kseries vs honda

General board
R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: kseries vs honda

Δημοσίευση από R414 »

ANTKX έγραψε:Νομίζω δεν ωφελεί να υπάρχει ένταση. Όσοι είμαστε ενεργά μέλη στο forum δεν το κάνουμε για επίδειξη γνώσεων αλλά για να μοιραστούμε τις εμπειρίες που έχουμε. ότι και να λέμε για τα ρόβερ μας η ρόβερ έκλεισε και τα αυτοκίνητά μας ,όσα είναι περί τα 20 χρονων πωλούνται για 200.000 χιλιάδες δραχμές εκεί που τα είχαμε πάρει 4.000.000 δρχ.Κάποια στιγμή με ρώτησε κάποιος που είχε το 414 r8 με τους 92 ίππους τι να κάνει για να ανεβάσει ιπποδύναμη και του είπα πολύ απλά να βρει ένα 416 gti ίδιου χρώματος και να καταθέσει πινακίδες στο δικό του για να το έχει για ανταλλακτικά ή σε ετοιμότητα αν κάτι δεν πάει καλά με το gti . Με μία επένδυση των 900 ευρώ ο άνθρωπος θα είχε δύο αυτοκίνητα και 30 ίππους "μαμά" παραπάνω. Δεν θα εμπλακώ στην αντιπαράθεση ανάμεσα στο τύπο των κινητήρων ,γιατί η ουσία είναι μακάρι να μην είχαμε προβλήματα και όχι το ποιος έχει κάψει τις περισσότερες φλάντζες .Το αναφέρω ξανά ότι εγώ και ο πατέρας μου έχουμε ακριβώς το ίδιο αυτοκίνητο .το δικό μου το πήρα το 2011 με 220.000 χλμ και έκαψε 3 φλάντζες σε περίπου 5000 χλμ και ο πατέρας μου από το 1990 με 180000 χλμ έχει αλλάξει μόνο μια φορά φλάντζα. ένας ακόμα συγγενείς μου με gti μια φλάντζα στα 450000 χλμ. θεωρώ το αμάξι ακόμα και ίδιο να είναι δεν συνεπάγεται ότι έχει την ίδια αξιοπιστία. Απλά παρακαλάμε να μην είμαστε άτυχοι.
H στατιστικη γι αυτο υπαρχει

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: kseries vs honda

Δημοσίευση από marbin »

xristo
σ"αγαπαω ρε φιλε. :up:

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: kseries vs honda

Δημοσίευση από R414 »

Εγω δηλωνω κρυφο-hondakias παντως :P :-D

xristos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2012 8:52 pm
Τοποθεσία: Βολος
Επικοινωνία:

Re: kseries vs honda

Δημοσίευση από xristos »

marbin έγραψε:xristo
σ"αγαπαω ρε φιλε. :up:
:-D :-D :-D :dan: :up: :up:

ANTKX
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2012 10:51 am
Επικοινωνία:

Re: kseries vs honda

Δημοσίευση από ANTKX »

R414 και εγώ μαζί σου, εξάλλου οι μόνες εκδόσεις που είχαν αυτόματο κιβώτιο στο μοντέλο μου ήταν με κινητήρα Honda και αν δεν παινέψω το σπίτι μου θα πέσει να με πλακώσει :) :D
Rover 216-416 GSI(200-400XW, R8) 89-95 για πάντα !!!

stavkuspoon
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 09, 2014 7:02 pm
Επικοινωνία:

Re: kseries vs honda

Δημοσίευση από stavkuspoon »

διάβασα σχολαστικά το όλο θέμα
μα καλά εισατε με τα καλά σας
σικγκρινετε την νο1 μαρκα βελτίωσης στον κόσμο
με τον κινητήρα της ροβερ
εχο κανει πατιμα με το eg μου με ροβερ 220 τυρβο και του έριξα όχι κολόνα αλλα ταχυδρομικό κώδικα
μιν τρελαθουμε τελιοσ οι χοντα ειναι μακραν μα μακραν ομοσ σοβαρευτιτε βγαλτε της παρωπίδες

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: kseries vs honda

Δημοσίευση από marbin »

καταρχην ποσα ps το δικο σου και ποσα το 220.
αμα εισαι στα 300- 400 αλογα εννοειται οτι θα του εριχνεσ.δεν σημαινει οτι το αμαξι σου ειναι καλυτερο.
απλα ειναι γρηγοροτερο γιατι το εχεισ βελτιωσει πιο πολυ.
παρε το δικο σου εργοστασιακο και βαλε κοντρα με ενα εργοστασιακο 220.
το eg που λεσ ειναι το type r?γιατι απο τα honda δεν τα παω και πολυ καλα.
γιαυτο και στισ οργανωμενεσ κοντρεσ υπαρχουν κατηγοριεσ.μην συγκρινουμε ανομια πραγματα.
εχω ενα φιλο με lada και μαλιστα στεισον.περιπου 650 ps.επειδη θα σου ριξει 30 κολωνεσ σημαινει οτι
σαν αμαξι ειναι καλυτερο απο το δικο σου?
και ενα αμαξι απο το αλλο για να κριθει καλυτερο δεν παιζει τελικα ρολο μονο η ταχυτητα φιλε μου.παιζουν πολλα.
γιαυτο αστο καλυτερα εκει που τα αφησαμε.
το καλυτερο αμαξι για τον καθενα ειναι το δικο του και εννοειται αυτο που δεν βγαζει ζημιεσ.

Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 4:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: kseries vs honda

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

stavkuspoon έγραψε:διάβασα σχολαστικά το όλο θέμα
μα καλά εισατε με τα καλά σας
σικγκρινετε την νο1 μαρκα βελτίωσης στον κόσμο
με τον κινητήρα της ροβερ
εχο κανει πατιμα με το eg μου με ροβερ 220 τυρβο και του έριξα όχι κολόνα αλλα ταχυδρομικό κώδικα
μιν τρελαθουμε τελιοσ οι χοντα ειναι μακραν μα μακραν ομοσ σοβαρευτιτε βγαλτε της παρωπίδες
ουγκ
MG TF turbo...

stavkuspoon
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 09, 2014 7:02 pm
Επικοινωνία:

Re: kseries vs honda

Δημοσίευση από stavkuspoon »

marbin έγραψε:καταρχην ποσα ps το δικο σου και ποσα το 220.
αμα εισαι στα 300- 400 αλογα εννοειται οτι θα του εριχνεσ.δεν σημαινει οτι το αμαξι σου ειναι καλυτερο.
απλα ειναι γρηγοροτερο γιατι το εχεισ βελτιωσει πιο πολυ.
παρε το δικο σου εργοστασιακο και βαλε κοντρα με ενα εργοστασιακο 220.
το eg που λεσ ειναι το type r?γιατι απο τα honda δεν τα παω και πολυ καλα.
γιαυτο και στισ οργανωμενεσ κοντρεσ υπαρχουν κατηγοριεσ.μην συγκρινουμε ανομια πραγματα.
εχω ενα φιλο με lada και μαλιστα στεισον.περιπου 650 ps.επειδη θα σου ριξει 30 κολωνεσ σημαινει οτι
σαν αμαξι ειναι καλυτερο απο το δικο σου?
και ενα αμαξι απο το αλλο για να κριθει καλυτερο δεν παιζει τελικα ρολο μονο η ταχυτητα φιλε μου.παιζουν πολλα.
γιαυτο αστο καλυτερα εκει που τα αφησαμε.
το καλυτερο αμαξι για τον καθενα ειναι το δικο του και εννοειται αυτο που δεν βγαζει ζημιεσ.
μαλον μιλάς για το lada toy sergio με κινιτιρα sr20det kai φτιαγμένο apo ton βλασι
και φυσικά τα honda ειναι έτη φωτός μπροστα απο τα rover -mg
και γιαυτό εiδει έχω μπι στην διαδικασία αλαγισ του φλαντσοκινιτιρα με honda b16

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: kseries vs honda

Δημοσίευση από R414 »

stavkuspoon έγραψε:
marbin έγραψε:καταρχην ποσα ps το δικο σου και ποσα το 220.
αμα εισαι στα 300- 400 αλογα εννοειται οτι θα του εριχνεσ.δεν σημαινει οτι το αμαξι σου ειναι καλυτερο.
απλα ειναι γρηγοροτερο γιατι το εχεισ βελτιωσει πιο πολυ.
παρε το δικο σου εργοστασιακο και βαλε κοντρα με ενα εργοστασιακο 220.
το eg που λεσ ειναι το type r?γιατι απο τα honda δεν τα παω και πολυ καλα.
γιαυτο και στισ οργανωμενεσ κοντρεσ υπαρχουν κατηγοριεσ.μην συγκρινουμε ανομια πραγματα.
εχω ενα φιλο με lada και μαλιστα στεισον.περιπου 650 ps.επειδη θα σου ριξει 30 κολωνεσ σημαινει οτι
σαν αμαξι ειναι καλυτερο απο το δικο σου?
και ενα αμαξι απο το αλλο για να κριθει καλυτερο δεν παιζει τελικα ρολο μονο η ταχυτητα φιλε μου.παιζουν πολλα.
γιαυτο αστο καλυτερα εκει που τα αφησαμε.
το καλυτερο αμαξι για τον καθενα ειναι το δικο του και εννοειται αυτο που δεν βγαζει ζημιεσ.
μαλον μιλάς για το lada toy sergio με κινιτιρα sr20det kai φτιαγμένο apo ton βλασι
και φυσικά τα honda ειναι έτη φωτός μπροστα απο τα rover -mg
και γιαυτό εiδει έχω μπι στην διαδικασία αλαγισ του φλαντσοκινιτιρα με honda b16
Φλατζο-κινητηρας :P :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες