Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Απάντηση
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Όταν εγώ έλεγα "κάνε λίγο υπομονή και θα βρεις ένα καλό μοτέρ 1,8 σε λογική τιμή" δεν με άκουγες και μου λεγες ότι είναι πολλά τα λεφτά. Τώρα έχεις δώσει σχεδόν 2 χιλιάρικα για αυτό το μοτέρ και αμάξι πάλι δεν έχεις... :(
Με κανά 1000ρικο ακόμα Β16 θα το χες κάνει... Υπομονή, ψυχραιμία και περαστικά...

Περιττό να πω βέβαια πόσο απαράδεχτο είναι το συνεργείο το οποίο ανέλαβε αυτές τις εργασίες... :eek:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από antonis132 »

Στη συνεχεια βρες ενα τρακαρισμενο honda 1.4-1.6 με 400€ και φορτωσε πανω στο δικο σου κινητηρα σασμαν θα κουμπωσουν κουτι πανω στο ροβερακι.
Βεβαια η μονη ενσταση εδω ειναι στη θεληση και την εργατικοτητα του μηχανικου να πεταξει ψυγεια νερου ,ac,εγκεφαλους και να δεσει με υπομονη αυτα του honda πανω στο δικο σου.
Ακομη η μπαταρια θα παει απο κατω δεξια πανω αριστερα

Ενω ειναι και τα δυο εγγλεζικα με ιδιο σασι, στη μερια που τα εχει το rover στην αντιθετη τα βαζει ο αλλος 'αιωνιοι εχθροι'
Παρολα αυτα στη Βεροια που ειμαι και το συζηταω και με φιλους και μηχανικους σασμαν και κινητηρας δενουν κουτι στα ροβερακια μας αλλα κανενας μηχανικος δεν εχει τη θεληση και την υπομονη να σου κανει τη μετατροπη.
Διοτι ειμαστε οι καλυτεροι παλατες τους και οποιος θελει ας με διαψευσει!!!!!!
Εικόνα

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Το σασί μπορεί να είναι το ίδιο στα Rover με μοτέρ Honda και στα Rover με μοτέρ Rover, αλλά οι βάσεις που στηρίζονται το μοτέρ και το σασμάν ουδεμία σχέση έχουν. Το λες και μόνος σου, είναι εντελώς ανάποδα. Όπως και πολλά άλλα πράγματα στο μηχανοστάσιο που είναι εντελώς διαφορετικά. Για να γίνει μια τέτοαι μετατροπή θέλει μπρος-πίσω γέφυρα από Honda και κόψε-ράψε τις πλαϊνές βάσεις (πάλι με αντίστοιχες από Honda). Βασικά θες ολόκληρο τροπέτο και πολύ δουλειά.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Τασο με συμπληρωσες οπως θα ελεγα και εγω.Θα το ειχα κανει απο καιρου Β16 αλλα με ανεκοπταν πολλαααα.Τωρα ομως φτανω στο τελικο αποτελεσμα το οποιο θελω να ειναι να βρω ειτε απο εδω μεσα ειτε ο κατοχος του συνεργειου μια μηχανη να δουλευει κομπλε και αφου γινει αυτο θα το παρω και θα το παρκαρω κατω απο το σπιτι θα του βαλω κουκουλα και μολις μαζεψω λεφτα το αμαξι θα βγει με αγωνιστικη αδεια.Παραδιδω πινακιδες παιδες και το αμαξι μπαινει σε ακινισια μεχρι νεοτερας.Αυτο βεβαια δεν με εμποδιζει να συνεχισω αυτο εχω ξεινησει.
Εικόνα

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από Tasos_7R »

PaNoSGR έγραψε:Τασο με συμπληρωσες οπως θα ελεγα και εγω.Θα το ειχα κανει απο καιρου Β16 αλλα με ανεκοπταν πολλαααα.Τωρα ομως φτανω στο τελικο αποτελεσμα το οποιο θελω να ειναι να βρω ειτε απο εδω μεσα ειτε ο κατοχος του συνεργειου μια μηχανη να δουλευει κομπλε και αφου γινει αυτο θα το παρω και θα το παρκαρω κατω απο το σπιτι θα του βαλω κουκουλα και μολις μαζεψω λεφτα το αμαξι θα βγει με αγωνιστικη αδεια.Παραδιδω πινακιδες παιδες και το αμαξι μπαινει σε ακινισια μεχρι νεοτερας.Αυτο βεβαια δεν με εμποδιζει να συνεχισω αυτο εχω ξεινησει.
Λάθος επιλογή Πάνο!!! Μη το κάνεις!!! :( :( :(

ΛΑΘΟΣ!!!
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Μονου σε πολλαπλου Βελτιωση και Προβλημα

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Καλα ντε μην βαρας η μια επιλογη μου θα ειναι αυτη η αλλη θα ειναι σε ενα χρονο αν ολα πανε καλα και εχω δουλεια να το ξαναβγαλω στους δρομους αλλα πλεον να πληρωνω εγω οχι οι γονεις μου.Παρεπιπτοντως παρε με τηλ να κανονισουμε για καφεεεε μιας και οι δυο μας γουρουνιασαμε στον υπνο
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες