Υπερκυβισμός 1.4 ή 1.6 σε 1.8 και εκκεντροφόροι(ευκαιρία)

Απάντηση
mpower
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 12:17 pm
Επικοινωνία:

Υπερκυβισμός 1.4 ή 1.6 σε 1.8 και εκκεντροφόροι(ευκαιρία)

Δημοσίευση από mpower »

Παίδες σας δημοσιεύω μία προσφορά από τον μηχανικό μου :


Υπερκυβισμός του 1.4 και του 1.6 σε 1.8 και εκκεντροφόροι 3000ευρώ(υπολογιζόμενα 135+ άλογα)

Αν επιθυμείτε και παράλληλο εγκεφαλάκι είναι άλλα 500-550ευρώ(ακόμα 10%ps)

Επίσης για εξάτμιση υπάρχει ένας που μπορεί να σας φτιάξει πολύ φτηνά εφόσον επιθυμείτε (του μηχανικού μου γνωστός)

σορρυ μιχαλη αλλα ειναι καθαρα διαφημιση του μηχανικου και απαγορευονται προσφορες απο συνεργεια!!
δεν ειναι το forum τοπος συναλλαγης συνεργειων!!
οποιος θελει ας επικοινωνησει μαζι σου με pm για περαιτερω αν ενδιαφερεται!!
edited by batmobile!!
Mgf Cup ÔåôñáðåôÜëïõäï(230+)

BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

για καινουργια πραγματα λεμε με εγγυηση 1 χρονου?? :roll: :?:
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......

Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Sygnwmi alla exo merikes erotiseis.

1. To moter pou o mixanikos sou iposxete na ftiaksei einai profanws to 1.800 non-VVC dioti bgazei opws poly sosta eipes peripou 135 aloga(mazi me to parallilo). Anaferese omos se ekkentroforous stin timi. Tha kanei reprofiling tous mama ekkentroforous tou ekastote pelati, i tha valei kapoion aftermarket (p.x pipercams)? Dioti i allagi se 1800 non-VVC xreiazete mono strofalo, emvola kai xitwnia. Kapaki menei to idio me tou 1.4. Mono sto 160VVC kai sto 145 VVC (MGF) thelei allagi ekkentroforous kai eisagogi.

2. Apo tin alli, pistevo pos zitaei polla xrimata, ektos an ta pragmata einai kainouria me eggiisi ergasias opos poly sosta epesimane o bat. Pali omos to poso tha itane arketa megalitero mias kai oi times sta kainouria antallaktika einai aplisiastes.

Opws kai na exei, epeidi prosopika exo kanei 2 metatropes sto autokinito mou, nomizo pos i timi einai arketa ipsili, kai prosopika gnorizo kai exo ferei eis peras tin idia metatropi me asygrita xamilotero kostos. (1/3 tou posou katw).

Ta parapanw ta leo entelos filika kai kaloproaireta, den eimai mixanikos oute exo synergeio, alla ta meli tou club ofeiloun na kseroun pragmatika ti tous symferei dioti panw apola mas enwnei i agapi gia tin autokinisi kai tis beltioseis. Nomizo pos tha ekane to idio o kathenas mas, oste na profylaksei kapoio allo melos apo alogisti spatali xrimatwn.

Stelios.

Dimitris200
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:39 am
Τοποθεσία: Rhodes
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dimitris200 »

Eχει δικιο ο ακαλυπτος, οι piper κοστιζουν γυρω στα 800 αν τους φερεις απο αγγλια τωρα το θεμα ειναι οτι θα κανει reprofiling? γιατι αν κανουν κατι τετοιο ειμαι σιγουρος οτι δεν θα εχουν flowbench αλλα θα το κανουν με τον παραδοσιακο τροπο του τριψιματος... τωρα αν ζηταει 200 για την τοποθετηση των εκκεντροφορων ειναι νορμαλ αλλα 2.000 για reprofiling και στο χερι... ?χμ :roll:

mpower
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 12:17 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mpower »

Παίδες ηρεμία,

μην αγχώνεστε και μην αντιμετωπίζετε με τόσο σκεπτικισμό και καχυποψία αυτά που σας παράθεσα.

Καταρχήν να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, δεν έχω κάτι να βγάλω από αυτά που ανέφερα παραπάνω απλώς δημοσίευσα την προσφορά του μηχανικού μου.

Θα μπορούσα να τον πάρω τηλέφωνο και να τον ρωτήσω αλλά προτιμώ να μην το κάνω, καθώς δεν έχω τίποτα να βγάλω οπότε καλύτερα να μην ανακατευτώ περαιτέρω.Όποιος ωστόσο, ακόμη κι αν δεν έχει πρόθεση να το΄φέρει σε πέρας το εγχείρημα αλλά και μόνο από περιέργεια, ενδιαφέρεται, ας τον πάρει να σας ενημερώσει πλήρως. Δεν υπάρχει καμία αρπαχτή στο συγκεκριμένο θέμα, απλώς μία δημοσίευση προσφοράς είναι.

Από κει και πέρα, οι εκκεντροφόροι ακάλυπτε χρειάζονται-δεν απαιτούνται, χρειάζονται- γιατί αν υπερκυβίσεις το 1.4 ή 1.6 σε 1.8 θα παρατηρήσεις ότι ψηλά το μοτέρ δεν αποδίδει όπως θα πρεπε αλλά κρεμάει. Με μαμά εκκεντροφόρους η απόδοση του μοτέρ μετά τις 5500-5700rpm φθίνει αρκετά. Τώρα αν είναι reprofile ή καινούργιοι δεν ξέρω, αλλά μπορείτε κάλλιστα να τον πάρετε τηλέφωνο ό,τι ώρα θέλετε να σας κατατοπείσει πλήρως.

Όπως και για τον παράλληλο εγκέφαλο που με ρώτησε ένα παιδί δεν γνωρίζω παραπάνω πράματα απ 'όσα σας παρέθεσα. Πάρτε τον τηλέφωνο να σας τα εξηγήσει πλήρως. Το τηλέφωνο μου το έβαλα σε περίπτωση που δεν έπιανε ή για κάποιο λόγο δε λειτυργούσε το δικό του ώστε να πάρετε εμένα και εγώ να τον βρω- καθώς έχω το τηλέφωνο του σπιτιού του και το πιο προσωπικό κινητό του- και στη συνέχεια να σας έπαιρνε αυτός πίσω.

Προσωπικά επειδή έχω πήξει στις μετατροπές και έχω γυρίσει κυριολεκτικά όλα τα συνεργεία, εξουσιοδοτημένα και μη, rover μπορώ να εκφέρω άποψη λέγοντας πως η τιμή είναι συγκριτικά χαμηλή, καθώς και ότι το αποτέλεσμα θα έχει εγγυημένη και απροβλημάτιστη λειτουργία. Τη δουλειά του σε μένα μπορώ να την κρίνω και μπορώ να πω πως όταν οι άλλοι συκώναν τα χέρια αυτός έσπαγε το κεφάλι του για να βρει τη λύση καθώς νοιαζόταν για τη μετατροπή και δε με αντιμετώπιζε σαν άλλον έναν πελάτη- όπως πολλοί με βαρύγδουπα ονόματα στο χώρο των rover έκαναν. Και πιστεύτε με, η δικιά μου μετατροπή δεν ήταν plug and play...είχε πολύ δουλειά να γίνει και πολλά ηλεκτρολογικά και μηχανολογικά προβλήματα να αντιμετωπιστούν.

Ένα μόνο στοιχείο μπορώ να σας δώσω-με την έννοια ότι γνωρίζω- πωςσυνοδεύονται όλα τα παραπάνω από εγγύηση, Τί και πώς πάρτε τον να μάθετε και στη συνέχεια δημοσιεύτε τα στο forum.Επαναλαμβάνω ότι απλώς γνωστοποίησα μία προσφορά.

Με συγχωρείς κιόλας στέλιο, αλλά η "καλοπροαίρετη" κριτική σου φαίνεται στο ότι λες : "ta meli tou club ofeiloun na kseroun pragmatika ti tous symferei dioti panw apola mas enwnei i agapi gia tin autokinisi kai tis beltioseis. Nomizo pos tha ekane to idio o kathenas mas, oste na profylaksei kapoio allo melos apo alogisti spatali xrimatwn. "

Υποννοείς δηλαδή ότι εγώ θέλω να θίξω αμέσως ή εμμέσως τα συμφέροντα των μελών του club?Πως έχω κάτι να βγάλω? Σου φαίνεται να το χω ανάγκη? "alogisti spatali xrimatwn" , να φανταστώ ότι εγώ θα ωθήσω τα παιδιά σ αυτή την αλόγιστη σπατάλη χρημάτων? Για ποιο λόγο? Για να τα φάω εγώ να υποθέσω? Για να μου κάνει καλύτερη τιμή στα εργατικά? Ξέρεις όταν έχει φτάσει το αυτοκίνητό μου 75000ευρώ εκ των οποίων τα 40000ευρώ είναι η βελτίωση, την οποία ολόκληρη την έχει αναλάβει εκείνος, δε χρειάζεται να του φέρω πελάτες για να μου κάνει καλύτερη τιμή. Άσε που εγώ είμαι κινητή διαφήμιση γι αυτόν. Συν τοις άλλοισ οι σχέσεις μας έχουν γίνει τόσο κοντινές και φιλικές ώστε τα λεφτά πάντοτε έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Έχουν δοθεί τόσα άλλωστε..

Είσαι ωραίος τελικά! Μάλλον κάτι δε σκέφτηκες καλά μου φαίνεται ή τουλάχιστον την επόμενη φορά να σκέφτεσαι καλύτερα πριν μιλήσεις και εκφραστείς έτσι, καθώς το υποννοούμενο σου είναι πέρα για πέρα λαθεμένο και πέρα για πέρα εξοργιστικό και προσβλητικό για το άτομό μου.
Mgf Cup ÔåôñáðåôÜëïõäï(230+)

Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ekrina tin prosfora tou mixanikou sou, vasizomenos sta grafomena sou kai stis prosopikes mou gnwseis kai empeiries. To post mou itan kai einai kaloproaireto, tora an esy den to katalaves den ftaio ego. Fysika kai den ithela na prosvallw to atomo sou alla oute kai tin prosfora tou mixanikou sou.

Eleftheri agora allwste eimaste, an se kapoion fanei ftini i akrivi einai prosopiki tou epilogi. Egw omos se kamia periptosi den theoro tin sygekrimeni prosfora "eukairia" kai eniosa tin ipoxreosi na to pw dimosia oste na enimeroso ta ipoloipa meli tou club pos i sygekrimeni metatropi mporei na ginei arketa ftinotera. Malista exei ginei idi kai se parapano apo ena atomo edo mesa.

An esy thixtikes apo tin kritiki pou askisa stin metatropi einai kathara diko sou thema. Epanalamvanw pos den eixa kamia pro8esi na iponoiso tipota. Milisa kathara kai mono gia to periexomeno tis en logw prosforas.

Kai mia symvouli, min eksorgizese toso apo ena post, otan den eisai 100% sigouros gia to yfos toy. Vlepeis auto to meionektima exei o ilektronikos logos, ginete eukola pareksigisimos.

Filika, Stelios.

mpower
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 12:17 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mpower »

Διαβάζοντας το post σου έβγαινε το συμπέρασμα ότι υποκρυπτόταν το υπονοούμενο αυτό. Χαίρομαι που το ξεκαθάρισες, κι ακόμη περισσότερο χαίρομαι που δεν υπήρχε. Μπορείς να κρίνεις τη μετατροπή και την τιμή της όπως θέλεις. Αλίμονο άλλωστε αν ήταν διαφορετικά!
Φιλικά Μιχάλης
Mgf Cup ÔåôñáðåôÜëïõäï(230+)

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Ayto elleipe re paidia na mhn mporei na pei thn gnwmh toy o kathenes kai kyriws kapoios poy gnwrizei panw sto thema apo porswpikh empeiria an kapoia timh einai akrinh h' fthnh h na zhthsei dieykriniseis....giayto yparxei to club....
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες