akoustiki veltiosi!!!

P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

kostantinos έγραψε: ouf!! jefigame apo to thema!!
ΠΡΩΤΟΝ ΔΕΝ ΞΕΦΥΓΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.Κ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΛΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΨΑΧΝΕΣΑΙ ΓΙΑ I.C.E. ΟΧΙ ΟΤΙ ΖΗΤΑΣ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΣΟΥ ΣΤΙΣ ΛΑΚΟΥΒΕΣ.ΑΠ'ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΠΟΤΕ ΧΑΛΑΡΑ....
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!

Vangelis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 3:27 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vangelis »

Εγώ απλά διαβάζω και σας θαυμάζω που έχετε κουράγιο να λύνετε ταπετσαρίες, ταμπλώ κλπ κλπ κλπ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: Μανίκι πρέπει να είναι...
I am proud that i was driving a Rover.

BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

οντως... κ γω θα το έκανα, αρκεί να το έκανε κάποιος άλλος για μένα...!!!!!! :oops: :lol: :shock: 8)
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Vangelis έγραψε:Εγώ απλά διαβάζω και σας θαυμάζω που έχετε κουράγιο να λύνετε ταπετσαρίες, ταμπλώ κλπ κλπ κλπ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: Μανίκι πρέπει να είναι...
Totally agree!!!!!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

οχι τοσο...
αρκει να ξερεις να ξεβιδωνεις βιδες..
δεν ειναι δυσκολα απλα αν δεν εχεις χωρο ειναι πακετο και η ορεξη που εχει ο καθενας παιζει αρκετο ρολο!! :wink:
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......

Fotis 416
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2005 9:27 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis 416 »

ναι οντως το πισσοχαρτο χρησιμοποιητε σε περιπτωσεις ηχοσυστηματων και πιστεψτε με ειναι αρκετα ακριβο για τι αλεγα και γω να περασω τετοιο στο αυτοκινητο μου! 8)
Rover rulezzz...
414 GSI του 94' (μετατροπη 416)
120hp
predator!!!
Εικόνα

konstantinos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 11:30 am
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από konstantinos »

λοιπον το αυτοκινητακι μου εχει υποστει πολλα πραγματα απο εμενα!!!Ενα απο αυτο ειναι η προσπαθεια μου να το κανω να μην τριζει!!!!!λοιπον για αρχη λογω ηχοσυστηματος ολο το αυτοκινητο εχει περαστει με πισσοχαρτο και εχει γινει πολυ στιβαρο αλλα....ακομα ετριζε!!οποτε λεω ασ βαλω λιγο αφρολεξ στις ταπετσαριες!!!ετριζε λιγοτερο!!ασ βαλω λιγο αεροστοπ στους αεραγωγους κ.λ.π ακομα ετριζε οποτε αποφασισα και πηρα το υλικο που λεει και ο αλλοσ κωνσταντινος και προσπαθησα να λυσω το ταμπλω!!!(να σας πω οτι εχω βγαλει και εχω βαλει ταμπλο σε astra γιατι ειχε σκασει ο αεροσακος και επρεπε να το αλλαξουμε με εναν φιλο)ε λοιπον το ταμπλω του astra ειναι παιχνιδι μπροστα στο δικο μας!!!το δικο μας ειναι 2 κομματια και για αυτο και τριζει πολυ συν οτι πολλα μερη βιδονονται πανω σε λαμαρινα!!!Οποιος εχει σκοπο να κανει κατι τετοιο στο ταμπλω να ξερει οτι δεν προλαβαινει σε μια μερα με τιποτα!!!!για τις ταπετσαριες βγαινουν ευκολα αλλα τα υπολοιπα θελουν διαθεση ορεξη και προσοχη!!!
Rover Turbo Power

Fotis 416
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2005 9:27 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis 416 »

και γω εχω βαλει αφρολεξ στις πορτεσ αλλα δεν ειδα και μεγαλη διαφορα! 8)
Rover rulezzz...
414 GSI του 94' (μετατροπη 416)
120hp
predator!!!
Εικόνα

BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

konstantinos έγραψε:λοιπον το αυτοκινητακι μου εχει υποστει πολλα πραγματα απο εμενα!!!Ενα απο αυτο ειναι η προσπαθεια μου να το κανω να μην τριζει!!!!!λοιπον για αρχη λογω ηχοσυστηματος ολο το αυτοκινητο εχει περαστει με πισσοχαρτο και εχει γινει πολυ στιβαρο αλλα....ακομα ετριζε!!οποτε λεω ασ βαλω λιγο αφρολεξ στις ταπετσαριες!!!ετριζε λιγοτερο!!ασ βαλω λιγο αεροστοπ στους αεραγωγους κ.λ.π ακομα ετριζε οποτε αποφασισα και πηρα το υλικο που λεει και ο αλλοσ κωνσταντινος και προσπαθησα να λυσω το ταμπλω!!!(να σας πω οτι εχω βγαλει και εχω βαλει ταμπλο σε astra γιατι ειχε σκασει ο αεροσακος και επρεπε να το αλλαξουμε με εναν φιλο)ε λοιπον το ταμπλω του astra ειναι παιχνιδι μπροστα στο δικο μας!!!το δικο μας ειναι 2 κομματια και για αυτο και τριζει πολυ συν οτι πολλα μερη βιδονονται πανω σε λαμαρινα!!!Οποιος εχει σκοπο να κανει κατι τετοιο στο ταμπλω να ξερει οτι δεν προλαβαινει σε μια μερα με τιποτα!!!!για τις ταπετσαριες βγαινουν ευκολα αλλα τα υπολοιπα θελουν διαθεση ορεξη και προσοχη!!!

και τι αποτελεσμα ειχε που εβγαλες το ταμπλω??
σταματησαν τα τριξιματα??
απο που προερχονταν ακριβως??σημειο δηλαδη?
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......

kostantinos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2005 7:54 pm
Τοποθεσία: athina
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostantinos »

BATMOBILE έγραψε:
konstantinos έγραψε:λοιπον το αυτοκινητακι μου εχει υποστει πολλα πραγματα απο εμενα!!!Ενα απο αυτο ειναι η προσπαθεια μου να το κανω να μην τριζει!!!!!λοιπον για αρχη λογω ηχοσυστηματος ολο το αυτοκινητο εχει περαστει με πισσοχαρτο και εχει γινει πολυ στιβαρο αλλα....ακομα ετριζε!!οποτε λεω ασ βαλω λιγο αφρολεξ στις ταπετσαριες!!!ετριζε λιγοτερο!!ασ βαλω λιγο αεροστοπ στους αεραγωγους κ.λ.π ακομα ετριζε οποτε αποφασισα και πηρα το υλικο που λεει και ο αλλοσ κωνσταντινος και προσπαθησα να λυσω το ταμπλω!!!(να σας πω οτι εχω βγαλει και εχω βαλει ταμπλο σε astra γιατι ειχε σκασει ο αεροσακος και επρεπε να το αλλαξουμε με εναν φιλο)ε λοιπον το ταμπλω του astra ειναι παιχνιδι μπροστα στο δικο μας!!!το δικο μας ειναι 2 κομματια και για αυτο και τριζει πολυ συν οτι πολλα μερη βιδονονται πανω σε λαμαρινα!!!Οποιος εχει σκοπο να κανει κατι τετοιο στο ταμπλω να ξερει οτι δεν προλαβαινει σε μια μερα με τιποτα!!!!για τις ταπετσαριες βγαινουν ευκολα αλλα τα υπολοιπα θελουν διαθεση ορεξη και προσοχη!!!

και τι αποτελεσμα ειχε που εβγαλες το ταμπλω??
σταματησαν τα τριξιματα??
απο που προερχονταν ακριβως??σημειο δηλαδη?
oli i trigmi erxonte kirios apo tis epifanies pou efaptonte an thes na stamatisi na triji prepi na tis disis oles me ifasma oti nane gia na min erxode se epafi kai trizoun.ego se pola simia exo vali mexri kai silikoni pou tin afisa prota na stegnosi etsi dimiourgisa ena stroma ena elastiko stroma stis epifanies pou efaptode kai den trizi!
rover 214 si
throtle body 52mm
KN air filter !!

Εικόνα Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες