Τούρμπισμα του Zr 105

kostantinos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2005 7:54 pm
Τοποθεσία: athina
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostantinos »

nonskatoflore έγραψε:Έχεις κάνα λινκ για αυτό το Zr 126 γιατί πρώτη φορά το ακούω.Μόνο το Zr 120 υπάρχει που δεν το φέρνουν εδώ και αυτό είναι 1.8lt.Να σου στείλω στο mail σου τα απολτελέσματα ενός παιδιού που λεέι στρόφαλο και τροχό να δεις οτι είναι τεράστιες οι διαφορές?
Εμείς μέχρι τώρα λέγαμε πάντως μόνο για στρόφαλο δε ξέρω γιατί μου λες για να δω 125 άλογα στον τροχό ποιος το είπε για 125 άλογα στον τροχό?
ego file mou pada gia troxo milao !!!ti na ta kano sto strofalo ?den prokite na erthi pote o strofalos se epafi me to dromo!!! :D :!:
erotisi jeris posa vgazi to amaksi sou mama sto strofalo?kai milas gia aloga sto strofalo ?simfona me afta pou les an kataferis na bgalis 125 aloga stostofalo mion 20 % sto dromo den pane pano apo 105!!!ti idous metatropi ine afti!!!!
rover 214 si
throtle body 52mm
KN air filter !!

Εικόνα Εικόνα
nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 3:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Γιατί πόσα νομίζεις οτι βγάζει το αμάξι μου μαμά?105 στο στρόφαλο και καμμιά 80-85 στον τροχό!!Εσύ νόμιζες οτι είναι 105 στον τροχό από μαμά?
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα
nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 3:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Σου στειλα και το mail
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα
kostantinos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2005 7:54 pm
Τοποθεσία: athina
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostantinos »

crAss έγραψε:Κωνσταντίνε για 135 δεν μίλησα, για 125 με 130 μίλησα. Και έχω και εγώ εμπειρία από κινητήρες (αν και περισσότερο από diesel στους οποίους προσπαθούμε να κάψουμε λάδια ή γενικά βιοκαύσιμα) στο πανεπιστήμιο που δουλεύω. Και προφανώς δεν είπα ότι τα άλογα είναι στραγάλια.
Λες ότι πασάρουν εταιρίες όπως η janspeed προϊόντα υπερτιμημένα. Δεν διαφωνώ στο ότι τα κοστολογούν πιο πάνω από όσο πρέπει. Όμως πες μου εσύ ποιος εξατμισάς ξέρει να τρέχει cfd πρόγραμμα προσομοιώσεων ρευστομηχανικής ώστε να μπορεί να σχεδιάσει ένα σύστημα αποδοτικό. Όλοι εμπειρικά δουλεύουν. Μερικοί για το κοστολόγιο τους είναι καλοί, αλλά δεν μπορεί η εμπειρία να φτάσει την ολοκληρωμένη σχεδίαση που ξεκινάει από υπολογιστή και καταλήγει σε πείραμα πριν βγει το τελικό προϊόν από εταιρίες όπως η janspeed. Και οι μικρολεπτομέριες μπορούν όλες μαζί να έχουν μεγάλη επίπτωση στο τελικό προϊόν.
Είναι σαν αυτό που συζητάγαμε σε άλλο θέμα το πόσο μπορεί να δώσει μια ροϊκή...Αν έχει γίνει μελέτη σε υπολογιστή μπορεί να δώσει πάρα πολλά, που κανείς έλληνας δεν μπορεί να πετύχει με το μάτι και την εμπειρία.
Μιλήσαμε για 127 με 130 ατμοσφαιρικά άλογα χωρίς τρελές μετατροπές. Ναι είναι δύσκολο, αλλα με σωστή δουλειά σε καμία περίπτωση αδύνατο...
PROSOPIKI MOU APOPSI:
sigoyra exi meletithi perisotero mia ejatmisi pou paragi px i jannspeed
alla mionekti sto gegonos oti kataskevazi mia ejatmisi asxeta an esi exis kani mia metatropi a enas allos mia metatropi b ktl.
eno o ejatmisas tha prospathisi na ftiaksi mia ejatmisi gia ta metra ta dika sou
rover 214 si
throtle body 52mm
KN air filter !!

Εικόνα Εικόνα
nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 3:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Τι μετατροπή μπορεί να κάνεις που να μην την έχει προσθέσει η Janspeed και θα την προσθέσει ο εξατμισάς στην εξάτμισή του?
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα
kostantinos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2005 7:54 pm
Τοποθεσία: athina
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostantinos »

nonskatoflore έγραψε:Γιατί πόσα νομίζεις οτι βγάζει το αμάξι μου μαμά?105 στο στρόφαλο και καμμιά 80-85 στον τροχό!!Εσύ νόμιζες οτι είναι 105 στον τροχό από μαμά?
105 ine to onoma i eteria lei 103 kai to diko mou amaksi rover 214 si pou forame to idio moter exi troxo 101 simfona me to auto moto sport to idio lei kai allo periodiko giato streetwise
rover 214 si
throtle body 52mm
KN air filter !!

Εικόνα Εικόνα
nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 3:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Δε δίνουν τροχό τα περιοδικά μόνο στρόφαλο.Όλη η γη μιλάει με τα δεδομένα του στρόφαλου,κανείςδεν αναφέρει του τροχού χωρίς να το τονίσει οτι είναι του τροχού
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα
kostantinos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2005 7:54 pm
Τοποθεσία: athina
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostantinos »

nonskatoflore έγραψε:Τι μετατροπή μπορεί να κάνεις που να μην την έχει προσθέσει η Janspeed και θα την προσθέσει ο εξατμισάς στην εξάτμισή του?
alli ejatmisi xriazete kapios pou to exi mama ali kapios pou to exi tourbisi
rover 214 si
throtle body 52mm
KN air filter !!

Εικόνα Εικόνα
nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 3:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Σε περίπτωση τουρμπίσματος πάω πάσο εκέι το πιο πιθανό είναι να πας για χειροποίητη,εγώ μιλούσα για ατμοσφαιρική βελτίωση
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα
nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 3:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Κωνσταντίνε σου στειλα pm γιατί κατι έχει το email σου
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 34 επισκέπτες