ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

General board
darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από darkangel_mb »

δεν πιστευω οτι δεν ηξερε ,απλα το εκανε σκοπιμα ωστε να μ παρει τα λεφτα καθως με το τιμονι να πηγαινει πανω κατω νομιζω κανενας δεν θα το αφηνε αυτο ουτε για 150 ουτε και για παραπανω χρηματα θα ρισκαρε να τρακαρει οποτε φανταζομαι εκει στηριχτηκε.τοσο καιρο που πηγαινω σε αυτον δεν ειναι γιατι μ ειναι κατι ,δουλεια μ εκανε σε αυτα που συμφωνουσαμε αλλα χτυπουσε στις τιμες στο κεφαλι.οταν λοιπον εβαλα το 1.6 επρεπε να γινει και το σερβις μετα απο 1500km και γιαυτο πηγαινα εκει.σαφως τωρα που τελειωσα με ολα αυτα και αφου δεν θα βαλω τον κινητηρα θα ψαξω για καποιον αλλον οπου να με χρεωνει μονο εργασια καθως ανταλλακτικα βρισκω πολυ φθηνοτερα αποτι μ τα δινουν οι μηχανικοι ειδικα ο δικος μ, αλλα εκει δυσκολευομαι πολυ καθως οταν τους το λεω απο την αρχη ανεβαζουν τις τιμες μ εχει συμβει σε 3 περιπτωσεις και με εχουν απογοητευσει γιαυτο και ο χαραχτηρισμος κλεφτες .Εχω βρει μονο εναν που δεχεται να του πηγαινω ανταλλακτικα αλλα δεν σκαμπαζει απο rover καθολου ειναι μονο για λαδια φιλτρα μπουζι και τετοια αν μπει στη μηχανη καλυτερα να δοκιμασω να το φτιαξω μονος μ.επισης ενα σημαντικο θεμα ειναι οτι εγω πρεπει οταν ειναι να γινει κατι με ταμαξι να το αφησω στον μηχανικο και να το παρω το απογευμα οποτε πρεπει να ξερω οτι οντως αυτα που θα μ πει θα τα κανει και δεν θα με κοροιδεψει οπως ολοι οι αλλοι ειδικα με τις φλατζες

Άβαταρ μέλους
alisa
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιουν 06, 2011 8:38 am
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από alisa »

δεν μπορώ να πω τίποτα για τα παραπάνω συνεργεία , έχω πάει σε μερικά που ήταν άσχετα με τα ροβερ, αλλά τώρα βρήκα τον Διονύση Γουργούνα - πίσω από την Πάντειο - και είμαι ευχαριστημένη, έχει κληρονομήσει τις γνώσεις του από τον πατέρα του και ξέρει πολύ καλά από τα MG-Rover ,είναι και πολύ καλός άνθρωπος επίσης .
ότι προβλήματα είχα μέχρι στιγμής (φλάντζα π.χ ) - τα έχει φτιάξει όλα χωρίς καμία καθυστέρηση και μάλιστα με πολύ προσγειωμένες τιμές
τον συνιστώ ανεπιφύλαχτα !

giorgosvi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 03, 2005 8:09 pm
Τοποθεσία: ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΛΙΒΑΔΕΙΑ
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από giorgosvi »

alisa έγραψε:δεν μπορώ να πω τίποτα για τα παραπάνω συνεργεία , έχω πάει σε μερικά που ήταν άσχετα με τα ροβερ, αλλά τώρα βρήκα τον Διονύση Γουργούνα - πίσω από την Πάντειο - και είμαι ευχαριστημένη, έχει κληρονομήσει τις γνώσεις του από τον πατέρα του και ξέρει πολύ καλά από τα MG-Rover ,είναι και πολύ καλός άνθρωπος επίσης .
ότι προβλήματα είχα μέχρι στιγμής (φλάντζα π.χ ) - τα έχει φτιάξει όλα χωρίς καμία καθυστέρηση και μάλιστα με πολύ προσγειωμένες τιμές
τον συνιστώ ανεπιφύλαχτα !
Alisa με το πρασινο το rover eisai?

Rover 214!!!
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 09, 2012 4:29 pm

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από Rover 214!!! »

Στο αγρινιο κανενας......Ειναι ο Κοσμας αλλα αμα βγαλετε ακρη με τον φευγατο σας χαριζω το αμαξι μου!!!!Μιλαμε για περιπτωσαρα.....
ROVER-Kiss my ash.......Putos!!!!!

darkgsi
Support member
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 10:32 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από darkgsi »

Φιλε μου και γω απο Αγρινιο ειμαι, ο Κοσμας το εχει μονοπολιο γιαυτο και σφαζει στις τιμες, και απο δουλεια αστα....
Εικόνα

Rover 214!!!
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 09, 2012 4:29 pm

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από Rover 214!!! »

Αληθεια?ωραια....αρα ξερεις τι περιπτωσαρα ειναι.Παρηγγειλα δεικτη λαδιου εδω και ενα μηνα.....ακομα τον φερνει!!!Εχεις κατσει να τον συζητησεις?θα φυγεις χιλιομετρα μακρια....
ROVER-Kiss my ash.......Putos!!!!!

ANTKX
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2012 10:51 am
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από ANTKX »

Εγώ το πήγαινα σε ένα συνεργείο στο ΊΛιον στη οδό Ελαιών.Με λίγο ψάξιμο στο φόρουμ κάποιος μπορεί να διαπιστώσει τι πέρασα με αποτέλεσμα να το έχει αναλάβει πλέον ο αδερφός μου,πού είναι της λογικής "φτιάχτο μόνο σου" .Δεν θα μπω στη διαδικασία να συμβουλέψω κάποιον να πάει ή να μην πάει στον μηχανικό που πήγαινα . Η εμπειρία μου πλέον έχει δείξει πως αυτό που χρειάζεται για να είμαστε καλυμμένοι από τις αστοχίες των μηχανικών είναι προ- κοστολόγηση της όποιας δουλειάς χρειάζεται το αμάξι και έκδοση των απαραίτητων φορολογικών παραστατικών που να αποδεικνύουν τις εργασίες που έγιναν στο αμάξι .Λόγω εμπειρίας ,μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι τα ανταλλακτικά έχουν τεράστιες αποκλίσεις ,για αυτό επιβάλλεται έρευνά αγοράς πριν από κάποια εργασία ,για να μην υπερχρεωνόσαστε άδικα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ANTKX την Τετ Ιούλ 17, 2013 1:29 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Rover 216-416 GSI(200-400XW, R8) 89-95 για πάντα !!!

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από R414 »

Eγω φιλε μου το οποιο συνιστω ειναι να αγοραζεις τα ανταλλακτικα και απλα να σου χρεωνουν την εργασια αλλαγης τους,εγω αυτο κανω και δεν μπορει να με κοροιδεψει κανεις στην αγορα τους τουλαχιστον..

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Η ελληνική πραγματικότητα στα συνεργεία αυτοκινήτων (και όχι μόνο) είναι τραγική. Σου χρεώνουν ότι θέλουν και όσο θέλουν, αφού δεν υπάρχει ΚΑΝΕΙΣ για να τους ελέγξει και να τους τιμωρήσει. Το παίζουν δήθεν "έμποροι", ενώ αυτό που κάνουν είναι και ανήθικο και παράνομο (και αν δεν είναι, θα έπρεπε να είναι και να τιμωρείται παραδειγματικά). Δηλαδή, έχωντας τον πελάτη έτοιμο, έχωντας συμφωνήσει για μια εργασία, αγοράζουν το/τα ανταλλακτικό/κά από τον πραγματικό έμπορο σε τιμή χονδρικής και το μεταπωλούν σε τιμή υψηλότερη της λιανικής που το πουλάει ο ίδιος ο έμπορος. Σου κάνουν κι ένα "σκόντο" στην εργασία (και πάλι δήθεν) και τους είσαι και ευγνώμων που σου κάναν έκπτωση!!! Αν αυτό δεν λέγεται απατεωνιά, τότε πως λέγεται???

Πρόσφατο παράδειγμα (πέρα από το τραγικότερο που οι περισσότεροι γνωρίζετε και έχω γράψει και στο forum). Είχα ρωτήσει σε ένα συνεργείο που φέρνει και μεταχειρισμένα μοτέρ, για μοτέρ για το crx κι ένα κόστος να το τοποθετήσει. Τη δεδομένη στιγμή δεν είχε κάποιο μοτέρ δικό του και μου είπε ότι θα έκανε μια έρευνα αγοράς να δει τι υπάρχει και θα μου απαντούσε. Με πήρε λοιπόν τηλέφωνο ότι βρήκε μοτέρ και ότι κομπλέ τοποθετημένο βγαίνει στα 1300 ευρώ. Τον ρώτησα λοιπόν αν από αυτά μπορεί ή όχι (δεν του είπα σώνει και καλά) να μου αφαιρέσει κάτι από τα αναλώσιμα (ιμάντα, τεντωτήρα, μπουζί, κλπ.) που τα είχα πληρώσει και τα είχα πάρει από το άλλο το μ@@νοπαν@. Όχι τίποτα άλλο, αλλά τι να τα κάνω κιόλας?? Να τα χω να τα βλέπω?? Και η απάντηση ήταν ότι αφενώς δεν χρεώνει αναλώσιμα στην τιμή που μου είπε (τα κάνει δώρο ρε παιδί μου ο άνθρωπος) και μάλιστα μου χρεώνει εργασία μόνο 100 ευρώ (στην φτήνια δλδ, γιατί μάλλον με συμπάθησε). Το δε μοτέρ μοντέλο '92 παρακαλώ (καινούριο δλδ) κάνει λέει 1200 ευρώ!!! Αυτή τη στιγμή που μιλάμε ότι μοτέρ παίζει σε μαντρά είναι στα 900 με 1000 ευρώ το πολύ, αλλά αυτός βρήκε με 1200. Είναι αυτό που είπα πιο πάνω, βρίσκει ένα μοτέρ με τιμή λιανικής για έναν ιδιώτη 900 ευρώ, το αγοράζει σαν συνεργείο 700-750 και σου "φουσκώνει" και άλλο ένα 200άρι από πάνω. Στην προκειμένη περίπτωση βέβαια το συνολικό κόστος είναι σχετικά λογικό, αλλά την κοροϊδία δεν τη μπορώ. Αν μου λέγε ότι είναι 900 το μοτέρ, 250 η εργασία του και 150 τα αναλώσιμα θα το καταλάβαινα, αλλά δυστυχώς αυτοί οι τύποι, οι "επαγγελματίες" του χώρου, έχουν μια ταρίφα, σου λέει εγώ θέλω να βγάλω τόσα και στα παρουσιάζουν από εκεί και ύστερα όπως θέλουν για να πετύχουν αυτό το κέρδος.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από kostas200vi »

:iagree: φαύλος κύκλος....... η κατάσταση αυτή δεν θα φτιάξει εάν δεν συμβάλουμε και εμείς....παιδιά όποιος σας παίξει πουστιά... καταγγελία στο ΣΔΟΕ http://www.minfin.gr/portal/el/resource ... crime-unit έτσι για να σφίξουν λίγο οι κώλοι, γιατί οι περισσότεροι χρεώνουν ότι γουστάρουν δεν κόβουν απόδειξη, και παράνομα κάνουν μεταπώληση ανταλλακτικών.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες