ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ-ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΚW

kyriakos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 6:09 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Επικοινωνία:

ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ-ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΚW

Δημοσίευση από kyriakos »

8) ΚΑΛΩΣΩΡΙΖΩ ΤΟCLUB MG-ROVER NOMIZΩ OTI ΒΡΙΚΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΡΙΘΜΙΖΟΜΕΝΗ ΑΝΑΡΤΙΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΚΛΗΡΟΤΙΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΗΝ ΚW ANOΞΟΙΔΟΤΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΕΤ ΓΙΑ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ ΜΑΣ MG-ROVER :wink: . ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΟΜΩΣ 1200 ΜΕΧΡΙ 1500 ΕΥΡΩ. ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΦΟΡΕΜΕΝΗ ΣΕ ΑΣΤΡΑ ΟPEL KAI ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΣ ΣΤΡΟΦΕΣ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΞΕΙΑ ΤΟΥΣ.
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Και εγώ είμαι υπέρ των ρυθμιζόμενων. Βάζεις μια φορά και μετά ξεχνάς να ξαναλλάξεις. Έχω ακούσει καλά λόγια για KW αλλά δεν έχω ακούσει τίποτα για MG+ρυθμιζόμενη οποιασδήποτε μάρκα.
Life is too short not to...
kolkasd
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 3:15 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kolkasd »

δεν υπαχει κατι απο αυτην την μαρκα για εμασ σιγουρα
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Ξέρω ότι σίγουρα βγάζει η leda (http://www.leda.com) άγγλοι είναι, αδύνατον να μην έχουν για MG.
Από όσο ξέρω είναι όλες χειροποίητες και σου δίνουν πολλές επιλογές ρύθμισης. Όμως κοστίζουν κάπου 1800 ευρώ στην Αγγλία, Ελλάδα δεν έχω ιδέα...
Από την άλλη ένα καλό σετ αναρτήσεις κάνουν κάπου 500 ευρώ και θέλουν άλλαγμα κάθε 30.000-40.000 κμ (διορθώστε με αν κάνω λάθος). Δηλαδή αν κάνουμε χοντρικά πάνω από 200.000 κμ με το αυτοκίνητό μας πριν το δώσουμε και κρατήσουμε την μαμά ανάρτηση κάπου 35.000 κμ, τότε μόνο βγαίνει να αξίζει για τόσα χρήματα.
Πάντως έχω ακούσει για άλλα αυτοκίνητα πως βγαίνει γύρω στο 1000ρικο...όπου τα πράγματα αλλάζουν από οικονομικής άποψης.
Life is too short not to...
ΧΡΗΣΤΟΣ
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 30, 2006 1:21 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ »

Υπάρχει KW γιατί τις έχει ο αδερφός μου σε ROVER 200 και είναι συγκεκριμένα η "VARIAL II" και την έβαλε πριν 4 χρόνια και δεν έχει κανένα παράπονο και την είχε βάλει 1400 ευρώ και αν θες να μάθεις λεπτομέρειες βρες το τηλέφωνο της εταιρείας "ΤΡΟΧΟΣ ΑΕΒΕ" που τα κάνει εισαγώγη και θα σου πουν αυτοί που να τις βάλεις.
periklhs
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2006 6:36 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από periklhs »

ΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:Υπάρχει KW γιατί τις έχει ο αδερφός μου σε ROVER 200 και είναι συγκεκριμένα η "VARIAL II" και την έβαλε πριν 4 χρόνια και δεν έχει κανένα παράπονο και την είχε βάλει 1400 ευρώ και αν θες να μάθεις λεπτομέρειες βρες το τηλέφωνο της εταιρείας "ΤΡΟΧΟΣ ΑΕΒΕ" που τα κάνει εισαγώγη και θα σου πουν αυτοί που να τις βάλεις.
Έχουμε τίποτα νεότερο φίλε μου για την "ΤΡΟΧΟΣ ΑΕΒΕ" μήπως;
Έχω και εγώ ένα mg zr 1400 του 2004 και ενδιαφέρομαι για αναρτήσεις (έχω ανοίξει και ανάλογο topic στις "Ερωτήσεις")
Μήπως έχεις οτιδήποτε στοιχεία της εταιρίας να βρώ καμια άκρη;

Ευχαριστώ πολύ!!!
ΧΡΗΣΤΟΣ
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 30, 2006 1:21 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ »

Το τηλέφωνο της εταιρείας είναι 210/5907406 και είναι στο Περιστέρι στην οδό Γιαννιτσών 109.
volidas_34
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 11:20 pm
Επικοινωνία:

Ψάχνω αναρτήσεις

Δημοσίευση από volidas_34 »

Γεια σας ρε παίδες, είμαι κάτοχος ενός MG ZR 1400 μοντέλο του 2003. Από τότε που πήρα το αυτοκίνητό μου, ψάχνω να βρω αναρτήσεις αλλά τίποτα. Ελπίζω η KW που λέει ο φίλος να ταιριάζει. Αν έχει βάλει κάποιος φίλος ας μας απαντήσει τί λένε. Φυσικά εγώ θα πάρω τηλέφωνο χωρίς δεύτερη σκέψη στον ΤΡΟΧΟ.
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Λοιπόν επειδή έχουμε το ίδιο αυτοκίνητο και αλλάζω και εγώ πολύ σύντομα ανάρτηση κοίτα τι επιλογές έχουμε (αυτά τα έχω βρει εγώ και τσεκαρισμένα προσφέρονται στο δικό μας αυτοκίνητο, προφανώς μπορεί να υπάρχουν και άλλες λύσεις)
Ρυθμιζόμενες σε coilover:
1. KW Variant 1 (ρυθμιζόμενες σε ύψος, αλλά όχι σε σκληρότητα) - 890
2. KW Variant 2 (ρυθμιζόμενες σε ύψος και σε σκληρότητα) - 1150
3. Ohlins (ρυθμιζόμενες σε ύψος και σε σκληρότητα) - 2500
4. Leda (ρυθμιζόμενες σε ύψος και σε σκληρότητα) - 1500
5. AVO (ρυθμιζόμενες σε ύψος και σε σκληρότητα) - 900
Συνδυασμούς ελατηρίων/αμορτισέρ:
1. Κιτ της Koni (Koni κίτρινα και τα γαλάζια προοδευτικά ελατήρια της Koni με κάπου 3-3.5 πόντους χαμήλωμα) - 455 ευρώ
2. Koni κίτρινα + Eibach ελατήρια που χαμηλώνουν 2.5-3 πόντους - 600 ευρώ
Οι τιμές είναι από Αγγλία και τα μεταφορικά χοντρικά είναι 100-130 ευρώ με Fedex (μερικά καταστήματα συνεργάζονται με φθηνότερες μεταφορικές εταιρίες). Για τοποθέτηση να υπολογίζεις κάπου 100 ευρώ.
Εγώ μάλλον πάω για το σετάκι της ΚΟΝΙ που με κάπου 600-650 ευρώ θα είμαι κομπλέ...
Life is too short not to...
saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από saikoe39 »

Xm.......mporeis kalista na rixeis mia matia se xeiropieites.......
Stin athina einai kalos o rafaelo amedola.....kai apo thesaloniki meria einai o Κυρλαγκίτσης.......
Oi times paizei px na ftiakseis mi pleires rithizomeni.....antigrafi kapoias gnostis me 600 eura.....
Kai pistepseme aksizoun.............
Ego sto bmw ebala bilstein sprint-eibach pro kit....kai einai treno....alla kai koutsoyro mazi.....timi 700 eura....
Me 900 ebaza mia tin pss(tin apli...alla den to gnoriza..tespa)
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες