k series engine for ever

General board
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από Tasos_7R »

ΠαλιοHondάκια Μήτσε :P , διόρθωσε το post σου, γιατί έτσι όπως το έκανες φαίνεται ότι αυτά που έγραψε ο Κώστας τα έγραψα εγώ... :eek: :spao:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από saikoe39 »

i-VTec έγραψε:
kostas200vi έγραψε:
Tasos_7R έγραψε: Το τι κανουν τα Honda και ποσα αλογα φτανουν αφορα τους Hondaκιδες, το κακο με εσας ειναι οτι έχετε μια υπεροψία, νομίζετε οτι ο δρομος σας ανηκει γιατι εχετε Honda και ολα τα αλλα ειναι υποδεέστερα και ολα θα τα κόψετε στη μέση με το "κατανα" ,να δεις υφακι 10 Καρδινάλιων που εχουν οταν κολανε διπλα μου στο φαναρι και λενε "να τα παμε ρε φιλαρακι" και αφου φανε την κολονα εχουν το υφος του μ@λ@κ@ και ψαχνουν να δουν τι τους χτύπησε "turbo ειναι ρε φιλε"........"οχι ΛΟΝΔΡΕΖΙΚΟ ΤΣΑΙ δεν το εχεις δοκιμασει?"
Λοιπον μην μου πρήζετε τα ......με Honda & Vag οσοι θελουν εαν απο τα δυο ας γραψουν στο αναλογο forum εδω γουσταρουμε τα ROVER ......φιλάκια.... :kouklos: :beer:
:P :P :P :P :P :beer: :beer:

+1

Και δε θέλω να τα πικάρω μερικά Civic πού ράβω αλλά κι αυτοί με κοιτάνε με μίσο μάτι..."Έλα ρε φίλε, σοβαρά?Καλά πάει!" Εμ βέβαια καλά πάει αφού έφαγες τις καρότσες σου και μου'χεις και την καγκουρογκόμενα από δίπλα να καμαρώνει σαν γύφτικο σκεπάρνι....Λουστείτε τα τώρα...

αφου εσυ ρε εχεις χοντα...τι μιλας...κρα


φερτε μου ροβερ μοτερ εδωωωω σε εμενα...και στον sticker... καλα που αλλαξαμε οχηματα..γιατι κοντεψαμε να αδειασουμε οτι μοτερια και σασμαν ειχαν οι μαντραδες.. :;T
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Tasos_7R έγραψε:
PaNoSGR έγραψε:
Tasos_7R έγραψε:Τώρα να αρχίσω τον αντίλογο να βάλω φωτιές??? :twisted: :P :P

Καλό είναι να αγαπάει και να γουστάρει κάποιος το αμάξι του, αλλά μη τα ισοπεδώνουμε και όλα... Γιατί είναι τελείως ισοπεδωτικό αυτό που λες φίλε Αντώνη.

Και αφήστε τους γνώστες και τους μη γνώστες... :;T
:beer:
Εσυ αμεσως να πεταχτεις σαν το καυλοραπανο και να βαλεις φωτιες....
Πανουλη για θυμισε μου... ποσα σου χει στοιχισει το Rover????? :;T :P
Σαν αυτοκινητο απο τοτε που το εχουμε υπολογιζω πολλα αλλα καλα να ειναι οι μηχανικοι.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από antonis132 »

φερτε μου ροβερ μοτερ εδωωωω σε εμενα...και στον sticker... καλα που αλλαξαμε οχηματα..γιατι κοντεψαμε να αδειασουμε οτι μοτερια και σασμαν ειχαν οι μαντραδες.. :;T[/quote]

Αληθεια στα ποσα μοτερ απηυδησες και το παρατησες το ροβερακι;
Εικόνα
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Στα τεσσερα το παρατησε αλλα δεν τον θεωρω αντικειμενικο αυτος ειναι σιδεροφαγος.Εγω εκανα 4 rebuild ουσιαστικα και κανενα δεν πετυχε και ουσιαστικα εχω αλλαξει ενα μοτερ.Στο παλιο μοτερ ειχα αλλαξει 3 φορες φλαντζα στα τοσα χρονια που το εχουμε.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από antonis132 »

Παντως εγω γιατι επιμενω στο οτι με ενα θερμοστατη 82 και μια βαλβιδα βεντιλατερ 87-82 το προβλημα μας λυνεται μια και εξω
Παντως θεωρω χαζο το να παιρνει το βεντιλατερ μπρος απο τον εγκεφαλο στους 101 βαθμους πραγματικα μετρημενοι ειναι ανουσιο δωρο αδωρο
Τωρα χειροπιαστες αποδειξεις μονο ο χρονος θα το δειξει
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από nikolas »

antonis132 έγραψε:Παντως εγω γιατι επιμενω στο οτι με ενα θερμοστατη 82 και μια βαλβιδα βεντιλατερ 87-82 το προβλημα μας λυνεται μια και εξω
Παντως θεωρω χαζο το να παιρνει το βεντιλατερ μπρος απο τον εγκεφαλο στους 101 βαθμους πραγματικα μετρημενοι ειναι ανουσιο δωρο αδωρο
Τωρα χειροπιαστες αποδειξεις μονο ο χρονος θα το δειξει
Δεν έχουν κάποια συγκεκριμένη βάση οι ισχυρισμοί σου, ακόμα και η LandRover προσπαθώντας να λύσει το πρόβλημα έδωσε μια σειρά από αναγκαίες αλλαγές, αλλά αυτές που αναφέρεις δεν τις συμπεριέλαβε..
saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από saikoe39 »

antonis132 έγραψε:φερτε μου ροβερ μοτερ εδωωωω σε εμενα...και στον sticker... καλα που αλλαξαμε οχηματα..γιατι κοντεψαμε να αδειασουμε οτι μοτερια και σασμαν ειχαν οι μαντραδες.. :;T
Αληθεια στα ποσα μοτερ απηυδησες και το παρατησες το ροβερακι;[/quote]


Στα 4....νομιζω.....!!!(τα 2 3 εσπασα...και το 1 απο μονο του το οποιο ηταν και το μονο που ειχε προλαβει να καψει φλατζα..τις αλλες φλατζες απλα τις πηραν μπαλα οι μπιελες.. :P )
και περιπου 7 σασμαν....χωρια τις επισκευες...!!!
Το ροβερ μου οπως και ενα αλλο..ειναι οχηματα της καρδιας μου...και δεν θα φυγει κανενα...μεχρι που να φυγω εγω...!!!(μετα ας τα πεταξουν)

Δεν το παρατησα..το εχω κανονικα με πινακιδες...απλα το πηγα στο χωριο(παω συχνα)...γιατι στην αθηνα δε χωραγε πλεον στο παρκινγκ... εξω δεν εμεινε ποτε στα 18 χρονια του...οποτε δεν ελεγε στα γεραματα να το φαει η βροχη...!!!βεβαια μου εχει λειψει πολυ....οι βολτες του...οι κοφτες του....κλπ :klaps: (απο την μερα που το εστειλα κατω...εχω βγει πολυ λιγες φορες εξω βραδυ για παιχνιδι...!!)

Το οχημα δουλευει αψογα...κανει κατι κουφα βεβαια....και το μοτερ του σαν να μην περασε ουτε μια μερα.... κοφτες κοφτες..!!!και κατι Ibiza ακομα μας ψαχνουν.... :dan:
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από Tasos_7R »

kostas200vi έγραψε:Το μπλοκ ειναι μαμα η φλατζα και τα μπουζονια ενισχυμένα,.... τι φταιω εγω που τα Honda στο νησι ειναι ατμοσφαιρα :P και μονο ενα Vag εχει σοβαρη υπποδυναμη 550 αλογα,

Εμμμ... πες μας ετσι... :P :P Αν και αν ειχατε κανα καλο ατμοσφαιρικο Honda θα κλαιγες. :lol:

το μοτερ μου το προσεχω εχω βαλει ενα εξτρα θερμοστατη (πατεντα του μηχανικου) και δεν ειχα προβλημα ποτε, το τι εκαναν οι παπουδες και καποιοι αλλοι δεν με απασχολεί εγω βλεπω οτι το δικο μου μοτέρ με σωστή συντήρηση ειναι ενταξει κι ας δέχεται περισσότερες πιέσεις.

Για μια ακομα φορα προσπαθεις μεσω της δικης σου εξαιρεσης να βγαλεις κανονα. Αλλα οι εξαιρεσεις Κωστα μου υπαρχουν για να επιβεβαιωνουν τον κανονα!!! :-D Επισης, δε καταλαβαινω γιατι απ τη στιγμη που καποιος αγοραζει, δλδ ΠΛΗΡΩΝΕΙ και παιρνει ενα αμαξι, πρεπει να μπει στη διαδικασια να αλλαξει καποια πραγματα και να κανει σχολαστικη συντηρηση και προσεχτικη χρηση, μπας και καταφερει να μετριασει η να εξαλειψει αν ειναι τυχερος τα προβληματα που εχει το μοτερ του ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ... :despair: Αυτο εσυ το λες αξιοπιστια???

Το τι κανουν τα Honda και ποσα αλογα φτανουν αφορα τους Hondaκιδες,

Ναι εχεις δικιο, αλλα εσυ ανεφερες τα Honda και μαλιστα με ακρως υποτιμητικο τροπο!! ;)

το κακο με εσας ειναι οτι έχετε μια υπεροψία, νομίζετε οτι ο δρομος σας ανηκει γιατι εχετε Honda και ολα τα αλλα ειναι υποδεέστερα και ολα θα τα κόψετε στη μέση με το "κατανα" ,να δεις υφακι 10 Καρδινάλιων που εχουν οταν κολανε διπλα μου στο φαναρι και λενε "να τα παμε ρε φιλαρακι" και αφου φανε την κολονα εχουν το υφος του μ@λ@κ@ και ψαχνουν να δουν τι τους χτύπησε "turbo ειναι ρε φιλε"........"οχι ΛΟΝΔΡΕΖΙΚΟ ΤΣΑΙ δεν το εχεις δοκιμασει?"

Ναι... τωρα περιγραφεις τον μεσο οδηγο αυτοκινητου Honda... :eek: Περαν του οτι το υφακι του καθε οδηγου ειναι ασχετο με την αξιοπιστια του, δε τις μπορω τις γενικευσεις... Ελεος δηλαδη... :bow: Μαλλον, εσυ εχεις καποιο συμπλεγμα με τα Honda...:P

Λοιπον μην μου πρήζετε τα ......με Honda & Vag οσοι θελουν εαν απο τα δυο ας γραψουν στο αναλογο forum εδω γουσταρουμε τα ROVER ......φιλάκια.... :kouklos: :beer:

Ολοι Rover εχουμε εδω, και ολοι τα γουσταρουμε γι αυτο ασχολουμαστε... :beer: Αυτο δε σημαινει οτι δε θα γραφουμε τα κακως κειμενα και θα λεμε μονο θετικα λογια. Και θα σταματησω να στα πρηζω με τα Honda, οταν σταματησεις να ασχολεισαι ΕΣΥ με αυτα. :P :P :P
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tasos_7R την Πέμ Μαρ 18, 2010 8:12 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από Tasos_7R »

saikoe39 έγραψε:
i-VTec έγραψε:
kostas200vi έγραψε:Το τι κανουν τα Honda και ποσα αλογα φτανουν αφορα τους Hondaκιδες, το κακο με εσας ειναι οτι έχετε μια υπεροψία, νομίζετε οτι ο δρομος σας ανηκει γιατι εχετε Honda και ολα τα αλλα ειναι υποδεέστερα και ολα θα τα κόψετε στη μέση με το "κατανα" ,να δεις υφακι 10 Καρδινάλιων που εχουν οταν κολανε διπλα μου στο φαναρι και λενε "να τα παμε ρε φιλαρακι" και αφου φανε την κολονα εχουν το υφος του μ@λ@κ@ και ψαχνουν να δουν τι τους χτύπησε "turbo ειναι ρε φιλε"........"οχι ΛΟΝΔΡΕΖΙΚΟ ΤΣΑΙ δεν το εχεις δοκιμασει?"
Λοιπον μην μου πρήζετε τα ......με Honda & Vag οσοι θελουν εαν απο τα δυο ας γραψουν στο αναλογο forum εδω γουσταρουμε τα ROVER ......φιλάκια.... :kouklos: :beer:
:P :P :P :P :P :beer: :beer:

+1

Και δε θέλω να τα πικάρω μερικά Civic πού ράβω αλλά κι αυτοί με κοιτάνε με μίσο μάτι..."Έλα ρε φίλε, σοβαρά?Καλά πάει!" Εμ βέβαια καλά πάει αφού έφαγες τις καρότσες σου και μου'χεις και την καγκουρογκόμενα από δίπλα να καμαρώνει σαν γύφτικο σκεπάρνι....Λουστείτε τα τώρα...

αφου εσυ ρε εχεις χοντα...τι μιλας...κρα
Ελα ντε!!! :P :P :P
Για παρε κανα Rover με Rover μοτερ Μητσε και καντου αυτα που κανεις στο GTi και μετα ελα να μου πεις ποσα μοτερ και ποσα σασμαν θες το χρονο... :P :P :P
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες