Κινηματογράφος - Νέες ταινίες

Mουσική-Κινηματογράφος-Θέατρο-Νυχτοπερπατήματα
Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

Βεβαια οι αλλοι κυκνοι σκοτωνουν τον "παραστρατημενο" κυκνο και τον πριγκηπα τον οποιο βρισκει την επομενη νεκρο στο δωματιο του η βασιλισα...........

Άβαταρ μέλους
zed
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2005 11:02 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zed »

Ουυυυυ το καημένο το κυκνάκι :klaps: Αλλα δέν πειράζει ο Άγγλος πρωτοπόρος το έκανε splater! :smt067
216Si

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

EL Greco..
Την είδα σήμερα, και παρόλο που πίστευα ότι θα ξενερώσω από τη βαρεμάρα, η ταινία αποδείχτηκε πάρα πολύ καλή και με αρκετό ενδιαφέρον...πόσο μάλλον αν σκεφτεί κανείς ότι πρόκειται για ελληνική παραγωγή!!! Πραγματικά αξίζει τον κόπο να πάτε να τη δείτε..

Simpsons the movie..
Τελείως διαφορετικό στυλ, αλλά αξίζει και αυτή να την δείτε..έχει πολύ γέλιο και πανέξυπνες ατάκες του συνήθους ύποπτου..Homer..

Zodiac..
sorry, αλλά δε θα πάρω..μπορεί να βασιζόταν σε αληθινή ιστορία, και να διαφημίστηκε χρησιμοποιώντας το πολύ καλό Seven και τους κοινούς συντελεστές του, αλλά η ταινία κατά τη γνώμη μου ήταν αφάνταστα βαρετή..dvd ενοικίαση όταν θα έρθει η ώρα..και πάλι μόνο αν δεν υπάρχει κάτι καλύτερο..

Και μιας που αναφέρθηκα σε dvd..ψάξτε να νοικιάσετε "ΤΟ ΚΑΚΟ". Πρόκειται για ελληνική ταινία splatter, τέρμα καμένη γεγονός που αφήνει απίστευτο γέλιο (για όσους δεν έχουν πρόβλημα με τέτοιου είδους ταινίες).

FotiniMG
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Οκτ 26, 2007 2:04 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από FotiniMG »

nikolas έγραψε:EL Greco..
Την είδα σήμερα, και παρόλο που πίστευα ότι θα ξενερώσω από τη βαρεμάρα, η ταινία αποδείχτηκε πάρα πολύ καλή και με αρκετό ενδιαφέρον...πόσο μάλλον αν σκεφτεί κανείς ότι πρόκειται για ελληνική παραγωγή!!! Πραγματικά αξίζει τον κόπο να πάτε να τη δείτε..
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Εικόνα
ΕικόναMG Drivers like to live life to the fullest!!

ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 10:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Στο Zodiac η στιγμη που πλησιάζει η Mustang με σβησμένα φώτα μεσα στο σκοτάδι και βγάινει και πυροβολει ο τύπος το ζευγάρι......πωπω...αδρεναλίνη...
εντελώς αλητεία...... :) ανωμαλία.... :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ALEX_MGF την Τετ Οκτ 31, 2007 11:09 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

Δεν ξερω αλλα και εμενα το zodiac μου αρεσε(ειναι οτι βασιζεται σε αληθινο γεγονος και αυτο σε σκοτωνει..)....και ας προχωρουσε αρκετα αργα η ιστορια... ;)
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Συνήθως, οι ταινίες που είναι βασισμένες σε αληθινή ιστορία, μου κεντρίζουν το ενδιαφέρον, γι'αυτό και ήθελα να δω πολύ και το Zodiac.. αλλά τελικά το αποτέλεσμα ήταν πολύ κατώτερο των προσδοκιών..
Ταινίες που έχω στα υπόψιν και θέλω σιγουρα να δω..είναι SAW IV, Haloween (ο Μάικλ Μαγιερς δεν είχε πεθάνει?) και μια ελληνική Το φιλί της ζωής.. (είδα το τρέιλερ και φαινόταν πολύ καλή)

manolis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Παρ Μαρ 11, 2005 6:47 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolis »

Σε οσους αρεσουν οι περιπετειες το ''τελεσιγραφο του Μπορν'' θεωρω οτι ειναι ακομα μια πολυ καλη συνεχεια της ιστοριας του πρακτορα Μπορν και εαν λαβετε υποψη οτι ειναι η τριτη ταινια εχω να πω οτι ειναι πολυ καλο με σκηνες δρασης αρκετες και εξυπνες εναλλαγες....να το δειτε ;)
Admin Celica Club Gr
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Σε dvd είναι αυτό manoli ή παίζει στον κινηματογράφο? Δεν το ε΄χω ξανακούσει!! :roll:

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:Σε dvd είναι αυτό manoli ή παίζει στον κινηματογράφο? Δεν το ε΄χω ξανακούσει!! :roll:
Νικολα ειναι πολυ καλο μπες στο http://www.greek-fun.com/ στις νεες ξενες ταινιες , στον καταλογο, και κατεβασε το

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διασκέδαση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες