ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΝΕΑ: H NANJING θα παράγει MG στην ΑΜΕΡΙΚΗ!12/7/06

Νέα της MG-Rover Group
Απάντηση
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Grover έγραψε:
PERRY-MGTF έγραψε:Kia telos poios sas meiwse re paidia kai sas koproidepse?
10 σελίδες post νομίζεις ότι γίνανε έτσι για κανένα λόγο?

Όσο για τα προηγούμενα που είπες βρε Perry είπα ΔΕΝ έχω ΚΑΝΕΝΑ μα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα που αγοράσατε MG. Αλήμονο να σας κάνω κριτική γιατί πήρατε αυτό και όχι το άλλο. Συμφονώ και να μην γουστάρετε την ROVER, αλλά από την στιγμή που λέτε ότι σας ντροπιάζει και σας εκνευρίζει ότι σας λένε ότι μιάζετε με Rover έτσι και μένα με θύγει και με μειόνει. Δηλ δεν πρεπει να υπερασπιστώ την μάρκα που έχω επιλέξει να εκπροσοπώ? Αν σε σένα PERRY σου έλεγα ότι το αμάξι σου είναι μούφα δεν θα μου απάνταγες?
ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΛΕΞΑΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΛΑΤΕ ΥΠΟΤΙΜΙΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ.
Re sy, kai ti se peirazei an o allos ekneyrizetai otan toy lene to MG Rover? dhaldh an kapoios me Rover toy to legane MG kai ekneyrizotane emena ti me enoxlei????? allo na pei to aytokinhto moy oti einai xalia -poy kai pali dikaiwma toy einai- kai allo na xalietai kapoios otan to amaksi toy to lene me allo onoma apo ayto poy einai!!!! kai ftasate sto shmeio na mas lete "karagiozhdes" kai oti leme "malakies" oti den aksizoyme, enw kaneis ma kaneis mas den exei kataferthei proswpika se sas!!!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

Grover
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 3:19 am
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Grover »

panagiotis έγραψε:ε αφου μας διαταζεις θα το χωνεψουμε...
Το προσπερνάω
panagiotis έγραψε:δε ξεκολας λιγο; και εν το μεταξυ να μου πεις και ποιο ειναι το αντιστοιχο
200/25 με το ZR160;
επιδη δεν εχω προχειρες σοδες και δε μου ερχετε 25/200 1.8cc με 160ps...

θα μου πεις ε, ενταξη εξερεση, εξερεση το 160 εξερεση το TF, εξερεση το
ΖΤ160, ολη η κουβεντα γινετε για το ΖR105;;;
Το 200VI και το 200BRM τι σου λένε?
1.8 VVC! Αυτά είναι με 145 άλογα αλλά το 160 είναι η εξέλιξη αυτουνου του κινητήρα. Απλός η MG-ROVER GROUP αποφάσισε να το χώσει στην σπορ έκδοση του 25 δηλ το ZR.
Επειδή ανάφερες το TF θα σου πώ και εγώ ένα αμάξι που δεν βγάζει η MG αλλα είναι ανώτερο στο θέμα άλογα-επιδόσεις!! ROVER 220
To Θέμα δεν είναι να σιγκρίνουμε ποιος την έχει μεγαλύτερη αλλά είναι λάθος να προσπαθείτε να αποδίξετε ότι το ZR είναι άλλο αμάξι
Εικόνα

Grover
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 3:19 am
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Grover »

PERRY-MGTF έγραψε:kai ftasate sto shmeio na mas lete "karagiozhdes" kai oti leme "malakies" oti den aksizoyme, enw kaneis ma kaneis mas den exei kataferthei proswpika se sas!!!
Το ξέρεις πολύ καλά ότι δεν φτάσαΜΕ σε αυτό το σημείο και δεν μπορώ να πάρω θέση. Καλύτερα να απάντίσουν όσοι κάνανε τέτοιου είδους χαρακτηρισμούς. Σε προσοπικό επίπεδο επειδή έχω μια ιστορία με τα Rover τα έχω μέσα στην καρδιά μου και τα αγαπώ, απο την στιγμή που αναφέρθικε περί δισαρέσκιας προς το όνομα ROVER ρώτισα πιό ήταν το πρόβλημα και μετά προσπάθησα να αποδίξω ότι δεν είναι διαφορετικό αμάξι αλλά ίδιο. Σε μερικούς δεν άρεσε η ιδέα, άλλους έπισα άλλους όχι. Είπα την άποψη μου. Έκανα τπτ κακό? Φυσικά και δεν με ενοχλεί τι άποψη έχει ο αλλός για κάποιο θέμα γιαυτό και σηζητάμε.
PERRY σε παρακαλώ γράφε ελληνικά γιατί ειναί δίσκολο να διαβαστούν αυτά που γράφεις :wink:
Εικόνα

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Grover έγραψε: Το ξέρεις πολύ καλά ότι δεν φτάσαΜΕ σε αυτό το σημείο και δεν μπορώ να πάρω θέση. Καλύτερα να απάντίσουν όσοι κάνανε τέτοιου είδους χαρακτηρισμούς.
Δεν αναφερόμουνα σε σενα! :lol: :lol: :lol:

Grover έγραψε: PERRY σε παρακαλώ γράφε ελληνικά γιατί ειναί δίσκολο να διαβαστούν αυτά που γράφεις :wink:
Χεχεχε γιατί με δυσκολεύεις???? :lol: :lol: :lol: :lol:
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

Grover
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 3:19 am
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Grover »

PERRY-MGTF έγραψε:
Grover έγραψε: Το ξέρεις πολύ καλά ότι δεν φτάσαΜΕ σε αυτό το σημείο και δεν μπορώ να πάρω θέση. Καλύτερα να απάντίσουν όσοι κάνανε τέτοιου είδους χαρακτηρισμούς.
Δεν αναφερόμουνα σε σενα! :lol: :lol: :lol:
dont worry i know!:wink:

PERRY-MGTF έγραψε:
Grover έγραψε: PERRY σε παρακαλώ γράφε ελληνικά γιατί ειναί δίσκολο να διαβαστούν αυτά που γράφεις :wink:
Χεχεχε γιατί με δυσκολεύεις???? :lol: :lol: :lol: :lol:
:mrgreen:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

όπως ήδη είπαμε και παραπάνω..και επανέλαβε και ο Grover υπάρχουν και τα 200VI και 200BRM
και όπως σωστά είπε ο Perry δεν θα είχε νόημα να βγάζανε Rover25 1.8VVC γιατί θα ανταγωνιζόντουσαν ουσιαστικά τον εαυτό τους..γι'αυτό "είπαν" τις σπορ εκδόσεις να τις πάνε στην MG..

πλάκα πλάκα όμως τέτοια μαλακία την έχουν κάνει στο παρελθόν πάλι Άγγλοι νομίζω με τα Austin και άλλη μία που μου διαφεύγει..βγάζοντας δύο ακριβώς ίδια μοντέλα κάτω από διαφορετικό όνομα εταιρείας και ουσιαστικά φάγανε τα μούτρα τους..

Grover
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 3:19 am
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Grover »

Αν δεν απατόμαι η Austin με την MG πάλι, με τα METRO (Το γνοστό Group B)
Εικόνα

nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 2:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Α

Δημοσίευση από nonskatoflore »

kostas_pana έγραψε:
VIDEOMIX έγραψε:
kostas_pana έγραψε: giati ti8 exoun ta rover?
nai ta mg einai rover.
Καμμία σχέση. Στην πορεία συσχετίσθηκαν.
Εμένα πάντως όταν μου λένε το αμάξι μου rover, θεωρώ οτι με βρίζουν. (το βρίζουν) :evil:
kala tote den ksereis pos bgikai sti paragogi to amaksi sou, me pianou protoboulia....
opote akiro i sisitisi mazi sou kathos kai me ta alla paidia gia to thema auto.

ego eimai stin disaresti thesi na anakaoinoso oti lipamai polu gia ta osa akousa eida diabasa se auto to thema. ola auta edo mesa me exoun stenaxorisei toso poli oste ne me kanoynna min thelo na asxolitho me to club mas.
toso kairo melos-filos sto hpc kai tetoia karagiozilikia den ta eixa akousei, (allo px i acura allo i honda) auta einai malakies.
apofasisa na apisirtho na asxolitho me to amaksi mou kai mono kai na min akouo tis malakies merikon. (me brizoun otan lene rover to amaksi mou.... siga re ferarri exeis kai stin eipan fiat????)
tha prospathiso merikes tetartes na katebeno sto sef na blepo 5-6 atoma pou aksizoun kai auto einai olo.
ante loukoumadas trekste o lourbas exei anoiksei mg club....... na niothete anoteroi. pou stous misous an balo sto amasi tou nikola to sima tis mg tha kabete to kefali sas oti einai zr..........
kala na pernate kalo kalokairi............
ntinos panagiotakis
Για άραξε λίγο μεγάλε γιατί επειδή όπως λες σου θίξαμε τη Ρόβερ(δε ξέρω αν συμπεριλαμβάνετε κι εμένα οτι με όσα είπα έθιξα τη Ροβερ)το θεωρείς λογικό να κάθεσαι και να βρίζεις εμάς τους ίδιους????Για χαλάρωσε,την άποψη των άλλων δε μπορείς να τη βγάζεις μαλακία και να λες καραγκιόζηδες τον κόσμο επειδή είπαν κάτι διαφορετικό.
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα

konstantinos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 11:30 am
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από konstantinos »

Panagivth egv den synexizo kamia diafonia alla den dexomai oti to zr einai anotero apo to 25 me tipota!einai 25 me look alloste eseis pou exete zr kai agapate tin mg an den eixe to zr tha pernate to tf oxi ara sas aresei to roveraki eite thelete eite oxi!
A osos gia to zr 160 opos eipan kai ta paidia 200vi vvc 145 aloga
kai gia to zt160 rover 751.8 turbo
Ti krima ta idia rover moter!
den eimai antethetos me ta mg isa isa mou aresoun polu alla den einai anotera apo ta rover einai rover!
Rover Turbo Power

Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

ΑΜΑΝ ρε παιδια!Δεν το προλαβαινω αυτο το topic.Υμαρτον.Καθεστε και μαλωνετε για ανουσια πραγματα.Εγω θα σας πω ενα πραγμα και ας μην μου εχει τυχει ακομα.Μπορει να εχεις rover 200,400,25 η mg zr,zt,tf.Οτι και να εχουμε εγω μια κουβεντα θα πω.Οταν θα ερθει η ωρα της ΦΛΑΤΖΑΣ οτι και να εχεις ΔΕΝ γλυτωνεις..........(ποιος ειδε λαδια στα νερα και δεν φοβηθικε)

Απάντηση

Επιστροφή στο “MG-Rover Group”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες