π@π@ρια βελτιωσεις στον 1.4 κ τα ρεστα σας...

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: π@π@ρια βελτιωσεις στον 1.4 κ τα ρεστα σας...

Δημοσίευση από kostas200vi »

Ναι εάν είναι οκ παρτο με κλειστά μάτια.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Άβαταρ μέλους
stamatis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Οκτ 20, 2009 12:47 pm
Τοποθεσία: ζωγραφου
Επικοινωνία:

Re: π@π@ρια βελτιωσεις στον 1.4 κ τα ρεστα σας...

Δημοσίευση από stamatis »

:beer: όταν το πάρο, με το καλο, θ"ανεβάσω φωτογραφίες, από την δουλειά που κάνω, Σας ευχάριστο όλους μάγκες!!!Εικόνα :D

Άβαταρ μέλους
stamatis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Οκτ 20, 2009 12:47 pm
Τοποθεσία: ζωγραφου
Επικοινωνία:

Re: π@π@ρια βελτιωσεις στον 1.4 κ τα ρεστα σας...

Δημοσίευση από stamatis »

:beer: παίδες καλημέρα, να ρωτήσω κάτι? τα χιτώνια, βγαίνουν εύκολα, από το 14ri και το 18ri, ένταξη τα "μπιστονια" και στρόφαλος είναι εύκολα! μήπως θέλει ρεκτιφιέ να τα περάσει, η μπορώ και εγώ. χιτώνια από rover δεν έχω ξαναπειράξει! apo alla moter exo bgali!Εικόνα

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: π@π@ρια βελτιωσεις στον 1.4 κ τα ρεστα σας...

Δημοσίευση από crAss »

Αν γυρίσεις το μοτέρ ανάποδα απλώς θα πέσουν...δεν είναι πριτσινωτά ή οτιδήποτε οπότε βγαίνουν και μπαίνουν πολύ εύκολα.
Life is too short not to...

Άβαταρ μέλους
stamatis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Οκτ 20, 2009 12:47 pm
Τοποθεσία: ζωγραφου
Επικοινωνία:

Re: π@π@ρια βελτιωσεις στον 1.4 κ τα ρεστα σας...

Δημοσίευση από stamatis »

:beer: παίδες, μπήκα σε ένα πρόγραμμα, ενός φίλου ηλεκτρολόγου, το vivit, και κοίταγα τον εγκέφαλο 14 16 18, είναι απότι ida, ίδια fisa, μονη αλλα περνώντας, ένα ένα συρματάκι τις φυσάς μέσο προγράμματος, δεν αντιστοιχούσαν, intzeksion,και αλλα πολλά στοιχεια που μου έδινε, πιο μοντέλο, ταιριάζει ακριβώς.το 400.89/99. 16.dohc 1996/99engine code 16k16 .200[95/99]18.1997-99.engine code 18k16 200 coupe κάμπριο 18.1996-99 engine code 18k16 400[95-99] 16. 16k16 δείχνουν τις αλλαγές που ανέφερα πριν. ποιον εγκέφαλο,έχει δοκιμάσει κάποιος. στα σίγουρα να κάνει. χωρίς μετατροπές και άλλη πλεξούδα, να μου πει!!!Εικόνα

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: π@π@ρια βελτιωσεις στον 1.4 κ τα ρεστα σας...

Δημοσίευση από crAss »

Η πλεξούδα που έχουν τα τελευταία MEMS 3 είναι από VW group αλλά τα σήματα που περνάνε μέσα από αυτή δεν έχουν καμία αντιστοίχιση με αυτά των μοντέλων της VW που έχουν την ίδια.
Life is too short not to...

Άβαταρ μέλους
prilepa_mg
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2007 9:28 am
Τοποθεσία: paleo faliro
Επικοινωνία:

Re: π@π@ρια βελτιωσεις στον 1.4 κ τα ρεστα σας...

Δημοσίευση από prilepa_mg »

crAss έγραψε:Η πλεξούδα που έχουν τα τελευταία MEMS 3 είναι από VW group αλλά τα σήματα που περνάνε μέσα από αυτή δεν έχουν καμία αντιστοίχιση με αυτά των μοντέλων της VW που έχουν την ίδια.
edo file kanis megalo latos. ta mems 3 ine motorola opos ke ta mems 1.9/2.0 vvc.apla pernun ke programa ,epidi ine EOBD II , ke den ehun kamiq shesi me vw group. stamati,file ean valis 1.8 k pernis egkefalo freelander ke ise etimos.akrivos etsi ekana ego ti perasmeni evdomada.(ego ime to pedi me to bordo 200 ,pu milagame sto sef ia ta hitonia ia 1.8 ean timase).ta MEMS 1.9 sta 1.4/1.6 ke 1.8 ine idia apla ehun diaforetiki ritmisi stin anafleksi.ekefalo 1.8 eho ke ego,ean hriastis
200 COUPE the best .the GTI is back on the road

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: π@π@ρια βελτιωσεις στον 1.4 κ τα ρεστα σας...

Δημοσίευση από crAss »

Αν δεν πιστεύεις εμένα, πίστεψε την φωτογραφία...Την έβγαλα όταν ανοίξαμε την πλεξούδα για να συνδέσουμε το dastek...
Εικόνα
Life is too short not to...

Rover 214!!!
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 09, 2012 4:29 pm

Re: ...

Δημοσίευση από Rover 214!!! »

thanos_s έγραψε:ωραια...πριν λιγο το σηκωσα κ μπηκα απο κατω...η κατω βαση μηχανης ειναι αθικτη..ξηλωθηκε η βαση απο το καβουκι του σασμαν ομως...κ εφυγαν ολες οι βαλβολινες πανω στην εξατμιση..κ εχει μια τρυπα κατι ποντους....αλλαζουμε κ σασμαν λοιπον!.υπαρχει καμια επιλογη για πιο κοντο-γερο?? τι να βαλω?

Ακριβως το ιδιο επαθα κι εγω.......ακριβως ομως!!!
ROVER-Kiss my ash.......Putos!!!!!

Rover 214!!!
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 09, 2012 4:29 pm

Re: π@π@ρια βελτιωσεις στον 1.4 κ τα ρεστα σας...

Δημοσίευση από Rover 214!!! »

εγω δε το αλλαξα...το κολλησα και εβαλα και full synthetic gl5 βαλβολινες...μια χαρα/..
ROVER-Kiss my ash.......Putos!!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 34 επισκέπτες