ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ!!

General board
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ!!

Δημοσίευση από i-VTec »

Καλυτερα μη ρωτας και του τα θυμιζεις Νικολα... :|
Εικόνα

dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ!!

Δημοσίευση από dimitris14 »

παιδια για εμενα δεν υπαρχουν (απατεωνες) μηχανικοι!εμεις φταιμε παντα!αν τους δειτουμε ολα τα λεφτα στο χερι θα δουλεψουν διαφορετικα απο οταν τους χρωσταμε τα μισα η ενα μεγαλο σεβαστο ποσο.αυτο γινεται με ολους τους ελευθερους επαγκελματιες οτι δουλεια και να σου κανουν.τωρα το αν θα πεσεις σε μηχανικο που δεν ξερει απο το δικο σου αυτοκινητο και θα προσπαθησει να το φτιαξει αυτο ειναι αλλο θεμα...(αποψη μου).

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ!!

Δημοσίευση από Tasos_7R »

nikolas έγραψε:τελικά Τάσο τι έγινε..?
Τελικά πήρα το αμάξι πίσω αλλά μου έφαγε 1500 ευρώ. Δλδ μου ζήτησε και 100 ευρώ επιπλέον!!! Δυστυχώς δεν είχα πολλές επιλογές, καθώς είχε δικαίωμα επίσχεσης του αυτοκινήτου και σ' αυτή τη περίπτωση μπορούσα να το πάρω μόνο με εξώδικο, όμως θα μπορούσε κι αυτός να μου κάνει μύνηση και να πει ότι δεν του χω δώσει και φράγκο... Μιλάμε για απατεώνα τεραστίων διαστάσεων με τρομερό θράσσος. Το θέμα όμως δε θα περάσει έτσι. Προς το παρών το ψάχνω με δικηγόρο και ελπίζω να βρω λύση νομικά... διαφορετικά...
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ!!

Δημοσίευση από nikolas »

όχι ρε γαμώτο..αυτό που φοβόμασταν και είχαμε γράψει πιο πίσω εγώ και ο K-mech..μακάρι να βρεις άκρη ρε Τάσο..και εφόσον μιλάς με δικηγόρο, παίρνε τις συμβουλές του από εδώ και πέρα για ό,τι κάνεις..

K-mech
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 11, 2006 4:43 pm
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ!!

Δημοσίευση από K-mech »

Αν σκοπεύεις να κινηθείς νομικά, καλό είναι να μη πεις καμία λεπτομέρεια ακόμα, γιατί μπορεί ο άλλος να στη βγει και από πάνω για δυσφήμηση.

Αλλά αν τελικά δε παίξει αυτό. Το λιγότερο είναι να τον κάνεις ρόμπα παντού. Αν τελικά δε τσουλήσει νομικά, αυτή η ιστορία πρέπει να αναδημοσιευτεί σε όλα τα car clubs με επωνυμία συνεργείου και όλα τα σχετικά.

dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ!!

Δημοσίευση από dimitris14 »

θελει πολυ ξυλο αυτος που εχει το συνεργειο.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ!!

Δημοσίευση από nikolas »

K-mech έγραψε:Αν σκοπεύεις να κινηθείς νομικά, καλό είναι να μη πεις καμία λεπτομέρεια ακόμα, γιατί μπορεί ο άλλος να στη βγει και από πάνω για δυσφήμηση.

Αλλά αν τελικά δε παίξει αυτό. Το λιγότερο είναι να τον κάνεις ρόμπα παντού. Αν τελικά δε τσουλήσει νομικά, αυτή η ιστορία πρέπει να αναδημοσιευτεί σε όλα τα car clubs με επωνυμία συνεργείου και όλα τα σχετικά.
Μα αν δεν υπάρχει νομική βάση, τότε με την δυσφήμιση μπορεί να του γυρίσει μπούμερανγκ του Τάσου.. (έχει γίνει στο παρελθόν)..Ενώ αν πράγματι δικαιωθεί νομικά, τότε θα έχει και συγκεκριμένα στοιχεία να επικαλεστεί..

ANTKX
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2012 10:51 am
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ!!

Δημοσίευση από ANTKX »

Γεια σας φίλοι του club .έχω περάσει και εγώ τα ίδια όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενο θέμα ,με ένα Rover 416 gsi του 92. Το μόνο που μένει είναι να αναρτούμε τέτοια θέματα για να είμαστε παράδειγμα προς αποφυγή και να συμβουλέψουμε τους επόμενους .από την εμπειρία μου και προς αποφυγή παρόμοιων λαθών θα πρότεινα τα αυτονόητα που ούτε και εγώ τήρησα. απαίτηση προκοστολόγησης της δουλείας που απαιτείται και έρευνα αγοράς για το ενδεχόμενο μεγάλων αποκλίσεων .σε περίπτωση οικονομικής συναλλαγής ύπαρξη εγγράφου που την αποδεικνύει.και όταν η δουλεία γίνει έκδοση των προβλεπόμενων από το νόμο παραστατικών .Δυστυχώς δεν χωράει πλέον για κανέναν τυφλή εμπιστοσύνη .όλα τα παραπάνω που περιέγραψα δεν είναι υπερβολικές απαιτήσεις .τα σωστά συνεργεία κάνουν προκοστολόγηση και περιγραφή εργασιών χωρίς να τη ζητήσεις. Σε ένα opel που έχω μου έχει τύχει μια διαφορά εργασιών που ήταν για 20 ευρώ εις βάρος μου, από λάθος πρόβλεψη κόστους να μου την περάσουν ως επιπλέον έκπτωση ενώ επέμενα να τη πληρώσω .Μόνο αν είμαστε τυπικοί μπορούμε να διεκδικούμε το δίκιο μας !!!και κάτι τελευταίο όταν ένας μηχανικός σου χαρακτηρίζει κάτι ως σκάρτο όπως μια μηχανή για παράδειγμα δεν είναι ανάγκη να τη χαρίζουμε στους μηχανικούς τη κρατάμε για ανταλλακτικά.
Rover 216-416 GSI(200-400XW, R8) 89-95 για πάντα !!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες