Κινηματογράφος - Νέες ταινίες

Mουσική-Κινηματογράφος-Θέατρο-Νυχτοπερπατήματα
Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Κινηματογράφος - Νέες ταινίες

Δημοσίευση από Lefteris »

Παιδια η δεν παει κανεις κινηματογραφο η βαριεστε να ποσταρετε.Εγω εχθες πηγα και ειδα το αρωμα η ιστορια ενος δολοφονου.Οραια ταινια η οποια χαρακτιριζεται σαν δραμα ενω στην πραγματικοτητα εχει και στοιχεια τρομου και αγριες σκηνες..Ειναι βασισμενη σε βιβλιο και δεν θα αρεσει σε καποιον που ειναι ρεαλιστης γιατι περιεχει πολλα στοιχεια υπερβολης που αν τα δεις ρεαλιστικα καταστρεφεις το βαθυτερο νοημα της ταινιας.Αν καποιος αποφασισει να την δει στο village να εχει στο νου του 2 πραγματα.Το 1 αν καπνιζει να κανει τσιγαρο πριν μπει και το 2 να παει τουαλετα.Αυτα τα λεω γιατι η ταινια ειναι 148 λεπτα οποτε αν σε πιασει κατουριμα η θα την χασεις η θα τα κανεις πανω σου..Α ρε πουστη ουτε ο Μπακογιανοπουλος τετοια πρεγραφη!!

edit by nikolas: μεταφορά τίτλου στα Ελληνικά

jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

Θα φροντίσω να ενημερωνω καθως ειμαι και μεγαλος σινεφιλ!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Εγώ είχα πάει στο THE PRESTIGE. Ωραία ταινία, μόνο που δεν ήξερα περι τίνος επρόκειτο και χρειάστηκε λίγη ώρα να εγκλιματιστώ! Την είδα σε τοπικό κινηματογράφο και αντίθετα με το Λεφτέρη επέμενα να πάω στα Village γιατί έχουν και το άπαιχτο ποπ κορν...anyway..πολύ καλή και πολύ μα πάρα πολύ ανατρεπτική μέχρι το τελευταίο λεπτό..κυριολεκτικά..

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

Ψηφιζω Apocalupto....Πολυ καλο.. :D
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
zed
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2005 11:02 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zed »

Εγώ πάντως δέν πάω village ούτε με σφαίρες.Μου τη δίνει αυτό το mainstream αφάνταστα.Έχω ξεσκίσει τα σινεμαδάκια σε καστέλλα καλλιθέα εξάρχεια κτλ, Βασιλιάς,όλη η αίθουσα δική μας!Τις προάλλες πήγα να δώ το straight story και με το που μπαίνουμε με τη κοπέλα μου μας λένε : -Παιδιά άν δεν έρθουν άλλοι 2 δυστυχώς δέν θα γίνει η παράσταση.Και δέν έγινε, αλλά την επόμενη είμασταν τυχεροί γιατι ήρθαν άλλοι 2! :-D
216Si

Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

Οπα Νικολα μην παρεξηγηθω.Εγω το γουσταρω το Village.Eχω παει σε ολα και για μενα το καλυτερο ειναι το park στο Ρεντη.Απλα αφου εκανα σχολιασμο της ταινιας επρεπε να σας πω ολες τις πλευρες.Αλλα το village ειναι κορυφη...Σημερα θα παω να δω και το μεγαλυτερο Θεατρο τις Ελλαδας το BADMINTON THEATER στο Γουδι και θα σας πω εντυπωσεις....

Άβαταρ μέλους
zed
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2005 11:02 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zed »

To Badminton είναι πολύ εντυπωσιακό!Τί έγινε τελικά;Δέν το έχω δει μέσα.
216Si

Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

Sorry παιδια λογο τρεξιματος δεν εγραψα.Λοιπον πηγα Τεταρτη να δω το Swanlake.Η παρασταση ηταν 9 αλλα ειμασταν εκει εγω και η φιλη μου 8 & 15.Μιλαμε για ενα καταπληκτικο χωρο και επιδει ηταν πρωτη φορα που ανοιγε ηταν απατητος.Το φουαγιε παρα πολυ καλο και οταν μπαινεις στην αιθουσα θεατρου απλα ειναι η μεγαλυτερη στην Ελλαδα και μια απο τις καλυτερες στην Ευρωπη.Τωρα το μπαλετο ηταν καταληκτικο και ο Βρετανος σκηνοθετης Mathiew Burnes απολυτα ανατρεπτικος.Για οσους ξερουν το στορι εχει καταργησει τη σκηνη του κηνηγιου και εχει βαλει στη θεση του οτι παει ο πριγκιπας στο bar και το κορυφαιο οτι ερωτευεται τον κυκνο που μεταμορφωνεται και το ανατρεπτικο ειναι οτι ολο το μπαλετο των Κυκνων ειναι μονο αντρες οπως και αυτος που ερωτευεται ο πριγκιπας.Την εναρξη την κανει ο Κωσταλας που περιγραφει για την ερτ και αποκλειετε να πας οποιαδηποτε μερα και να μην δεις διασημοτητες.Εγω προχθες εβλεπα συνεχεια τον Κωσταλα μετα ειδα την Ευη Δρουτσα τη στιχουργο και αλα γνωστα ατομα.Γενικος υπαρχη μεγαλη επισημοτητα και περασε ολη η κοσμικη Ελλαδα αο αυτη την παρασταση...

Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

Ξεχασα να προσθεσω καποια πραγματα.Οι θεσεις πολυ καλες και ανετες.Τωρα για την ωρατοτητα δεν ξερω.Τα εισητηρια εκαναν απο 30 ευρω το 1 μεχρι 90 ευρω.Των 30 που ηταν και τα πανω δεν ξερω ποσο καλα εβλεπαν τη σκηνη.Εγω ειχα εισητηρια των 50 ευρω το 1 και ημουν στο κεντρο του θεατρου.Απο εκει ειχα καταπληκτικη ορατοτητα και εβλεπα και την λεπτομερεια πραγμα συναντικο οταν μιλαμε για ζωντανο μπαλετο...Ο ηχος του Τσαικοφσκι να πλημυριζει την αιθουσα με την παρα πολυ καλη ακουστικη της και τον παρα πολυ καλο φωτισμο της.Δεν ξερω αν τα καληψα ολα.Αν καποιος εχει αποριες ρωταει.....

Άβαταρ μέλους
zed
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2005 11:02 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zed »

Και τελικά;Το πνίξαν το κουνέλι οι κύκνοι;Πές γιατι μάλλον δέν θα πάω να το δώ... :-D
216Si

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διασκέδαση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες