κιτ xenon

Questions
steliosg
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 12:27 pm
Τοποθεσία: αθηνα
Επικοινωνία:

Re: κιτ xenon

Δημοσίευση από steliosg »

αα οκ τοτε
steliosg
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 12:27 pm
Τοποθεσία: αθηνα
Επικοινωνία:

Re: κιτ xenon

Δημοσίευση από steliosg »

τελικα αγορασα τα 6000κ !!
τα εβαλα εχτες και οταν τα δοκιμασα καταλαβα οτι η λαμπα xenon στο φαναρι του οδηγου εφεγγε λιγοτερο απο το αλλο ,αλλα λεω ιδεα μου θα ειναι!!!
σημερα που το δοκιμασα στο δρομο παλι !! Εγινε παλι το ιδιο και ξαφνικα εσβεισε!!! Ομως αυτο πυ με προβληματιζει πιο πολυ ειναι οτι εκτος απο τη λαμπα δεν μου αναβει οτε το μικρο το λαμπακι !!! Πως γινετε αυτο ???
τι να του πω του seller απο το ebay ?? τι φταει και καλα ???
ευχαριστω
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: κιτ xenon

Δημοσίευση από crAss »

Αν δεν σου ανάβει και το μικρό λαμπάκι κοίτα λίγο μήπως δεν έχει γίνει η σύνδεση σωστά, όπως και κοίτα αν η ασφάλεια είναι οκ (αν και μάλλον η ασφάλεια είναι και για τα δύο και αφού ανάβει το άλλο είναι καλή, δεν θυμάμαι).
Πάντως μου έχει τύχει και μένα ballast κινέζικο να τα φτύνει σε λιγότερο από 2 εβδομάδες χρήσης. Ο Κινέζος μου επέστρεψε τα χρήματα.
Life is too short not to...
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: κιτ xenon

Δημοσίευση από i-VTec »

Αφού δεν ανάβει και το λαμπάκι σου, ίσως δεν έχεις συνδέσει καλά τη φίσα στο φανάρι (την μαύρη πλαστική). Για τη μεγάλη λάμπα τώρα, βεβαιώσου ότι έχεις βάλει καλά τη γείωσή της. Αν δεν φταίει αυτό, τότε μπορεί απλά να είσαι άτυχος και να φταίει η λάμπα ή το ballast, αφού βεβαιωθείς στείλε στον seller και θα σου στείλει καινούργια με μόνη επιβάρυνση τα μεταφορικά. Δυστυχώς τα Κινέζικα kits του e-bay έχουν πιάσει πάτο σε ποιότητα τώρα τελευταία.

Για μένα τα 6000Κ είναι τα καλύτερα και από αισθητικής άποψης, και από λειτουργικής. 8000Κ δε θα ξανάβαζα για κανένα λόγο, τώρα έχω πάνω ένα κιτ 4300Κ και είμαι ευχαριστημένος.
Εικόνα
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: κιτ xenon

Δημοσίευση από kostas200vi »

i-VTec έγραψε:Αφού δεν ανάβει και το λαμπάκι σου, ίσως δεν έχεις συνδέσει καλά τη φίσα στο φανάρι (την μαύρη πλαστική). Για τη μεγάλη λάμπα τώρα, βεβαιώσου ότι έχεις βάλει καλά τη γείωσή της. Αν δεν φταίει αυτό, τότε μπορεί απλά να είσαι άτυχος και να φταίει η λάμπα ή το ballast, αφού βεβαιωθείς στείλε στον seller και θα σου στείλει καινούργια με μόνη επιβάρυνση τα μεταφορικά. Δυστυχώς τα Κινέζικα kits του e-bay έχουν πιάσει πάτο σε ποιότητα τώρα τελευταία.

Για μένα τα 6000Κ είναι τα καλύτερα και από αισθητικής άποψης, και από λειτουργικής. 8000Κ δε θα ξανάβαζα για κανένα λόγο, τώρα έχω πάνω ένα κιτ 4300Κ και είμαι ευχαριστημένος.
:up: :up:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
steliosg
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 12:27 pm
Τοποθεσία: αθηνα
Επικοινωνία:

Re: κιτ xenon

Δημοσίευση από steliosg »

τελικα ειχε ξεκουμπωθει η φισα του φαναριου !!
πως και γιατι δεν ξερω αλλα τωρα αναβουν τα xenon και ειναι πολυ ωραια!!!
Άβαταρ μέλους
pamvou
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 12:52 pm
Επικοινωνία:

Re: κιτ xenon

Δημοσίευση από pamvou »

Εγω που εχω το MG ZR λεω να βαλω τα 6000Κ. εχω ακουσει για καποιο συστημα canbus. οσα κοιταξα απο ebay πανε κοντα στα 100 ευρω... ειναι απαραιτητο να εχει αυτο το συστημα??? (δεν ξερω καν τι ειναι....)
Εικόνα
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: κιτ xenon

Δημοσίευση από crAss »

Εμείς δεν έχουμε canbus. To canbus είναι ένας δίαυλος που μεταφέρει δεδομένα από όλο το αυτοκίνητο και έτσι ο εγκέφαλος πχ ξέρει ότι έχει καεί μια λάμπα κλπ.
Δεν το χρειαζόμαστε λοιπόν.
Life is too short not to...
Άβαταρ μέλους
pamvou
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 12:52 pm
Επικοινωνία:

Re: κιτ xenon

Δημοσίευση από pamvou »

crAss έγραψε:Εμείς δεν έχουμε canbus. To canbus είναι ένας δίαυλος που μεταφέρει δεδομένα από όλο το αυτοκίνητο και έτσι ο εγκέφαλος πχ ξέρει ότι έχει καεί μια λάμπα κλπ.
Δεν το χρειαζόμαστε λοιπόν.

Φιλε crass πουλαει κανεις κιτ και για τις 4 λαμπες?? επειδη απο οτι ειδα δινουν μονο για τισ 2 (μπορει να κανω και λαθος βεβαια...)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: κιτ xenon

Δημοσίευση από nikolas »

Αγοράζεις ένα κιτ για της μεσαίες, και ένα για τις μεγάλες, αν και για τις μεγάλες, μάλλον θα σου λεγα να μείνεις με τις συμβατικές..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες