apo xtapodi mexri piso.

Άβαταρ μέλους
mitsosR
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Μαρ 09, 2007 11:12 pm
Τοποθεσία: n.iraklio-athens
Επικοινωνία:

Re: apo xtapodi mexri piso.

Δημοσίευση από mitsosR »

Tasos_7R έγραψε:Αν βαλεις χταποδοεξατμιση η διαφορα που θα δεις θα ειναι απο μικρη αν δωσεις πολλα λεφτα και βαλεις κατι μελετημενο σωστα, μεχρι απειροελαχιστη εως μηδενικη αν δωσεις (ουσιαστικα πεταξεις) λιγα λεφτα και βαλεις κατι φτηνιαρικο.
Με το νιτρο το μονο που θα καταφερεις ειναι να κανεις οπως ειπες 1-2 ανοιγματα και μετα θα παρεις το μοτερ στο χερι. Επισης ποιος σου ειπε οτι μια τοποθετηση kit νιτρο ειναι φθηνη υποθεση??? Με τα ιδια λεφτα αγοραζεις μοτερ 1,8 και επιτελους εχεις ροπη σε πρωτη φαση και αλογακια αν το βελτιωσεις μελλοντικα.
Καταλαβαινω οτι θες κατι γρηγορο και φτηνο, αλλα... δεν γινεται. Προσεξε γιατι απ ολη αυτη την ιστορια πολυ φοβαμαι οτι θα μπεις σε μπελαδες.
λες ε..οχι δεν ξερω ποσο παει το κιτακι του νιτρο..περιπου ξερω κανα 700-1000 τεσπα..εχετε δικιο με πεισατε.!η κατι καλο να κανω η κατι απλο και με ρισκο..δεν αξιζει απο οτι καταλαβενω..αρα ακυρο..οκ πιστευω δεν χρειαζεται αλλο το τοπικ..αν θελετε κλειδωστε το.. :D :D
there is no way i can pay you back,but my plan is to show you that i understand

Εικόνα

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: apo xtapodi mexri piso.

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Δε χρειαζεται να το κλειδωσουμε... ετσι κι αλλιως κουβεντα κανουμε. ;) Απλα για μενα το νιτρο ειναι οτι χειροτερο. Ειδικα σε τοσο ευπαθη μοτερ οπως τα k-series.
Για μενα η πιο οικονομικη λυση γι αυτο που θες (φτηνα γκαζια κι αξιοπιστια) ειναι να δωσεις το 214 και να βαλεις και λιγα ευρουλακια ακομα να παρεις ενα 216.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Άβαταρ μέλους
mitsosR
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Μαρ 09, 2007 11:12 pm
Τοποθεσία: n.iraklio-athens
Επικοινωνία:

Re: apo xtapodi mexri piso.

Δημοσίευση από mitsosR »

οκ.!κοιτα να δεις τι παιζει..πριν 1 χρονο γειτονας μου πιτσιρικας ειχε δει το αμαξι μου και του αρεσε και πηγε πηρε το ιδιο μονο που το δικο του ειναι 2.16.τεσπα αυτος τωρα εδωσε πινακιδες μπηκε φανταρος και το πηρα εγω το αυτοκινητο του γιατι θα το επερνε ο δημος..αυτην την στιγμη εχω αυτο που βλεπεις στην υπογραφη μου το 1.4 σε αψογη μηχανικα κατασταση αφου το πληρωσα διπλο.!χαχα μπορω ανετα να παρω το μοτερ του 2.16 να το βαλω σε μενα..αλλα δεν θελω να μπω σε διαδικασιες τετιες..ηθελα κατι αμεσο αλλα απο οτι καταλαβενω δεν υπαρχουν ευκολα περιθωρια βελτιωσεισ στο μοτερ μου..αρα μου φαινεται δεν θα κανω τπτ..
there is no way i can pay you back,but my plan is to show you that i understand

Εικόνα

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: apo xtapodi mexri piso.

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Δηλαδη το αμαξι που λες ειναι αυτο που πουλας για ανταλλακτικα, σωστα?? Το χεις αγορασει απ το φιλο σου??? Αν ειναι ετσι καλυτερα να παρεις αυτο και να βαλεις επανω οτι χρειαζεται απ το δικο σου που απ οτι λες ειναι σε καλυτερη κατασταση. Γιατι για να κανεις μετατροπη απο μοτερ Rover σε μοτερ Honda ειναι πακετο μεγαλο.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: apo xtapodi mexri piso.

Δημοσίευση από thanos_s »

Tasos_7R έγραψε:Δηλαδη το αμαξι που λες ειναι αυτο που πουλας για ανταλλακτικα, σωστα?? Το χεις αγορασει απ το φιλο σου??? Αν ειναι ετσι καλυτερα να παρεις αυτο και να βαλεις επανω οτι χρειαζεται απ το δικο σου που απ οτι λες ειναι σε καλυτερη κατασταση. Γιατι για να κανεις μετατροπη απο μοτερ Rover σε μοτερ Honda ειναι πακετο μεγαλο.
Δεν διευκρινιζει καπου ο μαρτυς εαν ανηκει στη δικη σου συνωμοταξια (honda) :P :P :P :smok:
.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: apo xtapodi mexri piso.

Δημοσίευση από Tasos_7R »

thanos_s έγραψε:
Tasos_7R έγραψε:Δηλαδη το αμαξι που λες ειναι αυτο που πουλας για ανταλλακτικα, σωστα?? Το χεις αγορασει απ το φιλο σου??? Αν ειναι ετσι καλυτερα να παρεις αυτο και να βαλεις επανω οτι χρειαζεται απ το δικο σου που απ οτι λες ειναι σε καλυτερη κατασταση. Γιατι για να κανεις μετατροπη απο μοτερ Rover σε μοτερ Honda ειναι πακετο μεγαλο.
Δεν διευκρινιζει καπου ο μαρτυς εαν ανηκει στη δικη σου συνωμοταξια (honda) :P :P :P :smok:
Και να μην ειναι θα τον κανω μια βολτα με το Rover η ακομα καλυτερα με το CRX και θα ενταχθει κατευθειαν στη δικη μου συνομοταξια!!! :twisted: Χεχεχε!!! :P :P :P Παντως για να μη παρεξηγουμαι (ακους Κωστακη?? Το διευκρινιζω για να μη με κραζεις :-D ) εγω δεν προτεινα να παρει Honda... απλα Rover που εχει μοτερ Honda. Τι φταιω εγω που η Rover εβγαζε και τετοια αμαξια??? Φταιω?? Οχι, δε φταιω!!! :smt059
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: apo xtapodi mexri piso.

Δημοσίευση από thanos_s »

Tasos_7R έγραψε:
thanos_s έγραψε:
Tasos_7R έγραψε:Δηλαδη το αμαξι που λες ειναι αυτο που πουλας για ανταλλακτικα, σωστα?? Το χεις αγορασει απ το φιλο σου??? Αν ειναι ετσι καλυτερα να παρεις αυτο και να βαλεις επανω οτι χρειαζεται απ το δικο σου που απ οτι λες ειναι σε καλυτερη κατασταση. Γιατι για να κανεις μετατροπη απο μοτερ Rover σε μοτερ Honda ειναι πακετο μεγαλο.
Δεν διευκρινιζει καπου ο μαρτυς εαν ανηκει στη δικη σου συνωμοταξια (honda) :P :P :P :smok:
Και να μην ειναι θα τον κανω μια βολτα με το Rover η ακομα καλυτερα με το CRX και θα ενταχθει κατευθειαν στη δικη μου συνομοταξια!!! :twisted: Χεχεχε!!! :P :P :P Παντως για να μη παρεξηγουμαι (ακους Κωστακη?? Το διευκρινιζω για να μη με κραζεις :-D ) εγω δεν προτεινα να παρει Honda... απλα Rover που εχει μοτερ Honda. Τι φταιω εγω που η Rover εβγαζε και τετοια αμαξια??? Φταιω?? Οχι, δε φταιω!!! :smt059
Και μολις το βαλει πανω, να το φερει να του το κανουμε εκκεντροφορατο :-D
Μπορει να παρει και 2 αλογα :P :P :P :P :kot: :kot: :battle:
.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: apo xtapodi mexri piso.

Δημοσίευση από Tasos_7R »

thanos_s έγραψε:Και μολις το βαλει πανω, να το φερει να του το κανουμε εκκεντροφορατο :-D
Μπορει να παρει και 2 αλογα :P :P :P :P :kot: :kot: :battle:
Ναι... αν παει να του φτιαξουν εκκεντροφορους οπου να ναι... μπορει να παρει και -2 αλογα :;T
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Άβαταρ μέλους
mitsosR
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Μαρ 09, 2007 11:12 pm
Τοποθεσία: n.iraklio-athens
Επικοινωνία:

Re: apo xtapodi mexri piso.

Δημοσίευση από mitsosR »

επειδη δεν ξερω καλα τις εκδοσεις πως πανε ειναι αυτο που εχει 125 αλογα.τωρα απο εκει και περα δεν ξερω αν ειναι honda η οχι.. αυτος το παρατησε δεν το ηθελε και του ειχε κολησει ο δημος εγκατειλειμενο το ειδα εγω και του εδωσα 200 φραγκα.πηρα τις ζαντες που φοραγε του εχω παρει το καθισμα του οδηγου και την κουκουλα γιατι ειναι σε καλητερη κατασταση η δικη του..και τωρα το εχω μεσα στο γκαρα και παραταω το δικο μου εξω και δεν το χρειαζομαι αλλο για αυτο το πουλαω..
there is no way i can pay you back,but my plan is to show you that i understand

Εικόνα

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: apo xtapodi mexri piso.

Δημοσίευση από i-VTec »

thanos_s έγραψε:Kαι μολις το βαλει πανω, να το φερει να του το κανουμε εκκεντροφορατο :-D
Μπορει να παρει και 2 αλογα :P :P :P :P :kot: :kot: :battle:
KRAAAAAAAA :kot: :battle:
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες