ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΝΕΑ: H NANJING θα παράγει MG στην ΑΜΕΡΙΚΗ!12/7/06

Νέα της MG-Rover Group
Απάντηση
panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Re: Α

Δημοσίευση από panagiotis »

H@L STEALTH έγραψε:ΝΑΙ ΤΑ ΤΦ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΟΒΕΡ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΙΑΖΕΙ ΣΤΟ ΤΦ?ΟΥΤΕ ΚΑΜΠΡΙΟ ΡΟΒΕΡ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΑΝ ΑΥΤΟ
ισως επιδη δεν ειναι καμπριο... :lol: αλλα roadster... εχει μια ψιλοδιαφορα...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
H@L STEALTH
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2005 1:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

a

Δημοσίευση από H@L STEALTH »

ΔΕΝ ΚΛΕΙΔςΝΕΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΟΥΜΕ?
ΕικόναLIVE STRONG AND WISE
panagiotis
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2005 1:21 pm
Τοποθεσία: Δραπετσώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis »

panagiotis έγραψε:και τελος παντων δεν καταλαβενω γιατι γινεται ολη αυτη η συζητηση...
τους το πα Στεφανε αλλα δε ακουνε...

ποιος εχει τα κλειδια ρε παιδια; ας κλειδωσει καποιος...
Εικόνα
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

panagiotis έγραψε:
panagiotis έγραψε:και τελος παντων δεν καταλαβενω γιατι γινεται ολη αυτη η συζητηση...
τους το πα Στεφανε αλλα δε ακουνε...

ποιος εχει τα κλειδια ρε παιδια; ας κλειδωσει καποιος...
Giati na parekshghthoyme? epeidh ta MG einai kalytera apo ta Rover?? mpaaa
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

den iparxei logos pareksigiseon apla na fane ban osoi diafonoun mazi mou na teleionoume:P:P:P:P:P:P:P:P

Panagioti to mg mou arese giati einai poio sport apo to rover alla oxi giati einai diaforetiko apo to rover.Ego to eida os eksis leo i tha paro ena rover kai tha to ftiakso oso sport mou aresei kai tha pliroso ena poso,i tha paro ZR pou einai idi sport kai den tha xalaso alla lefta.Den brisko alli diafora sta dyo autokinita,oso gia to istoriko tis autokinitobiomixanias (rover 1904 MG 1924) den eipa oti den einai dyo diaforetikes autokinitobiomixanies apla meta tin sigxoneusi eginan ousiastika DYO etaireies me KOINO diktyo antiprosopon,KOINI edra kai grafeia,KOINES egkatastaseis kai monades paragogis opos kai KOINA antallaktika gia kapoia montela.To simantikotero gia emena einai pos ta montela tous moiazoun eksoterika kai esoterika pano apo ola exoun idious kinitires me ekseresi to zr 160, kai den theoro pos oi rithmiseis kamper stous piso troxous kai diafora plastika mporoun na diaforopoisoun dyo autokinita toso oste na theorounte diaforetika montela.

Ean oi MG den eixe to TF isoun na thorountan apo pollous o beltiotikos oikos tis rover,opos einai i AMG tis mercedes(fysika den isxyei kati tetoio se kammia periptosi giati i AMG den einai autokinitobiomixania)
Εικόνα
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Re: Α

Δημοσίευση από kostas_pana »

PERRY-MGTF έγραψε:
kostas_pana έγραψε:
H@L STEALTH έγραψε:ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?ΡΟΒΕΡ? :evil:
giati ti8 exoun ta rover?
nai ta mg einai rover.
Den eipe oti einai kako re paidia! apla phre to MG giati hthele MG poy exei thn istoria kai thn klhronomia twn spor aytokinhtwn.
Opws kai kapoios poy pairnei Audi to phre giati hthele kai toy arese to Audi an toy pei o allos Volkswagen....
ligo arga alla apo panta ta mg sixetizontan mr tin rover, kai eksalou i rover anagenise ta mg. :wink: min trelathoumee.......
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

nonskatoflore έγραψε:Χαλαρώστε ρε παιδιά..απλά είναι λίγο σπαστικό να πηγαίνεις σε μαγαζιά να πάρεις κάτι και να λες έχω ένα MG ZR να σου λένε τι ναι αυτό???και να πρέπει να λες ε είναι θυγατρική της Ρόβερ και είναι σαν το Ρόβερ 25.Εμένα τουλάχιστον αυτό είναι που με χει κουράσει που από τους επαγγελματίες ελάχιστοι ξέρουν το αμάξι μου
ma re filaraki to rover 214 tou 97 exeis ekseligmeno apo tin rover kai pali forontas to sima tis mg....
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Re: Α

Δημοσίευση από kostas_pana »

H@L STEALTH έγραψε:ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΤΕ,ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΡΟΒΕΡ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΡΟΒΕΡ.ΟΧΙ MG.ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΜςΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΡΟΒΕΡ ΚΑΙ MG.ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ,ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ,ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ,ΜΗΧΑΝΙΚΑ,ΙΣΤΟΡΙΚΑ.ΣΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΕΙΝΑΙ
:lol: :lol: :lol: kalo to allo me to toto sto pa????
file kaneis big lathos!!!!
foras k series moter sto 160 sou?
nai...
ta k series m oter einai seira tis rover apo to 89 nomizo ara mixanika den diaferoun oute mporei napei kaneis ksexoristes markes ta mg me ta rover. tha itan san na les ksexoristi tin amg apo tin mersentes....
kai apo tin alli epi xronia i mg anoiki stin ROVER!!!!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

panagiotis έγραψε:έτσι είναι, θα συμφωνήσω με τον Στέφανο, παίρνω παράδειγμα εμένα
δεν νομίζω πως θα αγόραζα ποτέ Ροβερ, η MG μπορεί να είναι θυγατρική
να έχει γίνει συγχώνευση ή και γω δε ξέρω τι, αλλά έχει δικό τις πρεστιζ
ιστορία και νοοτροπία.
νομιζω πως οι περισσότεροι κάτοχοι Ροβερ εδώ μέσα τα βρήκαν από
τους γονείς τους από κάποια ευκαιρία ή κάτι τέτοιο και ελάχιστοι είναι
αυτοί που το πήραν με συνειδητή επιλογή σε αντίθεση με τους κατόχους
MG που δεν το κληρονομήσανε αλλά τα επιλέξανε.

δεν θέλω να παρεξηγηθώ αλλά αυτή είναι η γνώμη μου ή έτσι το
αντιλαμβάνομαι...
ego file pano brika to 414 tou mpampa alla sinidita agorasa to 216gti. giati apla mopu prosfairei oti zitao (meta apo psaksimo)
nai den leo otan doso to 216 tha pao (mallon) gia tf alla mono kai mono epeidi einai rover...

an apla ithela ena roodster tha to skeftomoun para ma para poli na paro mg tf an den eixa kolima me ta rover...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas_pana την Παρ Ιούλ 14, 2006 3:46 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 2:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

crAss έγραψε:To σασί στο 25 και το ZR ναι είναι το ίδιο...ο κινητήρας ναι είναι ο ίδιος, όμως υπάρχουν πολλά πράγματα που τα διαφοροποιούν τόσο ώστε να μιλάμε για διαφορετικά αυτοκίνητα
- διαφορετική εξωτερική και εσωτερική εμφάνιση με έμφαση στον σπορ χαρακτήρα (πχ από όσο ξέρω κλιματισμός σε ZR δεν προσφέρθηκε, ενώ ακόμα και στο 1.4 facelift 25 ήταν στάνταρ)
- διαφορετικό κιβώτιο ταχυτήτων
- και το πιο σημαντικό διαφορετικό στήσιμο. Όπως και να το κάνουμε δεν έβαλαν απλώς άλλα ελατήρια, άλλα αμορτισέρ και μια αντιστρεπτική, αλλά κάθισαν και έπαιξαν στην πίστα με τη γεωμετρία του αυτοκινήτου για να πάρουμε το σύνολο που οδηγούμε. Πείτε μου εσείς έναν (1) άλλο κατασκευαστή που για ένα αυτοκίνητο 1.4 θα έβαζε στην επίσημη λίστα αναβαθμίσεων σε ένα facelift αλλαγή της γωνίας κάμπερ των πίσω τροχών.
Τα rover έχουν άλλη φιλοσοφία. Στα rover θα συναντήσει κάποιος πολυτέλεια, θα συναντήσει άνεση, ενώ και πολλές φορές αρκετά γρήγορες επιδόσεις. Δεν έχω πρόβλημα με τα rover. Όταν είχε αλλάξει το '91 το οικογενειακό αυτοκίνητο τον είχα πρήξει τον πατέρα μου να παίρναμε ένα 416 GTi. Είναι καλή εταιρία, αλλά πως να το κάνουμε διαφορετική από την MG. Όταν ανοίγουμε κουβέντα για το πιο είναι καλύτερο κάνουμε το μεγάλο λάθος να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Η κάθε εταιρία προφανώς είναι καλύτερη από την άλλη σε διάφορους τομείς, λόγω διαφοράς φιλοσοφίας...

nai re seis i mg san oikostis rover peira to 25 tou ebale arotomes spoiler kai profilaktires ebale 5 pragmata kai sto esoteriko kai na.... mg zr! kai o nikolas px ta ebale kanontas metatropi. to idio einai...
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr
Απάντηση

Επιστροφή στο “MG-Rover Group”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες