TH ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ

Questions
Απάντηση
nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

TH ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ

Δημοσίευση από nikos416 »

ΛΟΙΠΌΝ ΧΘΕΣ ΓΝΏΡΙΣΑ ΕΝΑΝ ΜΑΣΤΟΡΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΣΤΟ ΝΙΣΗ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΩ ΓΙΑ ROVER.του έπιασα το μπουρου μπουρου για φλάντζες κτλ και του είπα τον πόνο μου. για κακό υλικό μπλοκ καπάκι, για πολύ μακρυά που ειναι ο θερμοστατης κτλ. Λοιπόν ο κυριουλις μου είπε όλα είναι τρίχες. αυτά σε δυο πράγματα πονάνε στα χιτώνια και αν αλλαξεις φλάντζα πρέπει να αλλάξεις φορέα στροφάλου είναι ένα παραληλογραμο πράγμα κάτω από τον στρόφαλο που εκεί βιδώνουν οι βίδες. εννοητε να βάλεις καινούργιες βίδες .λέτε ρε παιδιά να είναι έτσι. και για του λογού το αληθές το έψαξα σήμερα και κάνει από εξωτερικό μόνο 70ευρ λέτε αυτοί να είναι η πηγή του κακού;

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: TH ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ

Δημοσίευση από R414 »

nikos416 έγραψε:ΛΟΙΠΌΝ ΧΘΕΣ ΓΝΏΡΙΣΑ ΕΝΑΝ ΜΑΣΤΟΡΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΣΤΟ ΝΙΣΗ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΩ ΓΙΑ ROVER.του έπιασα το μπουρου μπουρου για φλάντζες κτλ και του είπα τον πόνο μου. για κακό υλικό μπλοκ καπάκι, για πολύ μακρυά που ειναι ο θερμοστατης κτλ. Λοιπόν ο κυριουλις μου είπε όλα είναι τρίχες. αυτά σε δυο πράγματα πονάνε στα χιτώνια και αν αλλαξεις φλάντζα πρέπει να αλλάξεις φορέα στροφάλου είναι ένα παραληλογραμο πράγμα κάτω από τον στρόφαλο που εκεί βιδώνουν οι βίδες. εννοητε να βάλεις καινούργιες βίδες .λέτε ρε παιδιά να είναι έτσι. και για του λογού το αληθές το έψαξα σήμερα και κάνει από εξωτερικό μόνο 70ευρ λέτε αυτοί να είναι η πηγή του κακού;

Ανακαλυψαμε τη πυριτιδα :P :P :P

nikos416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 4:20 pm
Επικοινωνία:

Re: TH ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ

Δημοσίευση από nikos416 »

Α είναι γνωστό :oops: ; και ετοιμαζόμουν να βαλω την προτομημου στο κέντρο του χωρίου :up:

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: TH ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Πάντα υπάρχει ένας μαστρο-Μήτσος που τα ξέρει όλα... :;T
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: TH ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ

Δημοσίευση από antonis132 »

+ 1 για 'καθισμενα' υδροχιτωνια
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: TH ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ

Δημοσίευση από nikolas »

Αν είχες κάνει μια αναζήτηση θα είχες βρει και αυτό http://www.mg-roverclub.gr/forum/viewto ... ?f=32&t=90" onclick="window.open(this.href);return false; που περιλαμβάνει μια μακρά συζήτηση καθώς και άλλα θέματα όπου προτείνονται λύσεις, καμία όμως δε δίνει οριστικό αποτέλεσμα.

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: TH ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ

Δημοσίευση από antonis132 »

μου επαληθευονται ακομη κ στην πραξη αυτα που αναφερει ο k-mech k o kostas
κλασσικη ελαστικη φλατζα στο δικο μου, στεγανοποιουσε αψογα στην αρχη, αρχισε να καιει νερα στους κυλινδρους εκει ειναι το ευαισθητο σημειο, ανοιξα ψευτοκαπακο κ εκανα αυτο που εγραφε ο k-mech ξεσφιγμα μια κ ξανασφιξιμο αλλα αυτη τη φορα με 30ΝΜ + 180 + 180(βεβαια ειχε ρισκο μην σπασει καποια βιδα αλλα το ρισκαρισα) μεχρι τωρα λειτουργει με την ιδια φλατζα χωρις να τα καιει-χανει τα νερα αλλα το παρακολουθω μηπως...
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες