Πολλαπλη 4-2-1 απο που??

P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ Κ ΚΙΝΕΙΣΑΙ ΒΑΣΕΙ ΑΥΤΟΥ,ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ 2 Κ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΘΕΣ ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΤΟΜΕΣ ΚΛΠ.
ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕ ΣΕ ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ ΓΙΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΣΕ ΜΑΣΤΡΟΜΗΤΣΟΥΣ ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ Κ ΑΥΤΟ ΓΕΝΙΚΑ.
ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΩΝ ΒΕΛΤΙΩΤΙΚΩΝ ΧΤΑΠΟΔΙΩΝ Κ ΑΠΟ ΥΛΙΚΟ Κ ΤΡΟΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ.ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ Κ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ Κ GO FOR IT ( ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ).ΘΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΜΙΑ ΗΧΗΤΙΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΟΠΟΤΕ ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ € Κ ΑΠΟ ΤΗ ΜΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ I.C.E. :lol: :lol: :lol:
EINAI K ΩΡΑΙΟΣ ΜΕΖΕΣ ΤΟ ΧΤΑΠΟΔΙ ΘΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΣ :lol: 8) :lol:
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

λίγο άσχετο αλλά και ο "μαστροΜήτσος" υπάρχουν στιγμές που χρειάζεται..μην είμαστε τελείως απαξιωτικοί..

P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

KOITA K ΕΓΩ ΣΕ ΜΑΣΤΡΟΜΗΤΣΟΥΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΑΛΛΑ ΕΙΣ ΓΝΩΣΗ ΜΟΥ Κ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΤΕΛΙΚΟ ΜΟΝΟ.ΟΥΤΕ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΩΣ ΤΩΡΑ.ΑΛΛΑ ΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΛΟΣ Κ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ή ΣΟΥ ΒΑΖΕΙ Κ ΚΑΛΑ ΚΑΤΙ UNIVERSAL Κ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΧΑΝΕΙΣ Ε,ΒΡΑΣΤΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ....Κ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΠΑΘΑΜΕ Κ ΜΑΘΑΜΕ.


:off: ΜΗΠΩΣ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΟΜΗ ΣΩΛΗΝΩΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΒΑΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ?ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ.
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!

stergios
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 26, 2005 12:21 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/Πολίχνη/Μποτσαρη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stergios »

ΜΗΠΩΣ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΟΜΗ ΣΩΛΗΝΩΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΒΑΣΗ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ?ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ
κανε ενα search στο gtc. ειχε thread απο τους τουρμπισιους.

Για τους μαστρομητσους εχω αλλη αποψη. Ειναι μαστοροι που εχουν τεχνη και μυαλο και εχουν φροντισει να εχουν και εξοπλισμο καταλληλο για την δουλεια τους.... ξερετε και την παροιμια . Αλλα οπως ξερετε ο χωρος του συνεργειου ειναι δηλητιριασμενος απο την χειροτερη ποιοτητα ανθρωπων.

Η πραγματικοτητα ειναι μια, δεν ξερω αν το αναρωτηθηκατε ποτε αλλα ας σας προβληματισο λιγο. Ποιοι ειναι τελικα αυτοι που δουλευουν στα συνεργεια? Ειναι ανθρωποι που εχουν επιλογες στην ζωη τους? ειναι ανθρωποι που εχουν μερακι και ορεξη για δουλεια? ειναι ανθρωποι σκεπτομενοι και δημιουργικοι?

Αυτοι λοιπον οι ανθρωποι ειναι αγραμματοι (οι παλαιοτεροι ) και με τετοιες ελειψεις σε χαρακτηρα και μυαλο που δεν μπορουν να επιζησουν σε αλλο περιβαλλον περα του συνεργειου. Ξεκινησαν την δουλεια σαν τσιρακια και τελικα αφου θεωρησαν οτι κατεχουν καποια τεχνη ανοιξαν το συνεργειο τους.

Προς θεου δε θελω να φανω ρατσιστης με την συγκεκριμενη κατηγορια ανθρωπων. Εχω πολλους και καλους φιλους μηχανικους , λαμαριναδες ,βαφεις ..... Η Απασχοληση μου ομως τα τελευταια 4 χρονια με τον κλαδο τους με εχει αφησει πραγματικα αφωνο απο το χαμηλο επιπεδο το νοητικο καταρχας και μετα το γνωσιακο.

Γι΄αυτο Perry θα σου φωναζω καθε φορα που θα βλεπω την λεξη VVC . ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΟΥ ΠΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ . Η ΓΚΑΥΛΑ ΤΗΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΣΕΡΝΕΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ . το μεγαλυτερο λαθος βεβαια το κανουν οι πελατες , γιατι και οι ιδιοι δινουν απλοχερα την εμπιστοσυνη τους στον Μαστορα.
[img:4d7abfee97]http://users.forthnet.gr/the/pcserv/SIG2.jpg[/img:4d7abfee97]
coming sooner or later.... don't click below ...
http://monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=11049331

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Stergio polla apo ayta pyo les einai swsta alla isxyoyne kai gia oloys toys kladoys kai oxi mono toys anthrwpoys twn synergeiwn...
Apla logw ths epafhs soy opws les esy ta blepeis ayta stoys anthrwpoys aytoys...
Filoi giatroi lene ta idia gia toys giatroys, filoi logistes to dio, sta dika moy an soy pw ti poiothta anthrwpwn antimetwpizw kathimerina asta na pane....kai anthrwpoi me gnwseis ypotithetai kai ptyxia kai spoydes....alla dystyxws ola ayta ta ptyxia den kanoyne ton anthrwpo.....ta kalytera filarakia moy einai paidia eite apo ta palia eite paidia poy gnwrisa sto strato 10 xronia mikroteroi apo mena, xwris spoydes klp alla einai asteria!!! apo tis synanastrofes stis spoydes edw, usa kai canada den krathsa parees para mono ena paidi gia ayton akribws ton logo oti den einai h morfwsh alla h poiothta toy xarakthra...
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

ΕΛΑ ΠΕΡΡΟΥΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΦΙΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ... ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ Κ ΕΡΧΕΤΑΙ! ΑΣΧΕΤΟ...
ΣΤΟΥΣ ΜΑΣΤΡΟ ΜΗΤΣΟΥΣ ΟΜΩΣ ΦΙΛΕ ΠΑΝΤΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΧΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΑΣΤΡΟ ΜΗΤΣΟ ΣΕ ΜΑΣΤΡΟ ΜΗΤΣΟ ΑΠΟΚΤΑΣ ΚΡΙΤΙΚΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ. ΚΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΑΣΤΡΟ ΜΗΤΣΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΞΗΓΗΜΕΝΟΣ ΦΙΛΟΣ ΣΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ (ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ Α6 ΤΟ ΕΧΕΙ 240 ΑΛΟΓΑ ΑΠΟ 1,8) ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΡΟΒΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΤΑ ^&%ΔΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ "ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΝΕ ΤΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΜΟΝΟ ΡΟΒΕΡ Κ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΘΕΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΩ, ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΔΙΚΟΣ ΝΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ".
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

BillyK έγραψε: ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΡΟΒΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΤΑ ^&%ΔΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ "ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΝΕ ΤΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΜΟΝΟ ΡΟΒΕΡ Κ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΘΕΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΩ, ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΔΙΚΟΣ ΝΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ".
Ekei fainetai panta Billy aytos poy kserei!!! kserei prwta apo ola ti DEN kserei.....swstos o dikos soy!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Phra apanthsh apo ton Mike Satur apo agglia gia to 4-2-1 gia 1.6:

Perry, the power gains should be quite noticeable especially on the 1.6 model. Fit a decent air filter(Vader) and you should see good gains on both power and torque.
Cheers Mike.


Eidika gia to 1.6 leei tha kanei diafora!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες