ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ

Questions
Απάντηση
viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 4:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ

Δημοσίευση από viframa »

Παιδες τελικα δεν θα το φτιαξω το TF μου καθως τα λευτα που δινει η ασφαλιστικη δεν φτανουν και δεν εχω καμια ορεξη να βαλω λευτα απο την τσεπη μου για να εχω αμαξι με ενα καρο φαναρτζοδουλια.Σκευτομαι να παρω αλλο και μαλον θα παρο το ιδιο αλλα μου ειπαν πως πρεπει να κανω καταθεση τις πινακιδες και μετα θα παρω αποζημιωση.Ο ασφαλιστης μου λεει πως εχει γνωστο να το κανει σε 2 μερες αλιως λεει κανονικα χρειαζεται κανας μηνας.Εχετε κανει ποτε καταθεση εσεις να ξερετε τι χρειαζεται και ποσο χρονοβορο ειναι?

S.M : Σε λιγες μερες θα γραψω τι εγινε ολες αυτες τις μερες με τα συνεργεια που ετρεχα απο εδω και απο εκει και να πω και καποια πραγματα για Λουρμπα και Bωσσο τι μου παιξανε (ο ενας απο τους δυο).
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Για τα δικαιολογητικά που χρειάζονται μπορείς να ρωτήσεις στην εφορία σου αν και απ' όσο θυμάμαι χρειάζεται να έχεις την άδεια (την οποία την παραδίδεις κι αυτή), τις πινακίδες φυσικά, το Ε9 του σπιτιού σου που θα βεβαιώνει ότι έχεις χώρο/γκαράζ να φυλάξεις το αμάξι και μια υπεύθυνη δήλωση όπου θα αναφέρεις το λόγο που παραδίδεις τις πινακίδες. Επίσης, σου δίνουν και συμπληρώνεις 1-2 χαρτιά και στην εφορία. Αν δεν έχει κόσμο 10 λεπτά δουλειά είναι.
Στην περίπτωση σου βέβαια, αφού όπως καταλαβαίνω το αμάξι θα πάει για παλιοσίδερα, μπορείς να το πας σε κάποια ανακύκλωση και να κάνεις οριστική διαγραφή και τελειώνει εκεί το θέμα.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 4:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ

Δημοσίευση από viframa »

Το αυτοκινιτο θα το κρατησω γιατι εχει πολα ανταλλακτικα που μπορουν να πουληθουν π.χ
Κινιτιρα,ολο το εσωτερικο,κουκουλα,ζαντες,ψαλιδια ακρομπαρα και αλλα.Οριστικη διαγραφη θελω να κανω ετσι και αλιως.Δηλαδη αυτο πρεπει να γινει στην εφορια?νομιζα στο υπουργειο συγκοινονιων
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Εγώ στην εφορία τις είχα καταθέσει. Όσον αφορά στο κομμάτι της οριστικής διαγραφής απ΄όσο ξέρω απαιτούν το αυτοκίνητο να είναι ολόκληρο, δλδ να μη του λείπει τίποτα από πάνω... :roll:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ

Δημοσίευση από kostas200vi »

Tasos_7R έγραψε:Εγώ στην εφορία τις είχα καταθέσει. Όσον αφορά στο κομμάτι της οριστικής διαγραφής απ΄όσο ξέρω απαιτούν το αυτοκίνητο να είναι ολόκληρο, δλδ να μη του λείπει τίποτα από πάνω... :roll:
Όλα γίνονται.... :-D
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ

Δημοσίευση από nikolas »

viframa έγραψε:S.M : Σε λιγες μερες θα γραψω τι εγινε ολες αυτες τις μερες με τα συνεργεια που ετρεχα απο εδω και απο εκει και να πω και καποια πραγματα για Λουρμπα και Bωσσο τι μου παιξανε (ο ενας απο τους δυο).
Να σου διευκρινίσω ότι ούτε ο Λούρμπας ούτε ο Βώσσος, έχουν φαναρτζίδικα..Έχουν συνεργαζόμενους φαναρτζήδες, που στην μεν περίπτωση του Λούρμπα είναι συστεγαζόμενος, στην περίπτωση του Βώσσου, στεγάζεται αλλού.
Tasos_7R έγραψε:Εγώ στην εφορία τις είχα καταθέσει. Όσον αφορά στο κομμάτι της οριστικής διαγραφής απ΄όσο ξέρω απαιτούν το αυτοκίνητο να είναι ολόκληρο, δλδ να μη του λείπει τίποτα από πάνω... :roll:
Για την οριστική διαγραφή πρέπει να πάρουν το αυτοκίνητο όπως λέει και ο Τάσος, οπότε ξηλώνεις ό,τι θες και συνεννοείσαι με κάποιον μαντρά που θα το ανακυκλώσει.
Έχε στο νου σου πάντως, ότι όσο πιο πολλά ξηλώσεις, τόσο πιο δύσκολα θα βρεις μαντρά να στο αποσύρει δωρεάν..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες