ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

General board
Απάντηση
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από i-VTec »

Μανώλης=θεός :bow:
Εικόνα
Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 5:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

zzzz έγραψε:ο κύριος μανώλης αφιέρωσε πολύ χρόνο στο να με κατατοπίσει σχετικά με τις λεπτομέρειες της επισκευής και απάντησε σε όλες μου τις ερωτήσεις-το μόνο μειονέκτημα είναι οτι χάθηκα στο δρόμο της επιστροφής και ίδρωσα μέχρι να βγω απο την Ανάκασα,που δεν ήξερα καν οτι υπήρχε :lol: :lol:
Θεός ο Μανώλης και μαλλον ούσα γυναικα γλίτωσες και τις Παναγίες του :-D :-D
MG TF turbo...
Άβαταρ μέλους
Power Electric
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Φεβ 15, 2005 12:17 am
Τοποθεσία: ATHENS
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από Power Electric »

Κώστας RWD έγραψε:
zzzz έγραψε:ο κύριος μανώλης αφιέρωσε πολύ χρόνο στο να με κατατοπίσει σχετικά με τις λεπτομέρειες της επισκευής και απάντησε σε όλες μου τις ερωτήσεις-το μόνο μειονέκτημα είναι οτι χάθηκα στο δρόμο της επιστροφής και ίδρωσα μέχρι να βγω απο την Ανάκασα,που δεν ήξερα καν οτι υπήρχε :lol: :lol:
Θεός ο Μανώλης και μαλλον ούσα γυναικα γλίτωσες και τις Παναγίες του :-D :-D
κωστακη πας φιρι-φιρι μου φαινετε ε?χαχαχαχαχαχα
Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 5:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

Power Electric έγραψε:
Κώστας RWD έγραψε:
zzzz έγραψε:ο κύριος μανώλης αφιέρωσε πολύ χρόνο στο να με κατατοπίσει σχετικά με τις λεπτομέρειες της επισκευής και απάντησε σε όλες μου τις ερωτήσεις-το μόνο μειονέκτημα είναι οτι χάθηκα στο δρόμο της επιστροφής και ίδρωσα μέχρι να βγω απο την Ανάκασα,που δεν ήξερα καν οτι υπήρχε :lol: :lol:
Θεός ο Μανώλης και μαλλον ούσα γυναικα γλίτωσες και τις Παναγίες του :-D :-D
κωστακη πας φιρι-φιρι μου φαινετε ε?χαχαχαχαχαχα
:-D :-D :-D
MG TF turbo...
darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

κλεφτες μηχανικοι

Δημοσίευση από darkangel_mb »

ακουστε τι επαθα την προηγουμενη εβδομαδα απο τον μηχανικο μ να παθετε πλακα.εχω το ροβερακι το 200 με ρυθμιζομενο τιμονι,αλλα καποια στιγμη ο μοχλος που το κραταει σταθερο δεν δουλευε και πηγαινε το τιμονι πανω κατω ειδικα στις στροφες.παω λοιπον στον μηχανικο και του το λεω. Μου λεει θα δουμε τη βιδα του να τη σφιξουμε.κανει πως τη σφιγγει αλλα τπτ δεν αλλαζει.και μ λεει πρεπει να αλλαξουμε ολο το κομματι το μεταλικο του τιμονιου οπου στηριζεται ο μοχλος με τη βιδα ειναι μονοκομματο με λιγα λογια.για σενα μ λεει 150 ευρω μ ηρθε νταμπλας τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :crazy: :crazy: :crazy: ,ετσι ειναι αυτα μ κανει και τα πηρα και του λεω ξεχασε το αυτο δεν παιζει.και μολις ηρθε η κυριακη που καθομαι κιολας λεω θα το φτιαξω μονος μ και αν χρειαστει θα του κανω συγκολληση να παει στα κομματια εγω 150 για αυτο δεν δινω.και παιρνω ενα κλειδι 14αρι και παω να τη σφιξω και ηταν τσιτα σφιχτει η βιδα και λεω οχι ρε γαμωτο παμε για συγκολληση τωρα αλλα πριν το κανω εφαγα φλασια και χαλαρωσα λιγο τη βιδα και βλεπω οτι ανεβηκε η αντισταση στο τιμονι αμαν λεω κατι καναμε, οποτε και το χαλαρωνω λιγο ακομα και τωρα το τιμονι ειναι πιο σφιχτο απο πριν γιατι μαλλον εχει μεγαλυτερη αποσταση το ελατηριο που εχει ο μοχλος και σφιγγει καλυτερα.και γλυτωσα 150 ευρω και το αναφερω εδω αν καποιος εχει καποιο τετοιο προβλημα να το κανει ισως να λειτουργησει και σε αυτον και να γλυτωσει πεταμενα λεφτα ολοι η μηχανικοι ειναι κλεφτεεεεεεεεεεεες
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: κλεφτες μηχανικοι

Δημοσίευση από nikolas »

Δεν νομίζω ότι χρειάζονται οι γενικεύσεις..σαφώς και ΔΕΝ είναι όλοι οι μηχανικοί κλέφτες, όπως και σε άλλα επαγγέλματα, ΔΕΝ είναι το σύνολό τους κάτι επειδή είναι κάποιοι άλλοι..
Θα σε συμβούλευα πάντως να κοιτάξεις κάποιο manual να δεις αν όντως αυτό που έκανες είναι το προβλεπόμενο, και δεν έτυχε να "σφηνώσει" συγκυριακά, και τύχει και σου ξαναφύγει σε ανύποπτη στιγμή και φας το κεφάλι σου και εσύ και άλλος κόσμος..
Δεν γνωρίζω πάντως να σου πω αν όντως ρυθμίζεται και πως..μακάρι να βρήκες τη λύση και να ξέμπλεξες..
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: κλεφτες μηχανικοι

Δημοσίευση από kostas200vi »

Κι εγώ δεν γνωρίζω, ας το κοιτάξει και ένας άλλος μηχανικός για Rover.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: κλεφτες μηχανικοι

Δημοσίευση από darkangel_mb »

το θεμα ειναι οτι το εχω τσεκαρει το τιμονι δεν πεφτει κατω και βαζω πολυ δυναμη σε αυτο ωστε να δω αν κατεβαινει εστω και λιγο , το τεσταρα πολλες φορες πριν βγαλω το συμπερασμα και σας το πω, φυσικα δεν ξερω αν ηταν τυχαια η ετσι λειτουργει τι να πω σε μενα δουλευει μια χαρα
darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: κλεφτες μηχανικοι

Δημοσίευση από darkangel_mb »

δεν εχω manual γιατι το αμαξι ειναι εισαγωγης και δεν ειχε τπτ απο χαρτια πανω του αν καποιος εχει ας ριξει μια ματια και να μας πει σιγουρα
darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: κλεφτες μηχανικοι

Δημοσίευση από darkangel_mb »

nikolas έγραψε:Δεν νομίζω ότι χρειάζονται οι γενικεύσεις..σαφώς και ΔΕΝ είναι όλοι οι μηχανικοί κλέφτες, όπως και σε άλλα επαγγέλματα, ΔΕΝ είναι το σύνολό τους κάτι επειδή είναι κάποιοι άλλοι..
και οσο για τις γενικευσεις το 90% + των μηχανικων ειναι κλεφτες και ειναι ελαχιστοι αυτοι που δεν ειναι , με οσους μιλαω δεν εχω ακουσει για κανεναν να λενε οτι ειναι ενταξει , όποτε βρουν την ευκαιρια θα σε γδαρουν οικονομικα και ο σωστος μηχανικος ειναι σωστος ειδικα απεναντη σε ανθρωπους που δεν γνωριζουν πραγμα σπανιο .αλλα ολοι τους κοιτανε πως να σε μαδησουν και ειχα και καποιους φιλους που ειχαν τους μηχανικους πολυ ψηλα και τους εμπιστευονταν μεχρι που καταλαβαν οτι και αυτοι κλεφτες ηταν. σαφως υπαρχουν και οι ελαχιστες εξαιρεσεις
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 33 επισκέπτες