ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!
Απάντηση
darkgsi
Support member
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 10:32 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

Δημοσίευση από darkgsi »

γεια σας κυριες και κυριοι με λενε Βασιλη, ειμαι καινουργιος στο club αλλα χρονια κατοχος ενος rover 216 gsi, ξεκινησε σαν ενα ταπεινο 214 και σιγα σιγα απο το 2000 μεχρι σημερα εχει γινει μια πληρεις μετατροπη που ομως δεν σταματαει εδω, αυτο το καιρο ειναι αραγμενο και περναει στη φαση, ολα για ολα, δηλαδη τουρμπο. υπαρχει πληθωρα φωτογραφιων που θα δημοσιευσω με το καιρο, καλως σας ηρθα... :rally:
Εικόνα
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Γεια σου Βασίλη!!! Καλωσήρθες στο Mg-Rover Club!!! :welc: Για να καταλάβω, τι κινητήρα έβαλες?? Του 216 GSi του '90-'95 της Honda??? Ή του επόμενου μοντέλου το 1600άρι που είναι πάλι Rover??? Το ρωτάω αυτό απλά επειδή το να βάλεις Honda μοτέρ σε καρότσα που έχει Rover μοτέρ, όπως το δικό σου, είναι μεγάλη μανούρα και έχει κι αρκετό κόστος. Με λίγα παραπάνω χρήματα επίσης, θα μπορούσες να είχες βάλεις το Β16Α του VTi. Πάντως σε κάθε περίπτωση το μοτέρ του GSi είναι από τα καλύτερα της σειράς D που έχει βγάλει η Honda και έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης και ατμοσφαιρικά και φυσικά με υπερτροφοδότηση που απ' ότι λες έχεις ήδη ξεκινήσει αυτή τη διαδικασία (έχουν να κλάψουν μανούλες... και μέσα σ' αυτές και κάποια GTi, τα οποία έχουν κι απ' το παρελθόν κακιές στιγμές να θυμούνται από D16Z2... χαχαχα :P ) :D Μπράβο σου πάντως και χαίρομαι που τ' ακούω αυτό!! ;) Μέχρι πριν 3 περίπου μήνες είχα κι εγώ ένα 416 GSi και πραγματικά το χαιρόμουν κάθε μέρα!! Φοβερό αμάξι και πολύ καλό μοτέρ!!! :up:
Ανυπομονούμε να δούμε όσες φωτογραφίες έχεις!!! Με το καλό να τελειώσει η τουρμπομετατροπή και να το δούμε και στους δρόμους να δίνει πόνο... :kot: :P :P :P

Από που είσαι αλήθεια??

:wellcome: :beer:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

Δημοσίευση από kostas200vi »

:wellcome: :wellcome: κι από έμενα.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
darkgsi
Support member
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 10:32 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Re: ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

Δημοσίευση από darkgsi »

ειμαι απο αγρινιο, αλλα μενω αθηνα, περιστερι, αυτο ειναι λιγο προβλημα για την μετατροπη που εχω αρχισει γιατι δεν κατεβαινω συχνα στο αγρινιο, με την πρωτη ευκαιρια ομως πεταγομαι και τα εργαλια περνουν φωτια, μιας και το αμαξι το φταχνω εγω με την βοηθεια του αδερφου μου, εχω μεγαλη αγαπη για το συγκεκριμενο αυτοκινητο τα παντα εχουν φταχτει απο μενα και αυτο ειναι πουμε εξιταρει πιο πολυ, οσο για τον κινητηρα εβαλα honta d16z2 και εβαλα αυτον γιατι βρηκα τροπετο κομπλε rover στην τιμη τον 500 ευρω, καλο εεε.. αυτο εγινε πριν 3 χρονια, τωρα το μονο που θα μεινει απο το μοτερ εργοστασιακο ειναι ο στροφαλος, θα δειτε στις φωτο οταν τις ανεβασω.....
Εικόνα
darkgsi
Support member
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 10:32 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Re: ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

Δημοσίευση από darkgsi »

και το body kit ειναι κατασκευασμενο δια χειρος εμου και του αδερφου μου, εχει πεσει πολλη δουλεια στο rover... [img][IMG=http://img440.imageshack.us/img440/1387/46718167.jpg][/img]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος darkgsi την Τετ Δεκ 08, 2010 6:20 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα
darkgsi
Support member
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 10:32 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Re: ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

Δημοσίευση από darkgsi »

Μερικες φωτογραφιες απο το project, δεν ειναι σε σειρα γιατι εχω βγαλει αρκετες και ειναι λιγο μανικη να τις βαλω, υπαρχουν πολλες ακομα, τωρα ειμαι στο σταδιο που εχω δεσει τον κινητηρα, και στο επομενο ταξιδη θα γινει η τοποθετηση... http://img257.imageshack.us/g/dscn0738j.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Εικόνα
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Καλως ηρθες Βασιλη και απο μενα.Μπορω να πω μετα τις φωτο που ειδα οτι ξερο....α ρε φιλε τι ζημια ειναι αυτη βραδιατικα.Μεγια σε ολα αντε και με το καλο να το βγαλεις στο δρομο και ελπιζουμε να σε δουμε και απο κοντα
Εικόνα
NIKOLAS 414
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Οκτ 01, 2010 11:36 am
Τοποθεσία: NIKAIA
Επικοινωνία:

Re: ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

Δημοσίευση από NIKOLAS 414 »

καλως ηρθες φιλαρακι..πολυ ομορφο ειναι το μωρο σου.να το χαιρεσαι. η κυρα μου ειναι απο αγρινιο. :wellcome:
Εικόνα Εικόνα
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Τη μετατροπή από 214 σε 216 την κάνατε μόνοι σας κι αυτή??? Με το bodykit δε συμφωνώ αλλά γούστα είναι αυτά... :) Αν μπορείς βάλε με σειρά τις φωτογραφίες και γράψε μια μικρή... νουβέλα ( :P ) για την πορεία του Rover να διαβάζουμε κι εμείς... χεχε!! Μπορείς να ανοίξεις ένα νέο θέμα εδώ: viewforum.php?f=40" onclick="window.open(this.href);return false;
:up:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
darkgsi
Support member
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 10:32 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Re: ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

Δημοσίευση από darkgsi »

για την μετατροπη χρειαστηκα την βοηθεια :help: ηλεκτρολογου και φυσικα φανοποιου για να κολληθουν σωστα οι βασεις, ολα τα αλλα κουμπωσαν σχεδον μονα τους γεφυρες, μοτερ, ψυγεια, ημιαξονια, κτλ. ημουν :up: τυχερος διοτι το τροπετο που βρηκα ηταν κομπλε μεχρι και την εξατμιση ολοκληρη ειχε.. οταν οργανωθω θα βαλω και αλλες φωτο γιατι γινεται ενας πανικος αλλες εδω αλλες αγρινιο, αλλες σε κινητα και αλλες απο φωτογραφικη.... και με την πρωτη ευκαιρια θα τα πουμε και απο κοντα...
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα μέλη / Newbies”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες