Ξεκίνησε το πανηγύρι της αλλαγης φλάντζας στο VVC

General board
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Ξεκίνησε το πανηγύρι της αλλαγης φλάντζας στο VVC

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Ξέχασα να σας πω καποια ωραία που συνέβαιναν στο συνεργείο οσο ηταν το αμάξι μέσα
και διάφορες ατάκες και κουβέντες...με κανανε πλάκες επειδη εγινε ολο αυτο το συμβαν
αλλα εντάξει και αυοι αγχωθηκαν αρκετα ειναι η αληθεια, επειδη μαρεσει ο χαβαλες δεν τα παιρνα της μετροιτης...
τα ξερω τα παιδια χρόνια......το διασκέδαζα.... τους απάνταγα και βοηθουσα, ουσιαστικα μαζι ολοι το καναμε το αμαάξι..
:lol: (ελεγα απο μεσα μου την εκανες που την εκανες την λαλαακια να το φερεις σε φιλαρακι μεν αλλα ανθρωπο που δεν το ξερει, πρεπει να το ανεχτεις πλεον και να το δεις με αλλο ματι και να χαλαρωσεις)
Αρχικα οταν το πήγα με λενε μααα..θελλ κατεβασμα η μηχανννη...
να βγάαλμε το καπω....πως θα γινει για? τους λέω όχι ρε...να και τους το ανοίγω...ααα εντάαξ...
αντε ωραια τωρα μπορουμε να δουλέψουμε.....με λεει μια : εχω λυσει ροβερ απο ενα παππου τα ξερω βρεε.......
Μολις αρχισαν τα ζορια.....και να περνανε οι μερες στην αναμονη....
- Ε λοιπόν Ψάχνω να πάρω MG και δεν βρισκω
- Θα μας γερασει το MG......
- A ρε Ροβερ τα βλεπω και συγχιζομαι με θυμιζουν κατι Μορις που εφτιαχνα παλιά
- Αλεξανδρε να σε δωσω το Bmw που εχω να χασω και 5000 χιλιαρικα απλα να μην σε βλεπω να ταλαιπωριέσαι
- Α μα θες νταλαβερια και cabrio να παρεις το MR-2 το Τουότα.
- Ρε τσι πουστιδοι τσ' αγλλοι που πανε και βαζουν τα συστηματα...δεν ειμαι καλάαα....

:lol: :lol: :lol: :lol:
Εντωμεταξυ ειχανε μαζευτει πόσοι και το βλεπανε ανοιγμένο, αλλος μου ειπε πρωτη φορά βλεπω τέτοιο, τι μαρκα ειναι αυτη, οταν συναρμολογηθηκε και το βαλαμε μπρος μαζευτηκε ενα ολοκληρο μπουγιο να το δουνε
Το γυρναω μιζα , παιρνει κατευθειαν.
Με αναβει το ABS αρχικα και αρχισε να γυρναει τις ροδες στον αερα το αμάξι, λεω τι γινεται δεν εχω ταχυτητα μεσα
μετα το σβήνω το ξαναανοιγω εσβησε το abs δεν γυρνουσαν ουτε οι ρόδες
Το μοτερ δουλευε καπως τραχυ με πολυ μικρα ανεβοκατεβασματα στις στροφες , αρχισαν να εξατμιζονται τα νερα...απο επανω
και οσο περναγαν τα λεπτα εστρωνε...στα 5 λεπτα αρχισε να νιαουριζει.....πλεον το άκουγες ρολοι :up:
Δεν εβγαζε θερμοκρασια στο οργανακι , σκυβω πίσω βλεπω το μπλε μπριζακι του αισθητηρα λυμενο το βάζω πάνω μπαππ βγαζει θερμοκρασια κανονικάαααα... ;)
Καλα για την εξαερωση καναμε τουλαχιστον 10 φορες μεχρι να φυγει ο αερας και σε μενα εχει 3 ταπες
μια πισω μια μπροστα και μια στο καλοριφερ ....τα καταφεραμε αν τελει..γιατι καθε φορα που το σβηνες ακουγες απο μεσα κχχχχχχρρ κχχχχχρρρρρ να κινειται ο αερας.....
Σε ολη την διαδικάσια πάντως ελεγα αφου το ξεκινησαμε που το ξεκινησαμε αν δεν τους βοηθήσω δεν προκειται να γινει σωστη δουλειά....και ταλαιπωρηθηκα και εμαθα, ας το δουμε και ετσι...
Αυτα που λετε... :lol: :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες