Τούρμπισμα του Zr 105

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

στο site της ptp στο κείμενο που ακολουθούσε το χταπόδι είδα τα εξής..
"The standard exhaust manifold on the MGZR is very restrictive as having the catalyst built into the manifold." και έκανα μια υπόθεση η οποία μπορεί να μην έχει καμία βάση..
αν υποθέσουμε ότι εκτός από το 421 της Janspeed υπάρχει και το πλεονέκτημα του built in καταλύτη που σου αλλάζουν..υπάρχει περίπτωση να μπορούσε ένα zr να βάλει την εξαγωγή του 200 με χταπόδι-δίχαλο και να χρησιμοποιήσει ένα καταλύτη της αρεσκείας του ο καθένας και να κερδίσει έτσι κάτι με αυτόν τον τρόπο?
να τονίσω και πάλι ότι μπορεί κάτι τέτοιο να θεωρείται τελείως ανόητο και δε ξέρω αν υπάρχουν και τεχνικά κολλήματα (με σένσορες κλπ) απλά μου ήρθε σαν σκέψη και επειδή αν ισχύει για τα ανήσυχα zr της παρέας ενδεχομένως να τους γλυτώσει από μερικά έξοδα γι'αυτό το αναφέρω..

nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 2:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Το θέμα είναι οτι πχ εγώ που αμα άλλαξω καταλύτη θα θέλω να βάλω της Janspeed θα πρέπει να πάρω ταυτόχρονα και το χταπόδι της εν λόγω εταιρείας γιατί μόνο με αυτό "κολλάει",ούτε καν με το εργοστασιακό(καλή επιχειρηματική τσατσιά έτσι?).Νικόλα μήπως εννοεί τον προκαταλύτη που έχουμε?Αν εννοεί πάντως αυτόν...κόβεται σε συνεργείο εύκολα και απ'όσο ξέρω είναι κάπως περιοριστικός.
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

παίζει να εννοεί και τον προκαταλύτη..δεν ξέρω..πάντως καταλύτες έχουν και άλλες εταιρείες..βλέπε americat κλπ κλπ

nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 2:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Όμως δε νομίζω να ασχολούνται με το συγκεκριμένο μοντέλο
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Τούρμπισμα του Zr 105

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Να πουμε οτι τελικα και χωρις να εχω διαβασει ολη την συζητηση ο συγκεκριμενος το εκανε 1.8 και τελικα το αμαξι πουληθηκε πριν 1 χρονο
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες