Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

General board
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 10:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Τάσο, Μπερδευεις αυτο που περιγραφω ως " κακια του Ελληνα" στο να κρινει κατι γρηγορα και επιπολαια και που νομιζω το εξηγησα αρκετα καλά με την απαξίωση που θα κανεις σε ενα μπαμ φτηνιαρικο αυτοκινητου που ειναι και σούπα και που δικαια θα το κανεις οταν κινειται στον δρόμο σου απο τύπους που πουλανε μαγκια. :-D Γιατι για τον ξενο που δεν ειχε αμαξι παλια, ειναι η χαρα του. Το παραδειγμα μου αφου το θες συγκεκριμένα αφορουσε ενα πασιγνωστο χιλιοφορεμενο και φτηνοφτιαγμενο Civic....
Θες δλδ να συγκρινουμε την μοναδικοτητα ενος ετσι φτιαγμενου Civic με την μοναδικότητα ενος ενδεχομενως άσχημου αλλα με 242 άλογα MGF? Ε δεν νομίζω? Αλλο το ενα , αλλο το αλλο, Μην τα μπερδευευεις. Στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο που δεν ειναι καθόλου σούπα για να συναντήσεις τα 242 αλογακια είναι κατι ιδιαιτερα σπανιο, δεν το βλέπεις καθε μέρα. Το να δυναμώσεις ενα μπροσθιοκινητο αυτοκίνητο βάζοντας άλλη μηχανη εντελώς δεν νομιζω οτι μπορει να συγκριθει σε πολυπλοκοτητα και σε ψαξιμο με ενα κεντρομηχανο πισωκίνητο. Θελεις ο χωρος, θελεις το ζυγιζμα, οι ντιζες, θες τα ψυγεια θες οτι μπορεις να φανταστεις. Οποτε το αν η εμφανιση ειναι καπως , να στω δωσω να καταλαβεις, το ξεπερναω γρηγορα και μένω στην μετατροπή. Εκει θα γουρλωσω τα ματια μου ρε φίλε. Υστερα Το τι κρινει η πλειοψηφια εδω για το συγκεκριμενο αισθητικα δεν θα με κανει να αλλαξω γνωμη και ουτε και με ενδιαφερει να σου πω...καθενας οτι θέλει. Οπως εχω κάνει λοιπόν και στο παρελθον με ενα αλλο εξακυλινδρο MGF πολυ σπανιο επίσης έτσι και τώρα έβαλα το τοπικ για να δούμε και αυτό. Εμενα προσωπικα ναι μου αρεσει. Και πολυ περισσοτερο η μηχανική δουλεια που εχει γινει. :up: :beer:
Δηλαδη να σου δείξω εγω τώρα ενα Crx με 500 άλογα, τετρακινητο, να μην ξερεις τι έχει και να δεις μια φωτογραφια να μην σου αρέσει και να λες ...ε όχι....ειναι για εμετο....κάπως ετσι δλδ? :D
Ναι μεν, αλλα....θα ηταν η απαντηση ;) ....Θα συμφωνήσω οτι δεν εχουμε στοιχεια οποτε μειναμε στην εμφανιση...ενταξει αλλα σιγουρα δεν περναει απαρατηρητο το νουμερο της ιπποδυναμης . Οταν ο Κωστας πχ. είπε ξενερωνω με το S2000 δεν βγηκα να του πω ε όχι είπες κακία..... γιατι και το τεκμηριωσε και επισης το θεμα στην οδηγηση, το πως θες το στησιμο κτλ ειναι προσωπικο.....τεσπα χαβαλες να γινεται .....αλλωστε πειραζομαστε..... 8)

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Αλέξανδρε, δε συγκρίνω το civic που λες με το f, απλά έκανα έναν παραλληλισμό. Και δεν έχει σημασία αν το αμάξι που έχουν κακοποιήσει αισθητικά είναι civic, mgf, punto, golf, yugo ή δε ξέρω κι εγώ τι... Η καγκουριά είναι καγκουριά. Ίσα-ίσα μάλιστα που αμάξια με ιδιαίτερο στυλ σαν το f είναι πραγματικά κρίμα να τα κάνεις έτσι.

Όσα άλογα και μηχανικές βελτιώσεις και να χει ένα crx, αν είναι καγκούρικο μη μου το δείξεις!! Σε παρακαλώ!! :no: Αρκέτα έχω δει... :eek: Για την ακρίβεια μόλις είδα ένα κόκκινο λίγο πιο κάτω απ' το σπίτι της κοπέλας μου τώρα που γυρίζαμε σπίτι... και να φανταστείς ότι μόλις είχαμε φάει... :sick:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από nikolas »

Κώστας RWD έγραψε:Από τη στιγμή που δεν έχουμε καμία πληροφορία για το τι έχει κάνει τι συζήτηση να κάνουμε; :roll:
Μόνο για το look μπορούμε να πούμε που το βλέπουμε ;)

Αν είχε αραδιάσει όλες τις βελτιώσεις θα είχε νοημα η συζήτηση περί ιπποδύναμης ;)
Όπως ακριβώς τα λες..αν έλεγε επί συγκεκριμένου τι βελτιώσεις είχε κάνει ευχαρίστως να σχολιάζαμε και να θαυμάζαμε ενδεχομένως τη δουλειά που έκανε..τώρα το μόνο που έχουμε είναι η εξωτερική εμφάνιση που σε άλλους αρέσει και άλλους όχι, και απλά ένα νούμερο για ιπποδύναμη το οποίο από μόνο του δε λέει τίποτα. 242hp τι? kseries ή άλλο μοτέρ? ατμοσφαιρικό? turbo? εκκεντροφοράτο? τετραπετάλουδο? από εγκέφαλο? άγραφο? παράλληλο?

ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 10:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Το CRX θα το γουσταρα με μια ωραια εξατμιση απο πισω με δυο μπούκες και μια ζαντουλα αντε και κανα σπλιτερακι μπροστα αυτά... ...τιποτα παραπανω δεν θελει... ;) και το mgf ...θα συμφωνησω οτι το tf ειναι το ποιο ωραιο upgrade... ;)

Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 4:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

Εμένα μου αρέσει το F ως έχει, έχει πολυ ξεχωριστό look.
Άντε με ένα πορτ μπαγκάζ TF και μία CUP ζάντα ;)
Όπως το δικό μου δηλαδή :-D :-D
MG TF turbo...

ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 10:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

:-D ωραιο ωραίο το χεις κάνει μια χαρά. Ε σιγουρα ωραιο ειναι το F, ποιο γλυκο, πιο κλασσικο σαν γραμμή πιο χαρουμενη φατσουλα, :) το TF εχει αλλο στυλακι πιο επιβλητικο, πιο φουτουριστικό. 8)

carmanvti
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 31, 2009 11:13 am
Επικοινωνία:

Re: Πώωωως σας φαίνεται το εργαλείο?

Δημοσίευση από carmanvti »

nikolas έγραψε:Όσο το βλεπα από μπροστά μου φαινόταν καλό αν και λίγο wannabe TT αλλά όταν είδα το πίσω μέρος απογοητεύτηκα, σκέφτηκα μήπως είναι το νέο όχημα του Batman..
+1000

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες