Καύσιμα υψηλών οκτανίων και απλά...

General board

Ti kaysima xrhsimopoieite kai giati?

Shell V-power
5
14%
Shell V-power Racing
3
8%
BP 98
1
3%
BP Ultimate
4
11%
EKO 98
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
EKO 100 Kinitron
5
14%
Oti tyxei ston dromo moy...
7
19%
Shell 95
6
17%
BP 95
2
6%
EKO 95
3
8%
 
Σύνολο ψήφων: 36

Άβαταρ μέλους
JIMMAR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 283
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 5:12 pm
Τοποθεσία: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από JIMMAR »

Τα καλύτερα τεστ παιδιά είναι αυτά που γίνονται στην πράξη από εμάς τους ίδιους και όχι από κάποια περιοδικά όπου μπορεί να παίζει και ο παράγοντας μίζας-διαφήμισης κτλ. Άλλωστε μην ξεχνάτε ότι ζούμε στο Ελλαδιστάν.
Εγώ αυτό που ξέρω με σιγουριά είναι ότι στα 100.000 ΚΜ βγάλαμε το καπάκι για να το καθαρίσουμε(αυλούς-βαλβίδες) και ο μηχανικός μου είπε ότι είναι ένα από τα καθαρότερα που έχει δει 8) .
Εικόνα
ROVER 414si
101 ps = wheel power

geoxatzi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 11:57 am
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geoxatzi »

JIMMAR έγραψε:Τα καλύτερα τεστ παιδιά είναι αυτά που γίνονται στην πράξη από εμάς τους ίδιους και όχι από κάποια περιοδικά όπου μπορεί να παίζει και ο παράγοντας μίζας-διαφήμισης κτλ. Άλλωστε μην ξεχνάτε ότι ζούμε στο Ελλαδιστάν.
Εγώ αυτό που ξέρω με σιγουριά είναι ότι στα 100.000 ΚΜ βγάλαμε το καπάκι για να το καθαρίσουμε(αυλούς-βαλβίδες) και ο μηχανικός μου είπε ότι είναι ένα από τα καθαρότερα που έχει δει 8) .
Αυτό ξαναπές το!!!Τελευταία σκάλωσα στην BP και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Πάντως θα ήθελα τελειώνοντας να σας πω ότι έφυγα από την ΕΚΟ γιατί μου έκανε νούμερα το αυτοκίνητο!Οπότε καλά όλα αυτά αλλά τι να λέμε τώρα αν ο πρατηριούχος είναι ρουφιάνος;
R 216 SI
P 81.6(111)/6000
Mt 145(14.7)/3000

Dimitris200
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:39 am
Τοποθεσία: Rhodes
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dimitris200 »

εγω προτιμω την εκο, δεν ξερω γιατι αλλα νιωθω οτι παει καλυτερα...
οσο αφορα τα οκτανια ,καμμια φορα αγοραζω ενα μπουκαλακι της stp το γεμιζω με οκτανια και αρχιζει το παρτυ... το μονο που δεν μου αρεσει ειναι η μυρωδια που βγαζει... :twisted:

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

crAss έγραψε:An den kano lathos pia den eisagei kamia etairia venzini, tis ftiaxnoun edo oles (stin arxi ontos ginontousan eisagoges).
Sto ibiza pou exo tora (kai elpizo na to allaxo sintoma me ena MG ZR) vazo ti apli EKO giati einai apo tis fthinoteres. Sto 406 1.8 tis oikogenias mono ultimate kai exo dei diafora sto travigma pou exei to moter 1500-3000 strofes...

crAss
File h ULTIMATE eidagetai apo thn Ollandia apeytheias!!!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

DJ Giorgio έγραψε:Εγώ παιδιά λόγο το ότι είμαι φοιτητής μου είναι απαγορευτικές οι τιμές των βενζινών με 100 η 98 οκτάνια!
Έχω βρει ένα βενζινάδικο ΕΤΕΚΑ στο νέο ψυχικό το οποιο εχει το λίτρο 70 λεπτα περιπου και η βενζινη του σε σχεση με αλλες ειναι πολυ καλυτερη!
(αυτο εχω διαπιστωσει τουλαχιστον!)
Και φυσικα με 10 ευρω βαζω γυρο στα 13 λιτρα αντι για 10 με τις ''καλες'' βενζινες! 30% ειναι πολυ μεγαλη διαφορα!!! :wink:

Ena 20% tha to kerdiseis an bazeis thn ULTIMATE ths BP poy epipleon tah einai pio katharh gia ton kinhthra soy kai tha exeis kai kalyteres apodoseis...
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

Εγω βαζω την εκο 95+ τωρα αν ειναι 95 η 98 οκτανιων δεν ξερω αλλα βλεπω οτι παει καλα το αυτοκινητο.Τωρα αν βρω cyclon max ειναι 98 οκτανιων βαζω αλλα πολυ σπανια γιατι πρεπει να ειναι και σχετικα αδειο το ντεποζιτο.Η εκο ειναι και σχετικα με κατι αλλες φθηνη βενζινη και εχει και καλη αποδοση.

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Paidia epeidh blepw ena 57% xrhsimopoiei eite Shell eite oti tyxei, dokimaste thn BP kai thn 98oct kai thn Ultimate!!! tha deite megalh diafora!!! kai sta xiliometra poy bgazei to aytokinhto kai stis epidoseis kai ston hxo toy kinhthra....

Egw hmoyna fanatikos ths V-Power kai moy to legane kai den pisteya alla otan thn dokimasa pisthka!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

PS. kai oxi oyte doyleyw oyte exw metoxes sthn BP hehehehehe
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

PERRY-MGTF έγραψε:kai sta xiliometra poy bgazei to aytokinhto kai stis epidoseis kai ston hxo toy kinhthra....
δεν ξερω αλλα επειδη το εχω προσεξει και εγω και αλλοι φιλοι μου μαλλον πιο λιγα km βλεπουμε παρα πιο πολλα!!!
:despair: :despair:
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......

BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

Η ultimate για μενα είναι απλά λίγο καλύτερη από τη V-power που χρησιμοποιώ αλλά δεν αξίζει τα 25 λεπτά παραπάνω το λίτρο... ας χάσω και το 0,82354 άλογο....[/img]
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

BATMOBILE έγραψε:
PERRY-MGTF έγραψε:kai sta xiliometra poy bgazei to aytokinhto kai stis epidoseis kai ston hxo toy kinhthra....
δεν ξερω αλλα επειδη το εχω προσεξει και εγω και αλλοι φιλοι μου μαλλον πιο λιγα km βλεπουμε παρα πιο πολλα!!!
:despair: :despair:
Me thn V-Power Racing kai egw ekana poly ligotera xiliometra:
Me V-power 1 tepozito ebgaze 400klm
Me Racing ebgaze 350
Kai me Ultimate 450-490!!!!!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: abadatali και 11 επισκέπτες