.com/" onclick="window.open(this.href);return false; είναι ενός πολύ έμπειρου ανθρώπου-βελτιωτή των kseries, και μπορείς να βρεις χρήσιμες πληροφορίες, αρκεί αυτά που διαβάζεις να τα διαβάζεις προσεχτικά και σωστά..
Και συνεργατη στις βελτιωσεις μας :smok:
.

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από R414 »

ok κατανοητο ;)

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από marbin »

Ήρθε ο καιρός για καινούρια εξατμιση.Αυτη που έχω, είναι χειροποίητη του Exhaust Center, στους Αγιους Αναργυρους, από μπροστά έως και τελικο.Κανενα πρόβλημα,κανένα παράπονο, το αντίθετο κιόλας.Νομιζω ότι είχε κάνει εξαιρετική δουλειά.Το μόνο αρνητικό που βρηκα σε
αυτή τη συνεργασία τότε, ήταν για μένα το ξινισμένο ύφος του Exhaust Center.

Και στην εξάτμιση, το μόνο που αντιμετώπισα, ήταν ένα ξεκολλημα και κρέμασμα στο δρόμο σε μια κόλληση (στο διχαλο) που μετά από τόσα χρόνια, μπορεί και δέκα, μην είναι και παραπάνω βέβαια... θεωρείται νομίζω φυσιολογικό.

Ο λόγος αλλαγής, είναι τα πολλά χρόνια που είναι πάνω στο αμάξι η συγκεκριμένη εξάτμιση, αλλά και κάποιον αλλαγών στην ιπποδύναμη του αυτοκινήτου που ετοιμάζομαι να κάνω.

Λέω να δοκιμάσω αλλού τώρα ομως.Σκεφτομαι για GP Exhaust Περιστέρι --- Papadopoulo Καλλιθέα.
Καλοδεχουμενες οι γνώμες και για αυτούς, αλλά και για άλλους επαγγελματιες που ξέρετε η έχετε ακούσει στον τομέα της εξάτμισης.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Τη δικιά μου την έφτιαξα στον Δανελάτο στο Περιστέρι. Οκ για τα λεφτά που έδωσα (250 ευρώ από χταπόδι μέχρι πίσω, χωρίς καταλύτη, με ένα τελικό) αρκετά καλή. Μικροατέλειες υπάρχουν αν και ήμουν πάνω από το κεφάλι τους σχεδόν 7 ώρες... Αν μιλήσεις με τον ίδιο (το μπαμπά Δανελάτο) θα σε διαβεβαιώσει ότι κάτι Remus και Mugen κλπ μπροστά στις δικές του είναι... απλές οδοντόκρεμες. :P

Καλές εντυπώσεις έχω ακούσει από πολλούς γνωστούς μου και για τον Power Up στο Κερατσίνι. Μάλιστα ήταν να πάω σ' αυτόν, αλλά τελικά άλλαξα γνώμη. Σαν ποιότητα πιστεύω είναι ανώτερος του Δανελάτου.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από marbin »

Για τον Δανελατο και εγώ έχω ακούσει αρκετά, αλλά δεν μπόρεσα να σχηματίσω γνώμη, επειδή υπήρχαν πολλές καλές, αλλά δυστυχώς
άλλες τόσες κακές κριτικές.Για τον Power Up δεν έχω ακούσει κάτι.
Επίσης για κάποιο Σκριβανο έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια...
Είναι και αυτός ο ποπαυ.... λένε ότι είναι με διαφορά ο καλύτερος από όλους αυτούς τους γνωστούς εξατμισαδες αλλά από τιμές είναι σε
άλλο πλανητη.Τουλαχιστον διπλάσιες από όλους τους άλλους.
Για αυτούς τους δυο που έγραψα... GP και Παπαδόπουλο Καλλιθέα ξέρεις κάτι?

:lol: Για αυτό που έγραψες για μπαμπά Δανελατο....Κλασική περίπτωση παλιού μηχανικού που σιχτιρίζουν την NASA που δεν τους
ανακάλυψε... :P

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Παπαδόπουλο είχαμε πάει να ρωτήσουμε μ' ένα φίλο αλλά τελικά δεν την έφτιαξε εκεί. Είναι κι αυτός πολύ παλιός στο χώρο και φάση μπαμπάς Δανελάτος (δλδ παλιός μάστορας που τα ξέρει όλα κλπ). Βέβαια συμπαθείς είναι και οι δυο, δε το λέω με κακή έννοια. Έχουν την πλάκα τους και όρεξη να συζητήσουν μαζί σου. GP Exhaust αν θυμάμαι καλά πάλι έχω πάει μαζί με ένα φίλο και έκατσα όσο έφτιαχνε την εξάτμιση ενός τουρμπάτου Astra. Αν είναι πάνω στη Θηβών στο Περιστέρι, μάλλον αυτός είναι, αλλά δε παίρνω και όρκο. Καλή δουλειά, με προσοχή στη λεπτομέρεια.
Το θέμα είναι εσύ τι θες από μια εξάτμιση. Γενικά οι εξατμισάδες στην Ελλάδα είναι πολύ καλοί. Δλδ αν εσύ έχεις καταλήξει πάνω κάτω τι θες, θα στο φτιάξουν σε όποιον και να πας. Τώρα αν θες να φτιάξεις μια εξάτμιση κόσμημα, αψεγάδιαστη με μηδέν κολλήσεις κλπ. εκεί θα πρέπει να το ψάξεις περισσότερο και να πληρώσεις περισσότερο φυσικά. Πέρνα μια βόλτα από 2-3 εξατμισάδες, συζήτησε μαζί τους τι ακριβώς θες και πόσο θα σου στοιχίσει και κατέληξε σε αυτόν που θα σου φανεί πιο πειστικός. Σε απόδοση να δεις διαφορά από τον Α στον Β εξατμισά (δεδομένης μιας διαμέτρου) δύσκολο.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από R414 »

Σκριβανο ειμαι χρονια πελατης του εκει εχω φτιαξει τη δικια μου και πολλα αλλα αμαξια φιλων και μη..Αν πας πες εκ μερους του Γιωργου με το μπλε mg θα σου κανει κατι καλυτερο απο να πας μονος..Κορυφη απλα και ειναι ισως ο καλυτερος αυτη τη στιγμη στην Αθηνα βαση τιμης και ποιοτητος..Καλα για ποπαυ ξεχνα το θα δωσεις οσο εχει το αμαξι σου για μια σωληνα με 2 καζανια
Τι μοτερ εχεις και τι εξατμιση φορας τωρα?

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από marbin »

200αρι 1.8 απλο, με αρκετά πραγματάκια πανω.51mm φοράει τώρα, με χταπόδι 1.4 μαμά, φτιαγμένο διχαλο
έως και τελικο.Τωρα μάλλον θα πάμε σε 60αρα με καταργησει του μεσαίου, χταπόδι janspeed, το οποίο έχω είδη αγοράσει,
με καταλύτη και τελικό.
Όντως για Σκριβανο έχω ακούσει τα καλύτερα και σκέφτομαι να πάω να πάρω μια προσφορα.Σε ευχαριστώ πάντως πάρα πολύ
για τις συστάσεις σου.
Λόγω περιέργειας όμως, θα πάω και από ποπαυ, έτσι από περιέργεια, να δω τι προσφορά θα δώσει. :?:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες