METAGRAFES!!!

Sports
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

H ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Πορτογάλο προπονητή, Ζοζέ Πεσέϊρο. Ο κ. Πεσέϊρο υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για 2 χρόνια. Το απόγευμα θα αναχωρήσει για την πατρίδα του και θα επιστρέψει στην Αθήνα τις πρώτες μέρες του Ιουλίου οπότε και θα πραγματοποιηθεί η επίσημη παρουσίασή του.

Στις πρώτες του δηλώσεις ο νέος τεχνικός του Παναθηναϊκού είπε στο επίσημο σαϊτ του συλλόγου: «Είμαι πολύ χαρούμενος που θα προπονήσω μια μεγάλη ομάδα. Ο Παναθηναϊκός είναι μεγάλο όνομα όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και στην Ευρώπη. Ήρθα στον Παναθηναϊκό για να κερδίσω τίτλους. Άλλωστε μια τόσο μεγάλη ομάδα είναι υποχρεωμένη να διεκδικεί και να κερδίζει τίτλους συνέχεια. Ο νέος μου σύλλογος έχει μεγάλη ιστορία, πολύ κόσμο, ικανή διοίκηση και καλούς παίκτες. Όσα έχω δει μου αρέσουν πολύ και όλοι μαζί θα δουλέψουμε για να φέρουμε την ομάδα ψηλά».

Το προπονητικό τιμ θα συμπληρώσουν οι βοηθοί του κ. Πεσέϊρο κ.κ. Εντουάρντο Γκονσάλβες και Πέδρο Καϊσίνια και ο προπονητής τερματοφυλάκων κ. Γκόραν Ζιβάνοβιτς.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Νταμε Εντογέ και Αρκάντιους Μάλαρζ αποτελούν τις δυο πρώτες μεταγραφές του Παναθηναϊκού έστω και ανεπίσημα και ακολουθεί λίαν συντόμως και η τρίτη, μάλλον από Αργεντινή. Άγνωστο το όνομα του, ίσως να είναι αυτό του Νίκολας Σάντσες, αν δεν ευδοκιμήσει η περίπτωση του ποδοσφαιριστή που αποτελεί προτεραιότητα από την χώρα του ταγκό για τη θέση του κεντρικού αμυντικού.

πηγή sportfm.gr

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

Ανακοίνωση


Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Federico Xavier Azcarate Ochoa. Ο Αργεντινός αμυντικός υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας τεσσάρων χρόνων.

Εικόνα
Shot at 2007-06-27
Εικόνα
Shot at 2007-06-27

Μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής του ο 23χρονος ποδοσφαιριστής δήλωσε στο aekfc.gr: «Είμαι πολύ χαρούμενος που έρχομαι στην ΑΕΚ και θέλω να επωφεληθώ αυτής της ευκαιρίας που μου δίνεται. Πρόκειται για μια σημαντική ομάδα στην Ελλάδα, που παλεύει πάντα για το πρωτάθλημα και συμμετέχει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις».



Ποιος είναι ο πρώτος στόχος σου;



«Να προσαρμοστώ σε ένα τρόπο ζωής και μια χώρα που δεν γνωρίζω. Θέλω να ενσωματωθώ στην ομάδα, να γνωρίσω του νέους μου συμπαίκτες και προπονητές όσο γίνεται πιο γρήγορα και να πετύχουμε όλοι μαζί τους στόχους που έχει θέσει η ομάδα. Που είναι να περάσουμε στους ομίλους του Champions League και να στεφθούμε πρωταθλητές».



Τι γνωρίζεις για την ΑΕΚ;



«Για την ιστορία του συλλόγου, η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πολλά. Απλώς έχω παρακολουθήσει κάποια παιχνίδια της ομάδας στο Champions League. Ξέρω ότι είναι μια σημαντική ομάδα της Ελλάδας. Γνωρίζω επίσης, ότι έχουν αποκτηθεί οι Ριβάλντο και Αρουαμπαρένα, οι οποίοι είναι γνωστοί διεθνώς. Για μένα είναι τιμή να παίζουν αυτοί οι ποδοσφαιριστές στην ΑΕΚ και σίγουρα θα βοηθήσουν και την ομάδα».



Τι να περιμένει ο κόσμος της ΑΕΚ από σένα;



«Ότι θα προσπαθήσω να τα δώσω όλα. Με πολύ δουλειά, με πολύ ταπεινότητα και να ανταποκριθώ στις προσδοκίες των ανθρώπων της ομάδας».
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas_pana την Τετ Ιουν 27, 2007 3:52 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

Ανακοίνωση
Εικόνα
Shot with Canon EOS-1D Mark II N at 2007-06-27
Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Χάρη Παππά. Ο 24χρονος ποδοσφαιριστής υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας τριών χρόνων. Μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής του ο Χάρης Παππάς δήλωσε στο http://www.aekfc.gr:



«Πιστεύω ότι έκανα την καλύτερη επιλογή. Ήρθα σε μια μεγάλη ομάδα, την οποία υποστηρίζω από μικρός. Θα κριθώ μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο της ΑΕΚ και όσους έπαιξαν ρόλο στη μεταγραφή για την εμπιστοσύνη που μου έδειξαν. Δεν έχω να αποδείξω τίποτα στον Ολυμπιακό, διότι το κεφάλαιο αυτό έχει κλείσει για μένα. Τώρα ανήκω στην ΑΕΚ και θα κάνω τα πάντα για την καινούρια μου ομάδα. Πιστεύω ότι με τον προπονητή που έχει η ΑΕΚ, για τον οποίο δεν χρειάζεται να μιλήσω εγώ, αφού όλοι λένε τα καλύτερα, θα βελτιωθώ σαν παίκτης. Θα μάθω πολλά».
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

Παει και ο Παπας και μαλιστα τσαμπα για την ΑΕΚ...Μίλα Μαχο,τις περσινες αλλαγες μας αγοραζουν... :-D
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
machos_si
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: κερατσινι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από machos_si »

οχι δεν μπορει κανεισ να πει για την αεκ.. εχει κανει δουλεια φετος.. κ εμεις πηραμε Νουνιες κ Γκαλετι!!11 αλλα στην αμηνα τιποτα ακομα... ασε που ο νερι βγαζει ματια με το μεξικο... επιθεση καλα παμε... πιο πισω να δουμε...
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... 18029&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

Ναι ρε πλακα κανω για την ΑΕΚ..Εδωσε πολλα λεφτα ο Ντεμης φετος..
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Να ρωτλησω κάτι εγώ..Επειδή δεν το παρακολούθησα..με τον Ίβιτς τι παίχτηκε και άλλαξε στρατόπεδο?

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

o ivic nikola elise to xeimona koini sinenesi to simvoleo tou me tin AEK kai eno elege pos exei anoiksei diko toy grafio kai asxoleite pleon me to managment podosfairiston tou skaei tin protasi o kokalis kai upografei san texnikos dieuthintis s'auton...
so simple!

i AEK me ton S.Ferrer stin thesi tou MANAGER (agglikou tipou) den ton xriazotan ton ivic, (eidika meta tis apoktiseis Pautasso kai Delibacic) alla kai tin disareskia tou idiou tou ivic pou o telikos logos pou pernouse itan tou proponoti!
tora pige se mia omada pou oti pei ginete! (kalitera gi'auton) pou sinergazetai me ena proponiti (ellinikou tipoy) pou kanei oti tou poun (robotaki) kai ena proedro pou tou skaei xrima na kanei oti goustarei!
tin kaliteri douleia kanei o mr. Ivic!!!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

Ανακοίνωση
13-07-2007
Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Marcelo Moretto. Ο 29χρονος τερματοφύλακας αποκτήθηκε με τη μορφή δανεισμού για ένα χρόνο με την ΑΕΚ να έχει το δικαίωμα να αγοράσει τα δικαιώματά του το καλοκαίρι του 2008.
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες