Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Απάντηση
thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από thanos_s »

PaNoSGR έγραψε:Καλημερα για ακομα μια φορα.Λοιπον σημερα ανεβηκα θεσσαλονικη για το αμαξι,για καφε κλπ.Πηγα ενα κορμο με παρελκομενα.Ο στροφαλος ομως εχεις λιγες γραντζουνιες.Αν παει στον τορνο και φτιαχτουν αυτες οι ελαφρες γραντζουνιες τι μπορει να παιχτει?Αμμεσα απαντησεις για να μιλησω μαζι του αυριο και να ξερω πως να το χειριστω
ουτε καν..
Μην ασχοληθεις να επισκευασεις γρατζουνιες σε στροφαλο..
Αν θες εχω εγω στροφαλο και εντοσθια 1.4.
Κερνας εναν καφε και τα πηρες. :smok:
.

Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από stickers!!! »

Ουτε γι αστειο!!!!!!!

Εχω και εγω στροφαλο αμα θες!
1.800 vvc 150hp παλια.....

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Στροφαλο απο 1.6 μιλαω παντα.Να ξερω πριν κανει τπτ.Υπαρχει περιπτωση να κανει κρααα???
Εικόνα

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από crAss »

Τα 1.4 και 1.6 φοράνε τον ίδιο στρόφαλο...
Life is too short not to...

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Μαλιστα κατατοπιστικοτατα.Να δω τι θα κανω πρεπει να μιλησω αυριο για να δω τι θα γινει
Εικόνα

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Μαλλον για να επαναφερω αυτο το θεμα καταλαβατε οτι το κατι δεν παει καλα και οσο για τα απιστευτα αληθινα και μη τι να λεμε ξεκινησα απο κοζανη για αθηνα με μια χαρα αφου εχω περιποιηθει το αμαξι μου κλπ και καταληγω μετα απο ενα ωραιο ξεκινημα ημερας σε μια καταστροφη.Αφου μαζεψα τα συμπραγκαλα μου και αφου περασα το εργαστηριο που εδινα εβαλα μπρος ξεκινησα και πηγα να κανω τον κλασσικο ελεγχο πριν το ταξιδι.Ολα καλα φευγω και λιγο πιο κατω τρωω την πρωτη ηττα απειρες νταλικες πολυ κινηση και μικρος δρομος.Λιγο πιο κατω θα μου αποκαλυφθει οτι για αυτο ευθυνοταν η κατολισθηση του βουνου που εκλεισε το δρομο στα τεμπη.Τεσπα συνεχιζω παρατηρω οτι το κινητο μου που μολις πριν λιγο ειχα παρει απο επισκευη δεν εχουν φτιαξει κατι σωστα.Ξενερωνω ακομα περισσοτερο.Εκει ομως που ηρθε το τελειωτικο χτυπημα ειναι οτι μεσα σε 250κμ χαθηκαν 2 λιτρα λαδια και παρολο που συμπληρωσα εγκαιρως στα διοδια της τραγανας μολις εβγαλα την ταχυτητα και πηγα να πληρωσω το αμαξι εσβησε.Πηγα να ξαναβαλω μπρος και μετα συνεχομενη μιζια ξαναπηρε και μετα απο προσπαθια δεν κολλαγε τοσο και επαιρνε πιο ευκολα.Περνω ασφαλιστικη η οποια το μετεφερε και το αφησα μαζι τους στο κεντρο τους στην τραγανα.Τωρα εχουμε ενα θεμα πως θα φτασουμε αθηνα και ειδικα με τοσα πραγματα.Εδω ειναι που ερχεται ο απο μηχανης θεος ο οποιος ξηγηθηκε πενα.Το παλικαρι που ασχοληθηκε με την περιπτωση μου αφου εψαξε βρηκε την τελεια λυση και μου εστειλε μια mercendes καινουργια ολο χλιδα με πηρε μαζι με ολα τα συμπραγκαλα και με πηγε σπιτι μου οπου φτανοντας απο κατω το ταξιμετρο εγραφε 120-130ευρω.Μαλλον αγχωθηκες με το ποσο και λετε μα καλα λκμς ειναι τι εδωσε τοσα λεφτα για ταξι ελα μου ομως που ολα τα πληρωσε η ασφαλιστικη γιαυτο ειπα ξηγηθηκε.Τεσπα το αμαξι αυριο θα παει στον βωσσο πρωι πρωι με την αυγουλα για να μου πει το αυτονοητο και μετα να παρω τηλεφωνο στην θεσσαλονικη και να γινω μπιλιεςκαι να δω τι ακρη θα βγαλω.Το θεμα ειναι πως μπορει να χαθηκε τοσο λαδι σε τοσο χρονικο διαστημα οταν διαρροη δεν εχει ειναι πληρως στεγανο,στα νερα δεν τα εριχνε αλλα παρολα αυτα μπουφ τα λαδια.Υπαρχρει περιπτωση να χαθηκε ολο απο τις βαλβιδες και ταυτοχρονα να καιγοταν???
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από kostas200vi »

Ρε Πανο ούτε φριτέζα δεν καίει τόσο λαδί, έχουν κάνει χοντρή μαλάκια, περαστικά... :despair:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Το θεμα ειναι πως το χειριζομαστε αυτο απαιτουμε λεφτα πισω?του λεμε να βρει καινουργιο μοτερ η να το βρω εγω και να το πληρωσει αυτος?παω σε αλλο μαστορα και αλλαζω μοτερ και μετα του στελνω τον λογαργιασμο.Δεν γινεται να καταθεσω πινακιδες που μου χαζολενε οι δικοι μου οταν εχω δωσει 4000+ ευρω για να αλλαξω πεδηση,ομορφια βαψιμο,γεφυρες,φρενα και ενα ματσο σκατολοιδια δλδ αυτο θα ειναι εγκλημα
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από kostas200vi »

PaNoSGR έγραψε:Το θεμα ειναι πως το χειριζομαστε αυτο απαιτουμε λεφτα πισω?του λεμε να βρει καινουργιο μοτερ η να το βρω εγω και να το πληρωσει αυτος?παω σε αλλο μαστορα και αλλαζω μοτερ και μετα του στελνω τον λογαργιασμο.Δεν γινεται να καταθεσω πινακιδες που μου χαζολενε οι δικοι μου οταν εχω δωσει 4000+ ευρω για να αλλαξω πεδηση,ομορφια βαψιμο,γεφυρες,φρενα και ενα ματσο σκατολοιδια δλδ αυτο θα ειναι εγκλημα
Σωστά, όταν έχεις ξοδέψει ένα κάρο ευρώ δεν σου περνάει από το μυαλό κάτι τέτοιο. :iagree:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Οχι απλα δεν σου περναει ουτε για βολτα απ'εξω για καφε δεν εμφανιζεται.Τωρα σε σχεση με αυτο που ειπα πιο πανω ξερει κανεις χριστιανος πως πρεπει να κινηθω???
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες