ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ MG TF 1600 ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Questions
ΕΥΡΥΔΙΚΗ ΣΚΑΡΜΟΥΤΣΟΥ
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2012 2:04 pm
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ MG TF 1600 ΜΕ ΠΡΟΒΛ

Δημοσίευση από ΕΥΡΥΔΙΚΗ ΣΚΑΡΜΟΥΤΣΟΥ »

καλησπερα και παλι

το αυτοκινητο το εφιαξα τουλαχιστον θεωρητικα ,εχω να κανω μια ερωτηση,μου ειπαν οτι μπορει να ηταν καπακι μηχανης οποτε μαζι με φλατζα θα μου πηγαινε 600 plus με το καπακι ...,το αποτελεσμα ηταν οτι δεν ηταν καπακι μηχανης και μου αλλαξε φλατζα και απο 600 θα μου παρει 450 με εκπτωση γιατι μου εκαψε το ναυλον της κουκουλα γιατι κανει 150 ΕΥΡΟ. η ερωτηση ειναι η εξης αλλαγη φλατζας με σετ βαλβιδων + εργασια μια εκτιμηση πως παει?
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ MG TF 1600 ΜΕ ΠΡΟΒΛ

Δημοσίευση από kostas200vi »

ΕΥΡΥΔΙΚΗ ΣΚΑΡΜΟΥΤΣΟΥ έγραψε:καλησπερα και παλι

το αυτοκινητο το εφιαξα τουλαχιστον θεωρητικα ,εχω να κανω μια ερωτηση,μου ειπαν οτι μπορει να ηταν καπακι μηχανης οποτε μαζι με φλατζα θα μου πηγαινε 600 plus με το καπακι ...,το αποτελεσμα ηταν οτι δεν ηταν καπακι μηχανης και μου αλλαξε φλατζα και απο 600 θα μου παρει 450 με εκπτωση γιατι μου εκαψε το ναυλον της κουκουλα γιατι κανει 150 ΕΥΡΟ. η ερωτηση ειναι η εξης αλλαγη φλατζας με σετ βαλβιδων + εργασια μια εκτιμηση πως παει?
450€ για αλλαγη φλάντζας με ανταλλακτικά και εργασία είναι καλά, αλλά τι εννοείς σετ βαλβίδων :?: άλλαξε βαλβίδες .......εάν ναι ......για ποιο λόγο ?
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ MG TF 1600 ΜΕ ΠΡΟΒΛ

Δημοσίευση από nikolas »

Έχε στο νου σου Ευρυδίκη, ότι στο TF η εργασία είναι πιο τσιμπημένη σε σχέση με τα υπόλοιπα μοντέλα, λόγω της δυσκολίας πρόσβασης στο κινητήρα..
450 είναι μια φυσιολογική τιμή

μήπως αντί σετ βαλβίδων, σου είπε σετ βιδών? να αλλάξει βίδες, είναι λογικό, να αλλάξει βαλβίδες, όμως, για ποιο λόγο?
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ MG TF 1600 ΜΕ ΠΡΟΒΛ

Δημοσίευση από Tasos_7R »

ΕΥΡΥΔΙΚΗ ΣΚΑΡΜΟΥΤΣΟΥ έγραψε:καλησπερα και παλι

το αυτοκινητο το εφιαξα τουλαχιστον θεωρητικα ,εχω να κανω μια ερωτηση,μου ειπαν οτι μπορει να ηταν καπακι μηχανης οποτε μαζι με φλατζα θα μου πηγαινε 600 plus με το καπακι ...,το αποτελεσμα ηταν οτι δεν ηταν καπακι μηχανης και μου αλλαξε φλατζα και απο 600 θα μου παρει 450 με εκπτωση γιατι μου εκαψε το ναυλον της κουκουλα γιατι κανει 150 ΕΥΡΟ. η ερωτηση ειναι η εξης αλλαγη φλατζας με σετ βαλβιδων + εργασια μια εκτιμηση πως παει?
Εφόσον δε χρειάστηκε κεφαλή (δλδ καπάκι μηχανής) και σου έκαναν και ζημιά 150 ευρώ... η έκπτωση ποια είναι??????????????? :despair: Από τα 600 δεν έπρεπε να σου αφαιρέσουν το κόστος του καπακιού που δε χρειάστηκε και επιπλέον το κόστος της ζημιάς??? :roll:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες