η ROVER κλεινει...

Νέα της MG-Rover Group
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Tigraki...!!! έγραψε:Kalh lysh fisika alla nomizeis oti o Sarakakis tha kratisei xamiles tis times? :):):) Mhn trelathoume. Farmakio einai o typos.
όσο φαρμακείο και αν είναι όμως δε νομίζω να είναι TVR..ε?
konv
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2005 4:30 pm
Τοποθεσία: Thessaloniki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από konv »

Κι εγώ είμαι υπέρ της Honda αλλά ποιος ξέρει...
Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 9:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

Καλημέρα και καλώς σας βρίσκω. Ημουν έτοιμος για αγορά ενός s2000, όμως εχω εναν φίλο που κάνει εισαγωγές και έφερε πριν λίγες μέρρες ενα MGTF160. Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση (έρχεται και πιο οικονομικά) και ήθελα την γνώμη σας για μια τέτοια αγορά. Σε ενα αλλο σάιτ που το συζήτησα, μου είπανε να απομακρυνθώ χωρίς δεύτερη κουβέντα. Μου αναφέρανε προβλήματα αξιοπιστίας, κινητήρα και φυσικά μου είπαν για το κλείσιμο της εταιρίας που συζητάτε και εδώ. Πές τε μου εαν θέλετε την γνώμη σας σύντομα, διοτι την Δευτέρα θα πρέπει να δώσω το καπάρο της αγοράς, εαν ειμαι αποφασισμένος για αυτό το αυτοκίνητο.
Tigraki...!!!
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 2593
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 6:32 pm
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος, Αθήνα. Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Tigraki...!!! »

Kalos irthes file mou sthn parea mas.
H etairia den kleinei mhn anisixeis. Paizei h Honda apo piso opos kai h TVR.(prokeite na ginei agora alla agnosto akoma poia apo tis 2)
Ta antalaktika den yparxei thema na ekleipsoun gia ton aploustato logo oti h Caterpilar einai h etairia paragoghs tous.
Tora perissoteres plhrofories gia to ergalio apo tous katoxous tou pou einai eidh para poly efxaristimenoi...
Makari na mporousa kai ego na to paro.
Pros to paron arkoume me to diko mou moraki.
:):):)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

απ'ότι καταλαβαίνω για να ήσουν έτοιμος να πάρεις το s2000 είχες την ανάλογη οικονομική δυνατότητα..άρα άμα όντως το σηκώνει η τσέπη σου πιστεύω πως δεν υπάρχει δίλλημα.. ασυζητητι το s2000 διότι:
1)έχεις σίγουρα εγγύηση
2)η μεταπωλητική του αξία θα είναι σαφώς μεγαλύτερη απ'του TF ιδίως αν υπάρξει κάποιο παρατράγουδο με την MGR
3)δεν ξέρω αν βγάζει κάποια συγκεκριμένα προβλήματα αλλά όταν ακούω HONDA το μεταφράζω σε αξιοπιστία
4)κακά τα ψέμματα η φλάντζα κεφαλής παραμένει σημαντικό πρόβλημα στα Kseries
οπότε ορθολογικά σκεπτόμενος θα πάρεις το s2000
επειδή όμως δεν λειτουργούμε όλοι ορθολογικά (συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου)
1)η βρετανική καταγωγή του TF
2)η εμφάνιση
θα μπορούσαν να δελεάσουν κάποιον για την αγορά του
Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 9:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

Πριν απο λίγο, βρέθηκα με κάποιον που είχε παλαιώτερα MG και μου είπε πως βγάζουν πρόβλημα στο διαφορικό πίσω και κανα 2 ακόμα σημεία που δεν θυμάμαι. Αυτός μάλιστα λέει πως το πήρε και το πούλησε μέσα σε 6 μήνες. Ομως εγω ειμαι αποφασισμένος για την αγορά του επειδή θα γλυτώσω και κάποια επιπλέων χρήματα (10000ευρο) που θα χρειαζώμουν για το s2000. 8)
Αλλα εαν κάποιος-οι θέλει-ουν, ας μου πούνε μια τελευταία γνώμη. Εύχομαι να μην μετανοιώσω για την αγορά αυτή. Το αμάξι μου αρέσει πολύ. Και ενα πρακτικό θέμα ειναι πως στο MG χωράω (1.87) ενω στο s2000 ειμαι πολύ στριμωγμένος. :?
jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

Tigraki...!!! έγραψε: Kalh lysh fisika alla nomizeis oti o Sarakakis tha kratisei xamiles tis times? :):):) Mhn trelathoume. Farmakio einai o typos.
Μαζι με το αυτοκινητο θα σου δίνουν δώρο και ασπιρίνες!!!
Εικόνα
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

VIDEOMIX έγραψε:Πριν απο λίγο, βρέθηκα με κάποιον που είχε παλαιώτερα MG και μου είπε πως βγάζουν πρόβλημα στο διαφορικό πίσω και κανα 2 ακόμα σημεία που δεν θυμάμαι. Αυτός μάλιστα λέει πως το πήρε και το πούλησε μέσα σε 6 μήνες. Ομως εγω ειμαι αποφασισμένος για την αγορά του επειδή θα γλυτώσω και κάποια επιπλέων χρήματα (10000ευρο) που θα χρειαζώμουν για το s2000. 8)
Αλλα εαν κάποιος-οι θέλει-ουν, ας μου πούνε μια τελευταία γνώμη. Εύχομαι να μην μετανοιώσω για την αγορά αυτή. Το αμάξι μου αρέσει πολύ. Και ενα πρακτικό θέμα ειναι πως στο MG χωράω (1.87) ενω στο s2000 ειμαι πολύ στριμωγμένος. :?
File VIDEOMIX tha breis anthrwpoys na soy poyn gia ola ta cars oti kapoy bgazoyn porblhma....
Egw tha soy pw gia thn SLK oti exei problhma se sazman kai ydrayliko timoni px...

Otan ksekinhsa na parw ki egw car kapws etsi skeftomoyna dhladh:

Arxika skeftomoyna gia to S2000 h' thn SLK h' to MGTF 160....meta apo to sxetiko brisimo poy efaga apo kopela, oikogeneia klp :lol: :lol: :lol:
kai logw toy oti telika ontws htane na kalytera na dwsw ta xrhmata kai alloy, katelhksa sto TF115 Anniversary edition poy tote ebgaine oso to aplo TF160......an merwthseis twra eimai 1,000% eyxaristhmenos me thn agora, to aytokinhto einai xara na to odhgeis, molis twra poy soy grafw gyrisa spiti meta apo 3 wres askoph odhghsh mono gia thn eyxaristhsh poy prosferei....!!! isws to mono poy twra metaniwsa eiani pyo den edwsa 4-5 xiliarika parapanw an parw to 160 :wink: :wink: alla apo dynamh pote den hsyxazoyme.............!!!!!!

Opote gia mena pare to TF!!!!!!!!

Einai h istoria pisw toy einai to oti den einai soypa, einai polla....
An to pairneis kainoyrgio eggyhsh tha exeis fysika!!!!! kai oxi 2 xronia poy phra egw perysi alla twra dinoyne 3!!!!!!!!!!!

Oso gia to proswrino kleisomo ths MGR einai ayto kai mono POTE kamia major auto company den ekleise!!! oyte h SEAT oyte h SKODA apo thn prosfath istoria oyte h DEWOO poy kai htane etoimes kai htane kai poly xeiroteres apo thn MG-Rover!!!!

O kinhthras K-series kai idiaitera o VVC einai mia klash panw apo ton VTEC kai gia aythn thn texnologia toy VVC opws kai gia tis adynames pwlhseis toy S2000 andiaferetai h HONDA gia thn MGR...fantazomai tha ta ksereis hdh alla einai olos apo aloyminio, poly elafrys kai giayto xrhsimopoieitai se Rover, MG, Lotus, Caterham, Land Rover, klp

Akoma gia to problhma lantzas poy yphrxe paliotera, pleon xrhsimopoieitai toylaxiston sta TF poy kserw apo to 2002 kai meta nea ksanasxediasmenh kai to problhma exei antimetwpistei...

Kai einai kai poly oionomiko aytokinhto ontas 1.8 anti 2.0 kai to 160 kaei liogtero apo to 135 poyl konta sto 115....!!!!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

η αλήθεια είναι ότι στο πρόσφατο παρελθόν προβλήματα εταιρειών αντιμετωπίστηκαν με εξαγορές από άλλες ισχυρότερες οστόσο στο μακρυνό παρελθόν υπάρχουν εταιρείες που έκλεισαν και δεν σώθηκαν..anyway ανεξάρτητα το τι λέει ο καθένας η απόφαση σου θα εξαρτηθεί από το τι ανάγκες νιώθεις πως θέλεις και σου καλύπτει το εκάστοτε αυτοκίνητο είναι καθαρά θέμα marketing mix και που και πως έχει τοποθετήσει η κάθε εταιρεία αυτό που έχει να παρουσιάσει..
Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 9:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

Σας ευχαριστώ παιδιά, μου δείνετε την ώθηση που χρειάζωμαι, διοτι οι "κασσάνδρες" μου έφαγαν τα αυτιά αυτές τις μέρρες. Και κάτι να ρωτήσω που έχει να κάνει με ηχοσύστημα. Πρώτ'απ'όλα, οθόνη δεν μπαίνει διοτι θα κρύβει το ρολογάκι και τα υπόλοιπα. Υπογούφερ υπάρχει χώρος να τοποθετήσω; Εστω και "μπαζούκας" που έχει μικρώτερο όγκο.
Και γενικά, ήχο μπορείς να φτιάξεις;
Απάντηση

Επιστροφή στο “MG-Rover Group”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες