Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

General board
Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 5:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

H μούφα εισαγωγη από πάνω :sick: :sick:
Ή το ότι εχει κλείσει το πίσω τζάμι;; :down: :down:
MG TF turbo...
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Σιγα ρε Κώστα που δεν σάρεσε :P .....και εμετους και ιστορίες .....242 αλογακια :eek: δεν σε χάλασαν καθόλου.... :lol: :lol: :lol: .....αιντε αιντε κακίες...είμαστε η χώρα της κακίας..... :lol: :lol: :lol:
μόνο μην μου πεις οτι σου άρεσε αισθητικα το 'αλλο το ελληνικό το κόκκινο με την Ιντεγκραλε την Μηχανή? :lol: :lol: :lol: Nevermind...γνώμες διαφορετικές .....Εγω αναλυτικά να πω αισθητικα το αυτοκίνητο μπορει να είναι extreme, η αεροτομη δεν μου αρέσει, αλλά σε καμμια περιπτωση και για εμετό μπορεις να το χαρακτηρισεις.....ύστερα .....242 άλογα :up: :up: :up: αν είναι όντως αλήθεια τότε μαγκιά του τύπου που το κανε, και μπράβο για το αποτέλεσμα...βεβαια εχει σημασια τι και πως...ύστερα wannabe ξε-wannabe ... είναι υποκειμενικό ..... αυτο ο όρος ειναι και λιγο απαξιωτικός ....Απο εμφάνιση είναι εντυπωσιακότατο.....τυχαίνει να μοιάζει στο ΤΤ.....άσε που Το ΤΤ σαν μουρη και κόλος είναι ανέκφραστο για μένα ..... αλλα εδώ έχεις μούρη ΤΦ και κόλο Φ/ΤΦ......το αποτελεσμα ειναι πολύ όμορφο......και προφανως πλησιαζει στο στυλ το MG των 500 αλόγων...άρα wannabe MG500 fuck the TT :D :up: :lol: :lol: Ενταξει ενταξει εχω φίλο με ΤΤ με 350 συν αλογα....μια κουβεντα ειπαμε....μην βαράτε... :nevrakia: Η εισαγωγή απο πάνω θυμίζει αυτην του TF Goldenwheels ....που εκει δεν είναι μούφα...κανονικα λειτουργούσε ....και τα mr-2 ta extreme kits είχαν κατι τέτοια......υστερα το αν είναι μούφα εισαγωγή στο συγκεκριμένο επίσης δεν το ξέρουμε...Τεχνικά Θα είχε σίγουρα ενδιαφέρον το τι αξονες χρησιμοποιησε, πως βγήκαν οι ρόδες τόσο έξω ..μάλλον με αλλο άξονα και ίσως όχι με προσθήκες....τι μηχανη/σαζμαν/διαφορικά φρένα τι στήσιμο γενικά έχει. :up: :up: :up:
Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 5:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

Αλεξ λες για μένα αλλά και ο Herbie στο πρωτο ποστ ξερνάει :-D :-D
MG TF turbo...
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από crAss »

Αισθητικά το κόβω μεγάλη καγκουριά πάντως...δεν ταιριάζει στο στυλ του αυτοκινήτου...
Life is too short not to...
Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 5:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

crAss έγραψε:Αισθητικά το κόβω μεγάλη καγκουριά πάντως...δεν ταιριάζει στο στυλ του αυτοκινήτου...
;)
MG TF turbo...
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Ναι ρε φίλε ντάξει απλά οταν διαβάζεις οτι έχει 242 άλογα ...και σαν εικόνα μπορει να μη σου άρεσε ......ετσι δεκτό δεν ξεκινάς ΟΜΩΣ ως πρωτο σχόλιο κατευθειαν τον εμετό για την εμφανιση του χωρις καμμια άλλη αναφορά...οταν μάλιστα ασχολεισαι εντονα με την βελτιωση την ψαχνεις και σε ενδιαφερουν τα άλογα ;) ....και πολυ καλα κάνεις/κάνουμε... ετσι.....και αραδιάζουμε τοσες σελίδες για το τι εστει vvc και τι v-tec.. που επίσης πολυ καλα κάνουμε :D ....και σου ρχεται ο άλλος με ενα τέτοιο τόυμπανο :eek: .....εεεε είναι λιγο κακία ...ετσι το εννοω ....θελοντας να σε πειράξω... :D
Μπορει ο τυπος να μην ειναι τόσο καλόγουστος για κάποιον, αλλα αλλά να είναι τρελος μάγκας που βαλε ενα τέτοιο σετ .....αυτο εννοω ......ναι και δεν θα απαξιώσω ετσι κατευθειαν...το αποτελεσμα....εχει γινει αρκετη δουλειά στο αυτοκίνητο
Το να μου πει κανεις μα τι σχεση έχει .....αλλο η εμφανιση αλλο τα άλογα.....εντάξει...μην παμε εκει....παιδια δεν το δεχομαι.... γιατι λειτουργει σε ολους μας ετσι..... δεν φωτογραφιζω κανεναν ...το ανταγωνιστικο στοιχείο.
Και τέλος μου κάνει εντυπωση :lol: :lol: σε ξένο φόρουμ δλδ πως αναρωτιουνται τι εβαλε και τι δεν εβαλε... που το θεωρω νορμαλ και λογικοτατο λένε την αποψη τους και ορισμενοι οτι δεν τους αρεσε .......και μεις εδω κατευθειαν...ααα ουυυυ εμετος, wannabe.......αυτο θέλω να πώ........εκει πάει το Ελλάδα χώρα της κακίας ....και γενικοτερα περα απο το θεμα μας και απο εμας εδω στο φορουμ........ετσι έχω την αναγκη να το γραψω γιατι θα σκασω
....επαληθευεται καθημερινα αυτο..... κατι που μου φερνει εμετο ...είναι η νεοελληνική συνηθεια να απαξιώνουμε πραγματα ετσι λακωνικα και ευκολα .....μπαμ μπαμ η ευκολη εξηγηση με ειρωνια.... γιατι ετσι μας βολευει....να πουμε την μαγκιά μας ....την τρεντι ατακα μας χωρις να εξεταζουμε ....και ...αυτο είναι......τελειωσε ...το συναντας καθημερινα και παντου...μην μου πειτε οτι δεν ειναι ετσι.....τα ιδια και με τις γκόμενες.....δεν μπορει ο τυπος να της χωθει...να την ρίξει και μου λεει μετα.... να ειναι μπαζο...ειναι ξενερωτη...ελα μωρε...ελα μωρε....τι ελα μωρε...τι ελα μωρε...ρε φιλε...επειδη δεν μπορεις
Οσα δεν φτανει η αλεπου.... :lol:
Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 5:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

Από τη στιγμή που δεν έχουμε καμία πληροφορία για το τι έχει κάνει τι συζήτηση να κάνουμε; :roll:
Μόνο για το look μπορούμε να πούμε που το βλέπουμε ;)

Αν είχε αραδιάσει όλες τις βελτιώσεις θα είχε νοημα η συζήτηση περί ιπποδύναμης ;)
MG TF turbo...
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Σωστό, συμφωνώ, δεν ξερουμε, δεν εχουμε στοιχεια.....απλα δεν ξερω πως μου βγηκε ειχα την αναγκη ετσι να μιλησω για αυτο το φαινομενο......που το βλεπω μεσα στην δουλεια αλλα και οπουδηποτε στην ελληνικη καθημερινοτητα , της γρήγορης και ευκολης απαξιωσης του αλλου διπλα .... και ποσο μαλλον στο χομπυ μας στον χωρο του αυτοκινητου του....πχ... εχει αλογα ο αλλος ααα τον π...η ά τον καγκ...ρα... εεε καλα μωρε......τα γνωστα....τελος παντων.... :D .....ο γαμαω με το σλκ...ο ετσι ο αλλιως ο δηθεν με το κυριλε εργαλειο...και οτι κατεβει στον καθεναν...ΓΕΝΙΚΑ .....αυτα..... ;)
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από crAss »

Συγγνώμη αλλά ειδικά το συγκεκριμένο είναι η κορύφωση του κιτς, της καγκουριάς και της ακαλαισθησίας...Για μηχανική βελτίωση όταν μάθουμε τι έχει κάνει να το συζητήσουμε. Αλλά η εξωτερική εμφάνιση είναι για τα πανηγύρια...
Ούτε ρετρό είναι, ούτε φουτουριστικό είναι, ούτε κλασσικό είναι.
Και εμένα δεν μου αρέσει η ισοπέδωση, αλλά το συγκεκριμένο είναι από τα χειρότερα που έχω δει...
Life is too short not to...
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Αλέξανδρε, θυμήσου τι έγραφες στο θέμα "VVC vs VTec" για "κάγκουρες" αλλοδαπούς (και όχι μόνο θα προσθέσω εγώ) που βάζουν κακάσχημα bodykits... και ledακια... και αεροτομές-απλώστρες... και εξατμίσεις που κάνουν θόρυβο... κτλ..., στα Honda... :D Θα μπορούσε, λοιπόν, να σου πει κανείς όλα αυτά που εσύ λες τώρα, ότι δηλαδή απαξιώνεις εύκολα αυτά τα αμάξια, που ασχέτως αν δε σου αρέσουν εμφανισιακά, αυτός που το χει φτιάξει μπορεί να χει ρίξει τρελή δουλειά, και μπορεί να το χει κάνει πολλά άλογα κτλ... Και άρα το κρίνεις πολύ βιαστικά... το κατηγοριοποιείς... έχεις κι εσύ αυτήν την "κακία" του Έλληνα που περιγράφεις, και θες να δημιουργήσεις εντυπώσεις... και... και... και... χίλια δυο. :-D
Κάνω το δικηγόρο του διαβόλου για να σου δείξω ότι στην προκειμένη περίπτωση, ασχέτως αν σου αρέσει εσένα αυτό το mg, είναι όπως το πε ο crass... καγκούρικο. :P

Μπορεί η ομορφιά να είναι κάτι το υποκειμενικό όπως λένε, αλλά εγώ θα λεγα ότι το προσωπικό γούστο του καθενός είναι αυτό που είναι υποκειμενικό...

Αντικειμενικά αν προσέξεις αυτό το F, οι αισθητικές (ή αντιαισθητικές :P ) αλλαγές που έχουν γίνει είναι εντελώς λάθος.
Καταρχήν είναι υπερβολικά φουσκωμένο ως προς το συνολικό μήκος του αυτοκινήτου. Και το γεγονός ότι έχουν αλλάξει τόσο πολύ τα μετατρόχια του, σίγουρα θα έχει μεγάλη επίπτωση στην οδική συμπεριφορά και δεν νομίζω προς το καλύτερο... :roll:

Οι στογγυλοί προβολείς στον εμπρός προφυλακτήρα θυμίζουν evo6 :down: , ενώ το σπόιλερ τύπου μαχαίρι εξέχει περίπου 15cm από τον προφυλακτήρα.

Ο πίσω προφυλακτήρας είναι πολύ... στρογγυλός και χωρίς έμπνευση, και τελικά άσχημος.
Η πλαϊνή όψη με αυτά τα φουσκώματα και τα μαρσπιέ μου φέρνει λίγο... σε σκαραβαίο (ούτε καν σε TT). :no:

Και πάμε στο hardtop το οποίο είναι απλά τραγικό. Η σχεδίαση του είναι εντελώς άκυρη. Το μούφα airscoop τύπου F1 δεν θα μπορούσε να "ξεγελάσει" κανέναν ότι καταλήγει στο μηχανοστάσιο, ενώ τα δυο βράγχια στο "τυφλό" κομμάτι που όπως ξεκάθαρα φαίνεται υπήρχε το πίσω τζάμι του hard top, από το οποίο πήρε το καλούπι, τι να πω... αυτά τα βάζουν κάτι κάγκουρες στο καπό του saxo τους. :despair:

Η αεροτομή απλώς έρχεται να συμπληρώσει την αισθητική... πανδαισία... :help:

Το αμάξι γενικά με αυτή την εμφάνιση έχει χάσει τα βασικά χαρακτηριστικά του: το διακριτικό του στυλ, το "σοφιστικέ" αλλά σπορ look, την αγγλική κομψότητά του, τις ιδανικές διαστάσεις και γραμμές του αμαξώματος.

Η ίδια η Rover έβγαλε το καλύτερο και ομορφότερο bodykit για το mg f... το mg tf!!! ;)

Μην παρεξηγήσεις τα παραπάνω... προσπάθησα να δώσω μια αντικειμενική ερμηνεία στο γιατί η πλειοψηφία του club το βλέπουμε άσχημο. :)
:beer:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες