Λούρμπας...

General board
Απάντηση
thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: Λούρμπας...

Δημοσίευση από thanos_s »

Οποιος εχει τα χερια, το manual, και τα $$, ας πειραματιστει μονος του.
Σιγουρα θα μαθει, και καποιες φορες Ισως του κοστισει και λιγοτερο απο τα "πειραματα" του εκαστοτε μηχανικου.
.

Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 4:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Λούρμπας...

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

gbalo έγραψε:Παιδιά, αν ξέρετε κάποιο συνεργείο που βρίσκουν με την πρώτη ματιά τί φταίει, στο φτιάχνουν με το ελάχιστο δυνατό κόστος, είναι φτηνοί, φιλικοί, εξυπηρετικοί και σούπερ επαγγελματίες, ΤΣΙΜΠΗΘΕΙΤΕ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΤΕ!!!
Εμενα δε με νοιαζει τοσο που δε βρηκε με την πρωτη τι εχει το αμαξι αλλα το ότι με χρεωσε τους πειραματισμούς του!
Φιλικός ΔΕΝ είναι, φτηνός ΕΙΝΑΙ.
gbalo έγραψε: Για μένα ο Λούρμπας διαθέτει σε ένα σημαντικό βαθμό τα παραπάνω στοιχεία. Στις εμπειρίες με τα συνεργεία που είχα αυτός ήταν ο καλύτερος. Δεν αποκλείεται να βρεθεί και καλύτερος στο μέλλον. Πάντως στο site μόνο για Λούρμπα και Βώσσο ακούω καλά λόγια... Τυχαίο? Δε νομίζω!
Διαθετει τεράστια εμπειρία και στα πολιτικά αμαξια αλλα και στους αγώνες.Το θέμα ειναι οτι βαριεται, ότι προτιμαει τους λεφτάδες με τα CX-7 που θα τους πετσοκοψει για ενα απλο service και καλα κανει, οτι γενικα δεν καθεται να ασχοληθεί με τα, κατ'αυτόν, ψιλολοϊδια μας.
MG TF turbo...

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Λούρμπας...

Δημοσίευση από kostas200vi »

Κώστας RWD έγραψε: Διαθετει τεράστια εμπειρία και στα πολιτικά αμαξια αλλα και στους αγώνες.Το θέμα ειναι οτι βαριεται, ότι προτιμαει τους λεφτάδες με τα CX-7 που θα τους πετσοκοψει για ενα απλο service και καλα κανει, οτι γενικα δεν καθεται να ασχοληθεί με τα, κατ'αυτόν, ψιλολοϊδια μας.
Λυπάμαι αλλά αυτό δεν δείχνει επαγγελματική συμπεριφορά και θα σκεφτώ πολύ σοβαρά εάν θα πάω εκεί το αμάξι μου.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 4:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Λούρμπας...

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

Προσοχή!
Η μπάλα (μου) ΔΕΝ παίρνει τον Μανώλη τον ηλεκτρολόγο που με εχει βοηθησει πολλες φορές ανιδιοτελώς!!
MG TF turbo...

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Λούρμπας...

Δημοσίευση από nikolas »

Tasos_7R έγραψε:
gbalo έγραψε:Παιδιά, αν ξέρετε κάποιο συνεργείο που βρίσκουν με την πρώτη ματιά τί φταίει, στο φτιάχνουν με το ελάχιστο δυνατό κόστος, είναι φτηνοί, φιλικοί, εξυπηρετικοί και σούπερ επαγγελματίες, ΤΣΙΜΠΗΘΕΙΤΕ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΤΕ!!! Για μένα ο Λούρμπας διαθέτει σε ένα σημαντικό βαθμό τα παραπάνω στοιχεία. Στις εμπειρίες με τα συνεργεία που είχα αυτός ήταν ο καλύτερος. Δεν αποκλείεται να βρεθεί και καλύτερος στο μέλλον. Πάντως στο site μόνο για Λούρμπα και Βώσσο ακούω καλά λόγια... Τυχαίο? Δε νομίζω!
Αυτό δηλαδή τι σημαίνει?? Ότι πρέπει να το περάσουμε στο έτσι το γεγονός ότι ο άνθρωπος πλήρωσε για ροϊκή στο συγκεκριμένο συνεργείο και αυτή δεν έγινε ποτέ??? Και το σημαντικότερο, ξαναλέω, δεν υπήρξε καν υπεύθυνη αντιμετώπιση προς τον πελάτη!!!
Εγώ πιστεύω ότι καλό είναι να είμαστε λίγο επιφυλακτικοί, αφού δε μπορεί να ακουστεί και η άλλη πλευρά και ότι η αλήθεια ίσως κρύβεται κάπου στη μέση..
Μου είναι δύσκολο να διανοηθώ πως από τη μία μπορεί να ακούγονται τόσο καλά λόγια και από την άλλη τόσο πραγματικά κραυγαλέα περίπτωση απάτης. Όπως μου είναι δύσκολο να δεχτώ ότι απ'όλους τους πελάτες, σκέφτηκε ο κ.Λούρμπας, ότι "σήμερα θα δαγκώσω άγρια τον Κώστα RWD για να βγάλω λεφτά" (έχοντας ένα ήδη μεγάλο πελατολόγιο και καλό όνομα στο χώρο-κάπως αυτοκτονικό δεν ακούγεται? ) όταν όπως και ο ίδιος παραδέχθηκε του έχει κάνει αρκετές εργασίες με χαμηλό κόστος..
Σαφώς και είναι δικαιολογημένη η οργή του Κώστα που δεν του δόθηκε μια εικόνα για το τι όντως απέγινε με τα λεφτά που πλήρωσε, αλλά ενδεχομένως να υπάρχει κάποια εξήγηση που μόνο ο κ.Λούρμπας στον Κώστα να μπορεί να δώσει, αν και απ'ότι περιέγραψε ο Κώστας το επιχείρησε με κάποιο τρόπο αλλά δεν τα κατάφερε..

Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 4:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Λούρμπας...

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

Nίκο καλά κανεις και είσαι επιφυλακτικος αφού εδω μιλαμε δημόσια.
Δεν αποδίδω οπωσδήποτε δόλο στο θέμα με τη ροϊκή.
Ίσως, λεω ίσως, να είπε στο μηχανικό που κανει καποιες εξωτ δουλειές (πχ στο παιδί με το κτηνος Vitara) "πήγαινε αυτη την κεφαλή για πλανισμα και ροική στο Σεβνταλή" και ειτε να το ξεχασε το παιδί, είτε να ξεχασε ο Λούρμπας να του πει.
ΌΜΩΣ δεν μπορει μετα να γυριζει να μου λεει ότι αυτη ΔΕΝ ειναι η κεφαλή ΜΟΥ!
Δεν μπορει να με αμφισβητεί! Να αφησει ενα ενδεχομενο λάθους ΤΟΥ (ή αμέλειας του).

Επίσης δεν μπορει να βαζει φρενα σε ενα κ@υλwm€νο παιδί (εμενα) και να μην το εχει παρει ουτε ΜΙΑ δοκιμή!
Και παρόλο που του λεω οτι εχει προβλημα να με βγαζει τρελό!
Θα μπορούσα να ειχα σκοτωθει!
Ας πουμε οτι η μια βδομαδα που του χρειαστηκε και οτι δεν ηξερε οτι χρειαζονται αποστατες ειναι πταισμα!
MG TF turbo...

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Λούρμπας...

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε: Εγώ πιστεύω ότι καλό είναι να είμαστε λίγο επιφυλακτικοί, αφού δε μπορεί να ακουστεί και η άλλη πλευρά και ότι η αλήθεια ίσως κρύβεται κάπου στη μέση..
Ποιος από τους δυο έχει επωφεληθεί για να κρύβει την αλήθεια, και ποιος έχει λόγο να αμφισβητήσει τον άλλο ?
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Λούρμπας...

Δημοσίευση από crAss »

Νομίζω πάντως πως κανένας επαγγελματίας δεν θα διακινδυνεύσει να χαλάσει το όνομά του για αστεία ποσά σε σχέση με τον τζίρο του μεμονωμένα, ειδικά με ανθρώπους που ξέρει ότι την ψάχνουν. Γιατί τόσα χρόνια που ασχολούμαστε με αυτά τα αυτοκίνητα 2-3 ιστορίες έχω ακούσει για το Λούρμπα και η μοναδική ιστορία που έχει να πει κάτι ουσιώδες αρνητικό είναι αυτή του Κώστα.
Ακόμη και με αυτή την ιστορία πάντως συνεχίζει να είναι το συνεργείο που θα πρότεινα σε όποιον με ρώταγε, γιατί δεν υπάρχει κανένα συνεργείο mg-rover που να μην έχω ακούσει έστω μια ιστορία που να με κάνει να αναρωτιέμαι...
Life is too short not to...

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Λούρμπας...

Δημοσίευση από nikolas »

kostas200vi έγραψε:
nikolas έγραψε: Εγώ πιστεύω ότι καλό είναι να είμαστε λίγο επιφυλακτικοί, αφού δε μπορεί να ακουστεί και η άλλη πλευρά και ότι η αλήθεια ίσως κρύβεται κάπου στη μέση..
Ποιος από τους δυο έχει επωφεληθεί για να κρύβει την αλήθεια, και ποιος έχει λόγο να αμφισβητήσει τον άλλο ?
Αν το ήξερα, θα μπορούσα να δώσω εξήγηση και για το τι έγινε τελικά..

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Λούρμπας...

Δημοσίευση από kostas200vi »

Συμφωνώ ότι Λουρμπας είναι 1 από τα 2 καλύτερα συνεργεία Mg/Rover, και δεν αναφέρομαι στην εργασία που δεν έκανε στον Κώστα αλλά στην μετέπειτα αντιμετώπιση που είχε.
Εκανε ότι έκανε, του πήγε ο Κώστας την κεφαλή που υποτίθεται ότι έχει κάνει ροικη διαπιστώνει και ίδιος ότι ροικη δεν έχει γίνει για τον Α η Β λόγο , ποια ήταν η αντίδραση του και τι όφειλε να πράξει για να διορθώσει το λάθος και να αποκαταστήσει την φήμη του?
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Bing [Bot] και 22 επισκέπτες