Φρενα

Questions
Fotis 416
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2005 9:27 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis 416 »

nikolas έγραψε:υπάρχει διαφορά να βάλεις 4πίστονα μπροστά από το να αλλάξεις ταμπούρα σε δίσκους..anyway επειδή δεν μου σφύριξαν μία τιμή απλά και την έγραψα αλλά έψαξα τι χρειάζεται και πόσο πάει μπορεί να σου βγει άντε 50 ευρώ φτηνότερα αλλά μπορεί να σου βγει και 50 ακριβότερα.. 300πάντως όλα όλα αποκλίεται..γιατί ο άξονας μόνο με τους δίσκους πάει 250-400 ευρώ και επειδή οι παλιατζήδες δεν πονοκεφαλιάζουν κόβουν ντίζες μαρκούτσια και μετά τα χρειάζεσαι και αυτά..
αν πιστευεις οτι εμενα μου πεταξαν μια τιμη και το λεω πιστευε οτι θες!!!και ακομα αν πιστευεις οτι ειναι καλυτερο να βαλεις δισκοφρενα πισω απ οτι να αλλαξεις τα μαμα με τετραπιστονα τοτε τι να σου πω γνωμη σου!!! 8)
Rover rulezzz...
414 GSI του 94' (μετατροπη 416)
120hp
predator!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

πουθενά δεν είπα ότι είναι καλύτερο το ένα ή το άλλο το μόνο που είπα ότι δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης..απο εκεί και πέρα στο θέμα της τιμής επέμενα γιατί και ο βατ είχε πει πως και ο ίδιος στα ίδια είχε καταλήξει..
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

nikolas έγραψε:πουθενά δεν είπα ότι είναι καλύτερο το ένα ή το άλλο το μόνο που είπα ότι δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης..απο εκεί και πέρα στο θέμα της τιμής επέμενα γιατί και ο βατ είχε πει πως και ο ίδιος στα ίδια είχε καταλήξει..
τοτε...
αλλαξαν τα πραγματα!
καλα δεν το συζητω παντως,απο το να βαλεις πισω δισκους και να αφησεις μπροστα αυτα που εχεις καλυτερα να βαλεις μπροστα αεριζομενα τετραπιστονα!
δεν υφισταται διλλημα!!
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
nikosvolou
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2005 5:24 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΑΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikosvolou »

Καμια ιδεα ποσο στοιχιζουν? :;T
ROVER 414 GSi '92
agroumph
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

απο 700 μεχρι 1300
και τουλαχιστον 16αρες
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
Dionisis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 08, 2005 5:21 am
Τοποθεσία: ΜΟΣΧΑΤΟ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dionisis »

Εγώ έβαλα μπροστά τους δίσκους του 1.8 που έχουν μεγαλύτερη δαγκάνα και διάμετρο δίσκου με τακάκια galfer.Το αμάξι ακούει καλά στο φρενάρισμα αλλά όταν είναι να σταματήσει τελείως έχει πρόβλημα.Γι΄αυτό καλά και τα μπροστά,ότι βάλεις,αλλά τα δισκάκια πίσω κάνουν δουλειά.Βέβαια τα ταμπούρα πίσω δεν είναι κακά σαν φρένα,και σαν ιδεολογία φρεναρίσματος(ειδικά στις στροφές) ειναι κατα την γνώμη μου καλύτερα απο δίσκους πίσω.Απλά δεν τα έχουν εξελήξει όσο θα έπρεπε.BAT είχα δει το αμάξι σου στον Βώσσο,οι χαρακτοί μπροστά τι λένε;
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

οι τρυπητοι χαρακτοι εχουν περισσοτερα φρεναρισματα,εχεις δηλαδη πολυ περισσοτερη ωρα μεχρι να ζεσταθουν και να γινουν λιωμα σε σχεση με τους μαμα!
αλλα... ειναι μονοι..
για καποιον με 1400 ειναι καλοι εως υπεραρκετοι αλλα για παραπανω πρεπει τετραπιστονα!
εχω οδηγησει και 216 με μπρος πισω δισκοφρενα και μπροστα αεριζομενα αλλα δεν ενθουσιαστηκα!
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
Dionisis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 08, 2005 5:21 am
Τοποθεσία: ΜΟΣΧΑΤΟ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dionisis »

Αυτό έχω παρατηρήσει και εγώ με τους δικούς μου,αμα ζεσταθούν δεν ακινητοποιείται το αμάξι όταν το περιμένεις...16αρι είναι το δικό μου και είπα να βάλω πίσω δίσκους από 220coupe μαζί με σωληνάκια αεροπορικού τύπου μπρος-πίσω μήπως και βρω την υγειά μου αλλά και πάλι δεν ξέρω...Γιατί όμως ένα αμάξι με 1020 κιλά σαν το δικό μας να θέλει τόσα για να φρενάρει καλά;Άρα μάλλον όλα παίζουν στο αν έχουμε σωστά μοιρασμένο ζύγισμα στο αμάξωμα...
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

εγω το ζυγισα 1100 με το ντεποζιτο λιγο κατω απο τα κοκκινα αρα περι τα 1150 ειναι!βαλε και εμενα μεσα αλλα 77 παμε 1230!
παιζει και η τρομπα που ειναι μικρη πιστευω αλλα και το ποσοστο φρεναρισματος που δεν ειναι το σωστο στα αμαξια μας μπρος-πισω!
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες