Νέο μέλος από Θεσσαλονίκη για σε όλους !!!

Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!
Απάντηση
Roverwise
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Σεπ 25, 2015 12:09 am
Επικοινωνία:

Νέο μέλος από Θεσσαλονίκη για σε όλους !!!

Δημοσίευση από Roverwise »

Καλησπέρα σε όλους καλός σας βρήκα ειμαι απο θεσσαλονικη το όνομα μου είναι Γιώργος και ειμαι κάτοχος ενος Rover Streetwise 1.4 τυχαία βεβαία αλλά το αυτοκινητάκι το αγάπησα , εχει 91.000 χιλιόμετρα φοράει ένα τελικό και φίλτρο ελευθέρας γενικα διπλά μου 14αρι δεν κάθετε 0-100 κάνει σε 8.3 απλα μετα τα 150 δυσκολεύετε να ανεβάσει χιλιόμετρα νταξει θα μου πείτε δεν εχει κυβικά λογικο ειναι. Ακούω όμως διάφορα και πολύ κακόφημα λόγια για τα rover και νευριάζω τα ακουω απο μηχανικούς απο πρώην κατόχους και τα λιπα .. τέλος πάντων το θεμα μου ειναι οτι το αυτοκίνητο για την κατάσταση του μου καίει αρκετά λαδάκια δεν το εχω μετρήσει αλλα καίει αρκετά παραπάνω απο 1 λίτρο στα 1000χλμ και αντιμετωπίζω και πρόβλημα με το πορτοκαλί λαμπάκι υποψιάζομαι ότι θέλει αισθητήρα πρόσφατα έκανα μεγάλο σέρβις επισις αλαξα τσιμούχες σε όλες τις βαλβίδες φλάντζα κινητήρα γιατι μου εβγαζε ασπρο καπνο καθε φορα περίπου που το εβαζα μπροστα και ενα οστιο το οπιο ήταν σπαζμενο πως έγινε αυτο δεν ξέρω το αμάξι να συμπληρώσω οτι καθότανε πολύ καιρό πειτε μου και εσείς τα συμπεράσματα σας απο οτι ακούσατε σαν ποιο παλιοί

το αυτοκίνητο για οσους δεν κατάλαβαν προαιρετικά ειναι το rover streetwise βασιζόμενο στο rover 25 με 2-3 αλλαγές έχει μπάρες είναι ψηλότερο και εχει πλαστικούς προφιλακτίρες μπρος - πισο

Να είστε όλοι καλά ! Ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας !

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Νέο μέλος από Θεσσαλονίκη για σε όλους !!!

Δημοσίευση από R414 »

Αφου ανοιξες μοτερ γτ δεν επισκευασες ελατηρια πιστονιων/βαλβιδες αφου καιει λαδι..
1 λιτρο πολυ καταναλωση για 90,000 μοτερ..

Roverwise
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Σεπ 25, 2015 12:09 am
Επικοινωνία:

Re: Νέο μέλος από Θεσσαλονίκη για σε όλους !!!

Δημοσίευση από Roverwise »

R414 έγραψε:Αφου ανοιξες μοτερ γτ δεν επισκευασες ελατηρια πιστονιων/βαλβιδες αφου καιει λαδι..
1 λιτρο πολυ καταναλωση για 90,000 μοτερ..
Νόμιζα ότι επειδή καθότανε έχανε από τα τσιμουχακια και από την φλάντζα στο καπάκι του μοτέρ γιαυτό δεν πήγα για ελατήρια και τα σχετικά ....

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νέο μέλος από Θεσσαλονίκη για σε όλους !!!

Δημοσίευση από nikolas »

Φημίζονται για πολλά πράγματα τα Rover αλλά όχι ότι καίνε λάδια.. Αν το πρόβλημα σου δε λύθηκε αφου άλλαξες τσιμουχάκια βαλβίδων, και αν δε χάνεις, τότε μάλλον πας για ελατήρια πιστονιών..
Όσο για αυτά που ακούς και σε νευριάζουν, υπάρχουν αυτοί που κράζουν χωρίς προσωπική εμπειρία, και αυτοί με προσωπική εμπειρία. Αν εσύ είσαι ευχαριστημένος, μείνε απλά σε αυτό.

Roverwise
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Σεπ 25, 2015 12:09 am
Επικοινωνία:

Re: Νέο μέλος από Θεσσαλονίκη για σε όλους !!!

Δημοσίευση από Roverwise »

nikolas έγραψε:Φημίζονται για πολλά πράγματα τα Rover αλλά όχι ότι καίνε λάδια.. Αν το πρόβλημα σου δε λύθηκε αφου άλλαξες τσιμουχάκια βαλβίδων, και αν δε χάνεις, τότε μάλλον πας για ελατήρια πιστονιών..
Όσο για αυτά που ακούς και σε νευριάζουν, υπάρχουν αυτοί που κράζουν χωρίς προσωπική εμπειρία, και αυτοί με προσωπική εμπειρία. Αν εσύ είσαι ευχαριστημένος, μείνε απλά σε αυτό.

Εννοείτε ότι θα μείνω σε αυτό πολλοι με λενε να το δώσω κιόλας όσο είναι καιρός δεν ακούω κανέναν δεν ξέρω γιατί αλλά την γουστάρο αυτήν την εταιρία και επειδή δεν έχω σκοπό να το δώσω το αυτοκίνητο δεν θα ήθελα να μπω στην διαδικασία να το κάνω μικροεπισκευη (όχι ότι είναι κάτι ) αλλά εχω απο καιρό στο μυαλό μου να πάω για αλλαγή κινητήρα για τούρμπο συγκεκριμένα αφού είμαι λάτρης αυτου του είδους την ευχαρίστηση άλλα δεν ξέρω τι μπορεί να μπει επάνω σκέφτηκα για τον κινητήρα του rover75 1.8turbo.. αν ειμαι :off: με συγχωρείτε :roll:



xristos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2012 8:52 pm
Τοποθεσία: Βολος
Επικοινωνία:

Re: Νέο μέλος από Θεσσαλονίκη για σε όλους !!!

Δημοσίευση από xristos »

:wellcome: :wellcome: :wellcome: το πρωι με το καλο ξεκιναω για θεσσ/νικη....πολυ θα ηθελα να ανοιγαμε μαζι(εχω ενα 214si ιδιο σκαφος αλλα θα ανεβω με φιλου) αλλη φορα :rally:

panagiotis x.
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 5:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Νέο μέλος από Θεσσαλονίκη για σε όλους !!!

Δημοσίευση από panagiotis x. »

:wellcome: to the club φίλε roverwise!
Rover 416GSi '92

Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα μέλη / Newbies”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες