Επιστρέφει ο Σουμάχερ!

Official Races

Συντονιστής: Events Moderators

Απάντηση
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Επιστρέφει ο Σουμάχερ!

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Επιστρέφει ο Σουμάχερ!
Γιώργος Χούπης
ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ: Τετάρτη 29 Ιουλίου 2009
Τελευταία ενημέρωση: 29/07/2009 20:51
Web-Only
[Εκτύπωση] [Αποστολή με Email] [Μικρότερη Γραμματοσειρά] [Μεγαλύτερη Γραμματοσειρά]

Ο Μίχαελ Σουμάχερ επιστρέφει στη φόρμουλα 1! Ο μεγάλος Γερμανός πιλότος θα αγωνιστεί με τη Ferrari, στο γκραν-πρι της Βαλένθια, στις 23 Αυγούστου, αντικαθιστώντας τον Φελίπε Μάσα, ο οποίος τραυματίστηκε σε σοβαρό ατύχημα, το περασμένο Σάββατο, στις κατατακτήριες δοκιμές του ουγγρικού γκραν-πρι.

Η Ferrari επιβεβαίωσε την επιστροφή του Σουμάχερ, με ανακοίνωση στην οποία τονίζει: « Η Ferrari σκοπεύει να αντικαταστήσει τον Φελίπε Μάσα με τον Μίχαελ Σουμάχερ για το διάστημα κατά το οποίο ο Βραζιλιάνος δεν θα είναι σε θέση να αγωνιστεί. Ο Μίχαελ Σουμάχερ έξέφρασε την επιθυμία να το κάνει αυτό και τις επόμενες ημέρες θα ακολουθήσει ειδικό πρόγραμμα προετοιμασίας μετά το τέλος του οποίου θα είναι πιθανό να επιβεβαιωθεί η συμμετοχή του στο πρωτάθλημα, αρχίζοντας από το Ευρωπαϊκό γκραν πρι στις 23 Αυγούστου».

Ο 40χρονος Γερμανός μίλησε για αυτό το θέμα στην ιστοσελίδα του:

«Το πιο σημαντικό πράγμα πρώτα: Ευτυχώς, τα νέα από τον Φελίπε είναι πάρα πολύ θετικά. Του εύχομαι, λοιπόν, τα καλύτερα και πάλι.Το απόγευμα συζήτησα με τους Στέφανο Ντομενικάλι και Λούκα ντι Μοντεζέμολο και αποφασίσαμε από κοινού να προετοιμαστώ ώστε να αντικαταστήσω τον Felipe. Αν και απουσιάζω από τη φόρνουλα1για πολύ χρόνο, αφού ολοκλήρωσα την καριέρα μου, έχω αφοσιωθεί στην ομάδα και αυτή η ατυχής περίσταση δεν μπορεί να παραγνωριστεί. Ως αθλητής, πραγματικά αδημονώ για αυτήν την πρόκληση».
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Επιστρέφει ο Σουμάχερ!

Δημοσίευση από nikolas »

Το διάβασα και εγώ χθες..Θα'χει ενδιαφέρον να τον ξαναδούμε :)
Αλλά και αυτός ο Μάσα..ούτε μουτζωμένος να ήταν..!!!

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Επιστρέφει ο Σουμάχερ!

Δημοσίευση από PaNoSGR »

nikolas έγραψε:Το διάβασα και εγώ χθες..Θα'χει ενδιαφέρον να τον ξαναδούμε :)
Αλλά και αυτός ο Μάσα..ούτε μουτζωμένος να ήταν..!!!

χαχαχα καθε πρωι που εβγαινε απο το σπιτι του ο θεος τον μουτζωνε για να μην κερδισει αγωνα
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αγώνες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες