Grand Theft Auto IV

PC-TV Games-Κινητά-Internet και οχι μονο...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Grand Theft Auto IV

Δημοσίευση από nikolas »

Πόσοι παίζουν? και πως σας φαίνεται??!?
Εγώ πρώτη φορά παίζω παρόλα όσα είχα ακούσει για San Andreas κλπ, δεν είχε τύχει να παίξω στο παρελθόν..και ξεκίνησα τώρα με το Liberty City..

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Grand Theft Auto IV

Δημοσίευση από crAss »

Πιο βαρύ παιχνίδι σε γραφικά δεν έχω ξαναδεί. Έχω 2 NVidia 8600 GTS σε SLi και είναι το πρώτο παιχνίδι που το παίζω με σκατά επιλογές στα γραφικά. Καλό φαίνεται εκ πρώτης, αλλά δεν κόλλησα κιόλας.
No CD c***k έχει βγει για το τρίτο Patch (1.03)?
Life is too short not to...

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Grand Theft Auto IV

Δημοσίευση από nikolas »

Και εγώ το παίζω με nvidia 8600 gs, και ενώ ξεκίνησα αισιόδοξα με 1024x768 γρήγορα κατέβηκα στα 800x600 και πάλι όμως φαίνεται ότι ζορίζεται..!!
Από c***k για το patch 1.0.1.0 που έχω υπάρχει κανονικά..αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι "χειρότερο" από την περίοδο πριν βάλω το patch..Δεν ήξερα ότι υπάρχει και 1.0.3

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Grand Theft Auto IV

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Παιδες 8800GTS και ολα στο φουλ και δεν κολλαει τπτ
Εικόνα

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Grand Theft Auto IV

Δημοσίευση από crAss »

Όλα στο φουλ δεν παίζει...αποκλείεται με μια κάρτα σαν αυτή να παίζεις σε 1980χ1200 και όλα στο φουλ.
Αν είναι πάντως με 1 GB μνήμη η κάρτα τότε όντως μπορείς να σηκώσεις πολύ καλές ρυθμίσεις πάντως.
Life is too short not to...

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Grand Theft Auto IV

Δημοσίευση από nikolas »

Υπόλοιπα χαρακτηριστικά του μηχανήματος Πάνο?

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Grand Theft Auto IV

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Δεν ειναι δικο μου ρε συ απλα φαντασου οτι εχει μια μητρικη asus 70ευρω,2-3gb ram,2 ή 4 πυρηνες.Αυτα ειναι τα βασικα.Εγω επαιξα στο μηχανημα του και ουτε κολληματα ουτε τπτ
Εικόνα

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Grand Theft Auto IV

Δημοσίευση από crAss »

Το συγκεκριμένο παιχνίδι για να παίξει καλά θέλει πολύ μεγάλη μνήμη από την κάρτα γραφικών και όχι τόσο πολύ έναν πανίσχυρο επεξεργαστή γραφικών. Επίσης είναι κακοστημένη η μηχανή του παιχνιδιού και πρώτα από όλα δεν υποστηρίζει εγγενώς και πλήρως παράλληλη επεξεργασία από κάρτες γραφικών (είτε nvidia sli είτε ATi crossfire). Ακόμα και με τα patch που βγήκαν κατάφεραν απλώς να μην παγώνει το σύστημα όταν έχεις ενεργοποιημένο sli/crossfire και κάπου 5% βελτίωση στις επιδόσεις.
Από εκεί και πέρα οι τροποποιήσεις της fedor παίζουν μέχρι το patch 1.01 (στο 1.02 κάποιες αποστολές εμφανίζουν bugs). Στο 1.02 παίζει σωστά μόνο η τροποποίηση της razor που βγήκε ειδικά για το patch 1.02.
Για το 1.03 προς το παρόν παίζει με το επίσημο no cd patch από την Rockstar αφού φυσικά κάνεις την ενεργοποίηση online με το αυθεντικό cd.
Life is too short not to...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες