Φωτογραφίες από το TF μου!!!

Πληροφορίες και φωτογραφίες όσο αφορά MG & Rover
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Mallon einai uema asfalistikhs.......
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
Silver Arrow
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τετ Ιουν 29, 2005 5:57 pm
Τοποθεσία: Ηλιούπολη-Λούτσα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Silver Arrow »

Τώρα με κουφάνατε! Εγώ παιδιά δεν είμαι και πολύ φραγκάτος, για να πάρω το TF δούλευα και μάζευα λεφτά από τα 18 μου (δεν υπήρχε τότε το TF το ξέρω, απλά ετοιμαζόμουν για ένα καλό τουτού, δεν ήξερα ούτε εγώ ποιό θα κατέληγα να πάρω), και ακόμα το πληρώνω (ευτυχώς το ξεχρεώνω τον Νοέμβριο). Με λίγα λόγια έκανα το σκατό μου παξιμάδι!!! Στην αρχή έδινα 600 ετησίως (300 καθε εξάμηνο) για ολικη - μερικη κλοπη και πυρός για ποσό 25.000 ΕΥΡΩ και πάλι πολλά μου φαίνονταν. Γι΄αυτο και τώρα που εκλεισε 2 χρόνια τα έβγαλα όλα και το ασφάλισα μόνο για τα υποχρεωτικά εκ του νόμου (ντροπή τέτοιο αμάξι το ξέρω, αλλά υπάρχουν και άλλα πράγματα που θέλω να χαίρομαι στη ζωή και με τέτοια ασφάλιστρα δεν γινόταν :oops: ). Τώρα θα πληρώνω 220 το χρόνο. :lol: Δεν γαμιέται (σορρυ) ας μου το κλέψουν, απ΄το να πεθάνω στη ψάθα!!!

Ε, πλάκα έκανα στο τελευταίο, δεν χρειάζεται να μου το κλέψει κανείς, το θέλω ακόμα!

Πάντως για το θέμα της κουκούλας, οι πιο πολλές ασφαλιστικές δεν καλύπτουν καθόλου περιπτώσεις κλοπής εξαιτίας της. Η Μινεττα δέχθηκε να μου το αφαλίζει για ολικη - μερικη κλοπη και πυρός για ποσό 15.000 ΕΥΡΩ γύρω στα 450 ΕΥΡΩ το χρόνο, αλλά και αυτά πολλά μου φανήκαν!!
Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 9:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

Eτοιμο το τουτου. Πολυ ομορφο. Φώτος, αύριο.
Μy blue car!!!
Εικόνα
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Silver Arrow έγραψε:Τώρα με κουφάνατε! Εγώ παιδιά δεν είμαι και πολύ φραγκάτος, για να πάρω το TF δούλευα και μάζευα λεφτά από τα 18 μου (δεν υπήρχε τότε το TF το ξέρω, απλά ετοιμαζόμουν για ένα καλό τουτού, δεν ήξερα ούτε εγώ ποιό θα κατέληγα να πάρω), και ακόμα το πληρώνω (ευτυχώς το ξεχρεώνω τον Νοέμβριο). Με λίγα λόγια έκανα το σκατό μου παξιμάδι!!! Στην αρχή έδινα 600 ετησίως (300 καθε εξάμηνο) για ολικη - μερικη κλοπη και πυρός για ποσό 25.000 ΕΥΡΩ και πάλι πολλά μου φαίνονταν. Γι΄αυτο και τώρα που εκλεισε 2 χρόνια τα έβγαλα όλα και το ασφάλισα μόνο για τα υποχρεωτικά εκ του νόμου (ντροπή τέτοιο αμάξι το ξέρω, αλλά υπάρχουν και άλλα πράγματα που θέλω να χαίρομαι στη ζωή και με τέτοια ασφάλιστρα δεν γινόταν :oops: ). Τώρα θα πληρώνω 220 το χρόνο. :lol: Δεν γαμιέται (σορρυ) ας μου το κλέψουν, απ΄το να πεθάνω στη ψάθα!!!

Ε, πλάκα έκανα στο τελευταίο, δεν χρειάζεται να μου το κλέψει κανείς, το θέλω ακόμα!

Πάντως για το θέμα της κουκούλας, οι πιο πολλές ασφαλιστικές δεν καλύπτουν καθόλου περιπτώσεις κλοπής εξαιτίας της. Η Μινεττα δέχθηκε να μου το αφαλίζει για ολικη - μερικη κλοπη και πυρός για ποσό 15.000 ΕΥΡΩ γύρω στα 450 ΕΥΡΩ το χρόνο, αλλά και αυτά πολλά μου φανήκαν!!
Εκανες τελεια επιλογη φιλε!!! χεχεχεχε αξιζε τον κοπο και την υπομονη και ιδιως οταν τα αγοραζουμε τα τουτου μας με τον ιδρωτα μας τα χαιρομαστε ακομα περισσοτερο απο οτι να μας τα αγοραζε κανενας μπαμπας.....!!!! :lol: :lol: :lol:

Για την κουκουλα δεν το καταλαβαινω! γιατι τι πιο ανασφαλες εχει η κουκουλα απο τα τζαμια των αλλων αυτοκινητων????

Πολυ πιο ευκολα θα σπασει το τζαμι καποιος για να μπει να στο κλεψει παρα να σκισει την κουκουλα!!!! ειναι βλακειες των ελληνικων ασφαλιστικων αυτα!!!

Εγω μετα το συμβαν της τουμπας με τον προηγουμενο car την Alfa και τα 7,000 που πληρωσα για να την φτιαξω απο τοτε αποφασισα ΠΑΝΤΑ μεικτη ασφαλεια......με τα 7,000 πληρωνα την διαφορα για την μεικτη ασφαλεια 15 ετων και ειχα το κεφαλι μου ησυχο και πληρωνα το ποσο σε 15 χρονια και οχι 7,000 αμεσα....

Αν το σκεφτεις ετσι αξιζει πολυ και ειδικα στο TF που ειναι και ακριβο...
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
Silver Arrow
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τετ Ιουν 29, 2005 5:57 pm
Τοποθεσία: Ηλιούπολη-Λούτσα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Silver Arrow »

Έχεις δίκιο ρε Πέρρυ, αλλά όταν σκάς πολλά πονάει, είναι να μην σου τυχει! Εγώ το σκέφτηκα αλλιώς. Με τα λεφτά που θα γλιτώσω θα βάλω ζάντες και διάφορα άλλα που θέλω και θα γίνει ακόμα πιο όμορφο. :P Όταν το ξεχρεώσω (το άλλο εξάμηνο δηλαδή) ίσως το ξαναγυρίσω σε μια καλύτερη ασφάλιση...
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Silver Arrow έγραψε:Έχεις δίκιο ρε Πέρρυ, αλλά όταν σκάς πολλά πονάει, είναι να μην σου τυχει! Εγώ το σκέφτηκα αλλιώς. Με τα λεφτά που θα γλιτώσω θα βάλω ζάντες και διάφορα άλλα που θέλω και θα γίνει ακόμα πιο όμορφο. :P Όταν το ξεχρεώσω (το άλλο εξάμηνο δηλαδή) ίσως το ξαναγυρίσω σε μια καλύτερη ασφάλιση...
15'' ή 16'' einai h zanta???
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
Silver Arrow
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τετ Ιουν 29, 2005 5:57 pm
Τοποθεσία: Ηλιούπολη-Λούτσα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Silver Arrow »

15'' είναι και θέλω να βάλω οπωσδήποτε 16'' και σίγουρα κάτι πιο άγριο, πάντως θα κοιτάξω για πεντάκτινες, μου αρέσουν πιο πολύ από τις πολυάκτινες :wink:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Info - Photos - Videos”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες