Αθλητικες Διαφωνιες

Sports
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Κρίμα για τον Παναθηναϊκό πάντως χθες..έφαγε δύο τσάμπα γκολ. Ένα από την έξοδο του Γκαλίνοβιτς (και ενδεχομένως και το φάουλ που του έγινε) και το άλλο από το απερίσκεπτο μαρκάρισμα του Βύντρα. ακόμα και με 2-1 είμασταν σε καλή μοίρα και με 1-0 εδώ περνάγαμε.. τώρα.. θέλουμε 2 γκολάκια και να μη δεχτούμε κανένα.. Πολύ ωραίο το γκολ του Σαλπιγγίδη, ε?

panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

nikolas έγραψε:Ένα από την έξοδο του Γκαλίνοβιτς (και ενδεχομένως και το φάουλ που του έγινε)
ποιο φαουλ ρε Νικολα; μη λες και εσυ τις π@π@ριες του Μενιου!!
σα μ4λ4κ4ς πηγε στη μπαλα και του εφυγε... ο επιθετικος τον πειραξε;



το γκολ του Σαλπιγκιδη ηταν πολυ νταϊλικι!
Εικόνα

jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

Εγω με το που άκουσα Γκαλινοβιτς λεω τα φάγαμε τα γκολακια μας πάλι σημερα!!!Και τα δύο γκόλ στανταρ ηταν λάθος του!!
Εικόνα

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Επιτέλους αρχίζει να επανέρχεται το «καλό» (για τα ελληνικά δεδομένα) πρόσωπο του ΠΑΟ στην Ευρώπη…Όταν παίζεις με την 2η του Championat λογικά δεν περιμένεις κάτι παραπάνω από ένα X εκτός…Στο πρώτο ημίχρονο κρατούσαμε καλά πίσω αλλά δεν μπορούσαμε να περάσουμε την μεσαία γραμμή χωρίς να χάσουμε την μπάλα στα επόμενα δευτερόλεπτα…Ήρθε και η γκολάρα της Λανς,ευτυχώς όμως δεν πελαγώσαμε μετά το 1-0…Στο 2ο ημίχρονο παρουσιαστήκαμε πολύ πιο ενεργητικοί μπροστά, με μπροστάρη τον Αντρέα (Ίβανσιτς) που χαλαρά τον βγάζω imho MVP του ΠΑΟ σήμερα,ίσως μαζί με τον Μόρις.Στο 1ο ο Σάλπι έπαιζε φιυνταριστός με τον Μητσάρα να βγαίνει κρυφός για ενίσχυση,όμως και οι δύο τους ήταν αποκομμένοι.Έριξαν όμως αρκετό τρέξιμο…Στο δεύτερο σαν να ανοίχτηκε πιο μπροστά η μεσαία γραμμή και άρχισε να γίνεται κάτι…Ο Μάντζιος έδωσε την απαραίτητη πνοή και έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα,να μην χάνει μπάλα και να την μοιράζει στους άλλους.Δυστυχώς,από την εποχή που ήρθαν Μόρις και Γκαλίνοβιτς,η άμυνα έχει μια χαρακτηριστική αστάθεια.Μπορεί ανά πάσα στιγμή,από το πουθενά να φάμε ηλίθια γκόλ.Έτσι έγινε και στο 2ο γκόλ της Λανς…Ο ΠΑΟ δεν πρόκεται να φάει γκόλ αν δεν κάνουν πατάτα 3 άτομα.Γκαλίνοβιτς,Μόρις και Βύντρα.Ο τελευταίος, αν και μέχρι το 88 έκανε το καλύτερο ευρωπαϊκό του παιχνίδι πιστεύω,έδωσε μια κλοτσιά και τα σκόρπισε όλα…Έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης εκεί,απλά ήθελε να φύγει μακριά η μπάλα,μην φάμε γκόλ τελευταία λεπτά.Δεν πειράζει,ήταν καλή η προσπάθεια,τους παίξαμε στα ίσια…Έχουμε και την ρεβάνς…

Διαιτησία:Καλός ο Έρικσον,χαρίστηκε στον Μπόβιο και τον Τζιόλη ίσως (μπορούσε να βγάλει κίτρινες),του ξέφυγαν και 1-2 φάουλ από την κάθε πλευρά,αλλά γενικά καλός…50-50 το έπαιξε και το παιχνίδι είχε καλή ροή χωρίς να το κόβει συνέχεια για φάουλ.Τώρα το αν το 2ο γκόλ ήταν φάουλ ή το πέναλτι ξεκίνησε από φάουλ που δεν δόθηκε στον Μάντζιο έξω από την περιοχή δεν έχουν σημασία ιδιαίτερη…Σε υψηλό επίπεδο κάθε φάση είναι κρίσιμη και αυτά είναι μέρος του παιχνιδιού…Σε μια βδομάδα στο Ο.Α.Κ.Α…
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
machos_si
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: κερατσινι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από machos_si »

panagiotis έγραψε: εισαι μαζι μου αλλα οταν σας τα λεμε παρεξηγιεστε...

panagiotis έγραψε:δηλαδη εγω τι λεω; γιατι σας χαλαει οταν σας τα λενε οι αλλοι;
εγω τουλαχιστον εχεις δει οτι συμφονω παντα..
panagiotis έγραψε:α τωρα το παραδεχεστε; διχασμενες προσωπικοτητες... :lol:


παντα το παραδεχομαι... εμενα αυτο που μ'ενοχλει γενικα ειναι οτι για εναν λ@κ@μ@ κοκκαλη βριζουν ολοι τον ολυμπιακο... γιατι εγω ολυμπιακος ειμαι οχι κοκκαλιακος.... το παραδεχομαι οτι στην αρχη το γουσταρα που περναμε τα προταθληματα το ενα μετα το αλλο..δεν στο σαν στεριση μετα απο τοσα χρονια να δω κουπα... αλλα μετα απο καποιο σημειο κατανταει αηδια..να περνεις το προταθλημα με τον χ ψ τροπο κ να βλεπεις οτι η ομαδα σου δεν τραβαει....κ η καταληξη παντα η ιδια.. περνουμε το πρωταθλημα κ εχουν την εντυπωση οτι ειμαστε υπερομαδα...
οσο για τον βαζελο πιστευω οτι δεν εχει καμια σχεση με τον παναθηναικο πριν απο μερικα χρονια στην ευρωπη.. εχει χαλασει κατα πολυ... γκολαρα του Σαλπιγγίδη!!!11 αλλα κ το πρωτο που φαγατε ηταν γκολαρα!! τα αλλα 2 δεν τα σχολιαζω..
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... 18029&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Δε συμφωνώ Γιώργο ότι το 1ο γκολ ήταν καθαρά λάθος Γκαλίνοβιτς.. διότι μπορεί μεν να ήταν εκτός θέσης αλλά αν δεις την εξέλιξη της φάσης από την αρχή, εγώ τουλάχιστον δε θα περίμενα να βρίσκεται κάπου αλλού ούτε φυσικά ότι θα τράβαγε κατευθείαν σουτ..
Πάντως το πάλεψε η ομάδα και αν έτρωγε γκολ συνέχιζε να το παλεύει και είχε καλές στιγμές..
Για τον Γκαλίνοβιτς θεωρώ ότι είναι πολύ καλός τερματοφύλακας..και αν δουλευτεί καλά μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερος..

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

Και τα δυο πρωτα goal χθες στο παιχνιδι ηταν απιστευτα και κατα την αποψη μου απιαστα..Του παναθηναικου εμοιαζε με εμψυχρο εκτελεση και της Λανς εκανε τετοια καμπυλη η μπαλα που δεν το περιμενεις(ηταν και απο περιεργη θεση).

Χθες ο παναθηναικος θυμιζε ολυμπιακο στην Ευρωπη..Παλεψε και εφτασε την ισοφαριση και μετα εφαγε αμεσως Goal..Και μαλιστα μουφα Goal.. :(
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

Tigraki...!!!
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 2593
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 6:32 pm
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος, Αθήνα. Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Tigraki...!!! »

Εικόνα

Kostantine kai Panagioti ena doraki gia sas.... einai kati pou etoimazo....
Εικόνα

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

Tigraki...!!! έγραψε:Εικόνα

Kostantine kai Panagioti ena doraki gia sas.... einai kati pou etoimazo....
Εγω επιτελους σημερα το εφτιαξα..Συνεχιζοντας την πλακα και τα πειραγματα,αλλαζω την υπογραφη μου
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Περαστικά παιδιά...

Τέεεεεεσεραααααα,τέεεεεεσερααααα...
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες