MG TF ΟΛΟ Η ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ

Sale
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: MG TF ΟΛΟ Η ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ

Δημοσίευση από nikolas »

Κάτσε, με αυτό που λες αλλάζουν κάπως τα πράγματα. Η ασφαλιστική, καλύπτει όλη τη ζημιά όταν φταίει ο άλλος. Η μόνη περίπτωση που ζητάει συμμετοχή από εσένα είναι όταν επιλέξεις να βάλεις καινούρια ανταλλακτικά σε παλιό αυτοκίνητο. Σε αυτή τη περίπτωση, σου ζητάει ένα ποσοστό βάσει παλαιότητας. Οπότε μήπως τελικά τα 6.000 ήταν για καινούρια ανταλλακτικά?
Όχι ότι έχει σημασία πλέον με την απόφαση που πήρες, απλά γιατί κάτι δε μου κάθεται καλά..

viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 3:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: MG TF ΟΛΟ Η ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ

Δημοσίευση από viframa »

Οχι ακουσε να δεις τι γινοταν,ο φαναρτζης με δουλευε οτι συνενοηθικε με τον πραγματογνωμονα για 6000 Ε και αν εγω ελεγα ναι θα το εφτιαχνε θα πηγενα μετα με το τιμολογιο να πληρωθω και θα μου ελεγε η Victoria εγω 4500 εχω εγκρινει τοσα θα παρεις.Γιατι μετα οπως ειπα πριν πειρα την Victoria και μου ειπε για 4500 και πως αποκλειετε ο πραγματογνωμονας να συνενοηθικε για 6000 Ε απο την στιγμη που το αμαξι δεν αξιζει τοσο.Αν θες εχω και την λιστα με τα ανταλλακτικα γραμενει απο τον ιδιο μπορω να την scanaro και να την βαλω εδω,θα δεις πως ολα εκτος απο τον προφυλακτιρα μπροστα ειναι μεταχειρισμενα.Αλλα εγω θα στο εξηγησω και αλλιως,η λιστα ειναι χωρισμενη σε ανταλλακτικα και εργασια,η εργασια απο μονη της αν κανεις τις προσθεσεις απο καθε βιδα που βιδωνει βγενει ενα ποσο 4.500 Ε.ΔΗΛΑΔΗ αυτος θελει 4.500 Ε μονο για εργασια καταλαβες που το πηγενε τωρα ο τυπος.
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: MG TF ΟΛΟ Η ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ

Δημοσίευση από nikolas »

Επειδή έχω τύχει μπροστά σε διαπραγμάτευση κάποιου φαναρτζή με κάποιον πραγματογνώμονα, βάζουν αναλυτικά χρεώσεις από την πιο απλή βίδα που θα λύσουν, μέχρι την πιο σύνθετη εργασία που θα βγάλουν. Είναι συνηθισμένη πρακτική, μεταξύ τους, ώστε αφενός ο φαναρτζής να βγάζει ένα καλό μεροκάματο σε σχέση με το αν το πήγαινες εσύ σαν ιδιώτης να το φτιάξεις, και αφετέρου, ο πραγματογνώμονας να είναι καλυμμένος ότι ενέκρινε συγκεκριμένες δαπάνες με βάση την αυτοψία/πραγματογνωμοσύνη που έκανε.
Τώρα το χαρτί που έχεις δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω, αλλά αν βγαίνει 4.500 εργασία, όπως λες, τα ανταλλακτικά που χρειάζεσαι ακόμα και μεταχειρισμένα δεν φτάνουν 1500 ευρώ για να αγοραστούν ώστε να συμπληρώσεις τις 6.000. π.χ. προφυλακτήρας πίσω, βγαίνει περίπου στα 600 ευρώ αν θυμάμαι καλά για tf, και στη περίπτωσή σου από τις φωτογραφίες και μόνο χρειάζεσαι
2x φανάρια εμπρός, 2x φανάρια πίσω, πορτπαγκάζ, προφυλακτήρα εμπρός και πίσω, γρίλλιες, σηματάκια και άλλα πράγματα που δεν φαίνονται..
Τέλος πάντων, ελπίζω να μπορεί να σου κάνει ο Νίκος (red_drifter) μια συμφέρουσα πρόταση για επισκευή αλλιώς να αγοράσεις άλλο με τα λεφτά της αποζημίωσης..

viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 3:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: MG TF ΟΛΟ Η ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ

Δημοσίευση από viframa »

Τα αντλλακτικα συμφωνα με τον Φαναρτζη στον Λουρμπα τα ειχε βγαλει στις 3000 Ε χωρις ΦΠΑ οποτε με το ΦΠΑ παμε στις 3690Ε,το θεμα ειναι πως χρεωνε παρα πολυ την εργασια,ο Βωσσος μου ειπε με 4.800 το πολυ (ολα μεσα εργασια και ανταλλακτικα).Δεν εχω θεμα με τα ανταλλακτικα γιατι το διασταυρωσα και απο αλλου και ειναι οντως εκει στα 3000 Ε ,με την εργασια κολαω,δηλαδη ενταξη δεν μπορει στην εργασια να εχει τοση διαφορα με τον Βωσσο.
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein

viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 3:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: MG TF ΟΛΟ Η ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ

Δημοσίευση από viframa »

A επισης εχω καινουριο καθρεφτη οδηγου (τον ιμιτασιων που θελει προεκταση το καλωδιο αλλα ειναι ολοηδιως με τον κανονικο) τον ειχα παρει να τον ωαλω στο δικο μου γιατι ο μαμα τα ειχε παιξει καπου τον ειχε βαρεσει ο προηγουμενος.

και ανεμοθραυστη αγορασμενο απο τον PALA (ουτε αυτον προλαβα να τον βαλω) που χρειαζετε μονο τις βασουλες στιριξεις (δεν μου τις εδωσε ο PALAS) αλλα ειπε πως τις παραγγελνει και ερχοντε,δεν κοστιζουν
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein

DimTf160+
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 26, 2008 9:29 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: MG TF ΟΛΟ Η ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ

Δημοσίευση από DimTf160+ »

ιμιτασιον ανταλλακτικα για F/TF δεν υπαρχουν εκτος απο καποια μηχανικα μερη

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πώληση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες