project car 214si

General board
Απάντηση
dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

project car 214si

Δημοσίευση από dimitris14 »

Παιδια απο οτι βλεπω καινουργιο αυτοκινητο ετσι οπως το θελω εγω δεν προκειται να αγορασω και απο την στιγμη που υπαρχει το rover στην διαθεση μου σκεφτομαι να ασχοληθω με αυτο.Απο οτι βλεπω το συγκεκριμενο αυτοκινητο μπορει να παρει πολυ καλα μοτερ με αρκετα αλογα και λιγα κυβικα 1600cc και με την αξιοπηστια της honda.Για αρχη ομως θα ψαχτω να ασχοληθω με την εμφανηση και το σαλονι του γιατι παλιο αυτοκινητο ειναι και τα θελει τα μαζεματακια του.Αυτο που θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζεται ειναι κατα ποσο ευκολο ειναι να μπουν οι προφυλακτηρες απο το 200αρι το τουρμπο του 92; (http://www.aronline.co.uk/images/r8gallery_05.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;) και αν ναι κατα ποσο μπορω να του βρω σε χρηματα.Αν εχετε να προτεινετε καποιο βαφιο για βαψιμο και για σαλονι.Δεν σκεφτομαι για ολικο βαψιμο αλλα μονο για εξωτερικο.Το ροβερ μου εχει air-condition,ηλεκτρικα παραθυρα και ηλιοροφη.Το εχετε δει και στις φωτο.Οποιος γνωριζει ας μου πει για το εξης!Το απο μεσα χερουλι του συνοδηγου εχει χαλασει και κουνιεται πολυ.Το ειχα φτιαξει πριν καιρο αλλα ξαναχαλασε.Επησης μου εσπασε μια πλαστικη βυδα απο μεσα και χαλιεμαι που την και θελω να την αλλαξω.Τριτον θα ηθελα να μου πειτε αν ολα αυτα τα πλαστικα γινεται να τα αντικαταστησω με καποια απο πιο καινουργιο μοντελο μαζι και το ταμπλο.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: project car 214si

Δημοσίευση από nikolas »

Δημήτρη, αρχικά όπως έχω πει και σε άλλα παιδιά, πριν ανοίξεις νέο θέμα, κοίτα αν υπάρχουν απαντήσεις ήδη..όπως άνοιξες άλλο θέμα με τον ουρανό (υπάρχουν απαντήσεις), άλλο θέμα για το βάψιμο κλπ..

Ταμπλό τα κάμπριο του 1996 χρησιμοποιούσαν του bubble..οπότε ίσως με κάποιες ψιλομετατροπές να μπορείς να βάλεις και εσύ του bubble αλλάζοντας και τις ταπετσαρίες στις πόρτες.. (ίσως οι ταπετσαρίες στις πόρτες να έχουν μεγαλύτερη δυσκολία).. Τα υπόλοιπα που αναφέρεις, μια βίδα, ένα πλαστικό που έσπασε κλπ καταλαβαίνεις ότι ναι όλα αυτά φτιάχνονται, δεν είναι κανά μεγάλο πρόβλημα ώστε να σε προβληματίζει..

όσο για το Project γενικότερα, από αυτά που έχεις γράψει, προφυλακτήρες, σαλόνι, βάψιμο, μοτέρ κλπ..δεν σε βλέπω να καθαρίζεις με κάτω από 6000 ευρώ.. σε αυτά τα λεφτά θα αγόραζες κάποια αξιοπρεπή και δυνατά αυτοκίνητα..

andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: project car 214si

Δημοσίευση από andreas »

να το δωσεις και να παρεις ενα ZR πχ το εχεις σκεφτει?
γιατι με τα λευτα που θα δωσεις για βαψιματα,μοτερ σαλονια κλπ παιρνεις
ετοιμο και πιο καινουριο αυτοκινητο.

dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: project car 214si

Δημοσίευση από dimitris14 »

θα επερνα καινουργιο φιλε αλλα δεν γινεται.

dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: project car 214si

Δημοσίευση από dimitris14 »

Σε κανα 2 ωρο θα παω το αυτοκιτο στο συνεργειο να του κανουμε εναν πληρη ελεγχο για να ξερουμε σε τι κατασταση βρησκετε ετσι ωστε να ξερω ακριβως τι θελει αλλαγμα.Θα ανεβασω φωτο.

dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: project car 214si

Δημοσίευση από dimitris14 »

http://s1325.beta.photobucket.com/user/ ... 2.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://s1325.beta.photobucket.com/user/ ... 3.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://s1325.beta.photobucket.com/user/ ... e.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

παιδια το αυτοκινητο το πηγα στο συνεργειο και τραβηξα καποιες φωτο.ο μηχανικος δεν μου τα ειπε καλα...

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: project car 214si

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Δλδ?? :despair:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: project car 214si

Δημοσίευση από dimitris14 »

λογο παλαιοτητας εχει καποια θεματακια απο κατω.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: project car 214si

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Έτσι είναι τα παλιά αμάξια ρε Δημήτρη, δυστυχώς. Εμένα για παράδειγμα θέλει αλλαγή σχεδόν όλα τα συνεμπλόκ, ακρόμπαρα-ημίμπαρα κρεμαγιέρας, τα αμορτισέρ θέλουν επισκευή (ειδικά το μπροστά αριστερό που έχει βγάλει και λάδι), η εξάτμιση είναι σάπια... και πάει λέγοντας. :eek:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: project car 214si

Δημοσίευση από dimitris14 »

ακριβως τα ιδια εχω και εγω.τωρα τελευται μου τρυπησε και η εξατμηση.θα παρω group n μαλλον απο φιλο μου που φτιαχνει εξατμησεις.αν παω σε εξατμησα να την βαλω τι αλλο να του πω να κανει για να βελτιωθει το συστημα εξατμησης;σκεφτομαι να του βαλω και φιλτροχοανη με σωλινα.αν εχετε να προτεινετε κατι.α και κατι αλλο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες