414 tuning...

Απάντηση
R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 11:32 pm
Επικοινωνία:

Re: 414 tuning...

Δημοσίευση από R414 »

γιατί το θεωρείτε τόσο απίθανο αν γίνει τετραπεταλουδο δεν το καταλαβαίνω..είπα θα το κάνω σιγά σιγά δεν βιάζομαι σωστές δουλειές.ήδη έχω το πρώτο m χιλιάρικο στην άκρη.εδώ βλέπουμε άλλες μετατροπές και μένουμε με το στόμα ανοιχτό..κώστα εσένα dld η δουλειά που χεις κάνει στο 200ari σ είναι όνειρο απραγματοποίητο?
ίδιο μοτέρ φοράμε σχεδόν.
με honda δεν ασχολούμαι τέλος,για πρώτη φορα είμαι τόσο σίγουρος στο τι θέλω να kanw.h δυνατή ατμόσφαιρα ήταν πάντα το όνειρο m
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: 414 tuning...

Δημοσίευση από kostas200vi »

R414 έγραψε:γιατί το θεωρείτε τόσο απίθανο αν γίνει τετραπεταλουδο δεν το καταλαβαίνω..είπα θα το κάνω σιγά σιγά δεν βιάζομαι σωστές δουλειές.ήδη έχω το πρώτο m χιλιάρικο στην άκρη.εδώ βλέπουμε άλλες μετατροπές και μένουμε με το στόμα ανοιχτό..κώστα εσένα dld η δουλειά που χεις κάνει στο 200ari σ είναι όνειρο απραγματοποίητο?
ίδιο μοτέρ φοράμε σχεδόν.
με honda δεν ασχολούμαι τέλος,για πρώτη φορα είμαι τόσο σίγουρος στο τι θέλω να kanw.h δυνατή ατμόσφαιρα ήταν πάντα το όνειρο m
Εαν θέλεις τετραπετάλουδο ορίστε η αγγελία όλα κομπλέ για να το κάνεις με 1500€ μόνο, viewtopic.php?f=17&t=5224 γιατί έγραψες ότι αποσύρεσαι ?
Το δικό μου το μοτερ, με αυτά που εχω επανω και με αυτά που εχω αλλάξει, έχει ξεπεράσει τα 30 χιλιάδες € σε 11 χρόνια, με τόσα λεφτά θα είχα πάρει ένα EVO και θα μου περισσεύανε να το βελτιώσω..... εάν αυτό σου λέει κάτι.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: 414 tuning...

Δημοσίευση από i-VTec »

R414 έγραψε:με honda δεν ασχολούμαι τέλος
R414 έγραψε:h δυνατή ατμόσφαιρα ήταν πάντα το όνειρο m
Καταλαβαίνεις το οξύμωρο? :spao:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: 414 tuning...

Δημοσίευση από nikolas »

kostas200vi έγραψε:40 σελίδες φαντασίας......και συνεχίζουμε το ταξίδι στο όνειρο. :roll:
Θα συμφωνήσω..Η όλη κουβέντα έχει ένα σωρό παλινωδίες, από πολέμιος του kseries μοτέρ σε υπερασπιστής του, και το αντίστροφο με τα honda..
Και από την απλή λύση του vvc με έτοιμα 160 άλογα, σε τετραπετάλουδα, κανίβαλους εκκεντροφόρους κ.ο.κ.
Μακάρι όντως να έχεις κατασταλάξει μέσα σου στο τι θες να κάνεις και να το κάνεις.
Προσωπικά εγώ ΔΕΝ ξαναγράφω τίποτα στο συγκεκριμένο topic, εκτός αν χρειαστεί να παρέμβω στα πλαίσια των αρμοδιοτήτων ως admin, αν δε δω χειροπιαστά να γίνεται κάτι στο μοτέρ. Έχουμε φτάσει τις 40 σελίδες να συζητάμε τα ίδια και τα ίδια και να μένουμε στη θεωρία..και η απόδειξη αυτού
R414 έγραψε:λοιπόν ο κύβος ερρίφθη!!σε λίγο καιρό θα χούμε τετραπεταλουδο k series στο club αν είμαστε καλά!!δεν ξέρω ποσο θα m πάρει αλλα θα το κάνω αργά η γρήγορα..
σε αντιδιαστολή με το
R414 έγραψε:ευχαριστώ που είμαι μέλος του club σας και ελπίζω στο κοντινό μέλλον αν είμαστε καλά και με υγεία σε όλους να
σας κάνω κάποτε μια παρουσίαση και για με το αμαξάκι m και ας είναι ένα ταπεινό και απλό rover 414 si
(ο μακακας τα γράφω τώρα και συγκινούμαι.. :smt010 )
Άβαταρ μέλους
George416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τετ Φεβ 09, 2005 2:01 pm
Τοποθεσία: thessaloniki
Επικοινωνία:

Re: 414 tuning...

Δημοσίευση από George416 »

συγνωμη εντελως φιλικα αλλα αν και εσενα σε τρελενει η δυνατη ατμοσφαιρα τοτε δεν θα φτιαξεις vvc αλλα vtec!!
rover 416 gti (b20b3 POWER)
red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 11:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: 414 tuning...

Δημοσίευση από red_drifter »

George416 έγραψε:συγνωμη εντελως φιλικα αλλα αν και εσενα σε τρελενει η δυνατη ατμοσφαιρα τοτε δεν θα φτιαξεις vvc αλλα vtec!!

+1
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: 414 tuning...

Δημοσίευση από PaNoSGR »

ενταξει ρε παιδια τον φαγατε ο καθενας εχει την αποψη του και βλεποντας ολες τις αποψεις κατεληξε σε αυτο και ναι ισχυει οτι με 5500 κανεις παπαδες με αλλα πραγματα αλλα ο καθενας οπως την βρισκει.red πες λιγο ο βωσσος τι μοτερ φτιαχνει και γιατι.παντως και απο εμενα τα λογια ειναι λιγα περιμενω πραξεις και φωτο γιατι μετα απο την δικη μου ιστορια που ολα μου πηγαν αναποδα δεν ξερω αν 5500 θα ειναι αρκετα γιατι μπορει να βρεις πολλα μπροστα σου.
Εικόνα
red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 11:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: 414 tuning...

Δημοσίευση από red_drifter »

PaNoSGR έγραψε:ενταξει ρε παιδια τον φαγατε ο καθενας εχει την αποψη του και βλεποντας ολες τις αποψεις κατεληξε σε αυτο και ναι ισχυει οτι με 5500 κανεις παπαδες με αλλα πραγματα αλλα ο καθενας οπως την βρισκει.red πες λιγο ο βωσσος τι μοτερ φτιαχνει και γιατι.παντως και απο εμενα τα λογια ειναι λιγα περιμενω πραξεις και φωτο γιατι μετα απο την δικη μου ιστορια που ολα μου πηγαν αναποδα δεν ξερω αν 5500 θα ειναι αρκετα γιατι μπορει να βρεις πολλα μπροστα σου.
dn mporw na milaw ekmeros alou idika otan einai mixanikos ... opoios thelei mporei na epikinonisei me ton vosso na mathei oti aporia exei ... me 5500 pantos akourasta me turbo vgazeis arketa ikanopioitika aloga apo 1400cc ...

mporw na vgalw kai kostologio efkola an zitithei :D na lysw apories !!!
gia emena i atmosfera dn aksizei giati den exeis dynatotia gia aloga oso se ena turbo ...
an ypologiseis ta pragmata pou eixe o thanos na vgalei 160 me 165 aloga
kai egw sto idio amaksi me to idio moter evgala sxedon 200 AKOURASTA me 0,4 bar kai xoris vhpd kefali :D kai xoris agrafo
xoris mpielopistona xoris xutonia xoris tipota to moter einai stock me turbina kai 1 xtra mpek
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: 414 tuning...

Δημοσίευση από kostas200vi »

red_drifter έγραψε:
PaNoSGR έγραψε:ενταξει ρε παιδια τον φαγατε ο καθενας εχει την αποψη του και βλεποντας ολες τις αποψεις κατεληξε σε αυτο και ναι ισχυει οτι με 5500 κανεις παπαδες με αλλα πραγματα αλλα ο καθενας οπως την βρισκει.red πες λιγο ο βωσσος τι μοτερ φτιαχνει και γιατι.παντως και απο εμενα τα λογια ειναι λιγα περιμενω πραξεις και φωτο γιατι μετα απο την δικη μου ιστορια που ολα μου πηγαν αναποδα δεν ξερω αν 5500 θα ειναι αρκετα γιατι μπορει να βρεις πολλα μπροστα σου.
dn mporw na milaw ekmeros alou idika otan einai mixanikos ... opoios thelei mporei na epikinonisei me ton vosso na mathei oti aporia exei ... me 5500 pantos akourasta me turbo vgazeis arketa ikanopioitika aloga apo 1400cc ...

mporw na vgalw kai kostologio efkola an zitithei :D na lysw apories !!!
gia emena i atmosfera dn aksizei giati den exeis dynatotia gia aloga oso se ena turbo ...
an ypologiseis ta pragmata pou eixe o thanos na vgalei 160 me 165 aloga
kai egw sto idio amaksi me to idio moter evgala sxedon 200 AKOURASTA me 0,4 bar kai xoris vhpd kefali :D kai xoris agrafo
xoris mpielopistona xoris xutonia xoris tipota to moter einai stock me turbina kai 1 xtra mpek
Έτσι είναι..... :iagree:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 11:32 pm
Επικοινωνία:

Re: 414 tuning...

Δημοσίευση από R414 »

Να ρωτησω κατι μν πεσετε να φατε ομως ε!!
17αρα απο mg 8a ταν υπερβολη να μπει οχι απο αποδοσης λογω μεγε8ους σαν γεωμετρια
αναρτησης 8α χει μεγαλες διαφορες σε στροφες το πατημα ολου του σασι?
μιλαω για 17/40/185 διασταση
??
Απλα ρωταω γιατι μ αρεσει πολυ αυτη η ζαντα και σε συνδιασμο με το ασημι και 2 δισκοπλακες που 8ελω για
μπροστα 8α δεσει πολυ ωραια σαν look..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες