k series engine for ever

General board
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από i-VTec »

Κρα....Και Honda με D16 τα ράβω γιατί είναι ΡΑΒΕΡ το όχημα... :P :P :kot: Αλλιώς δε θα το αγαπούσα καθόλου, άντε ίσως λιγάκι... :beer:
Εικόνα

Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 4:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

Ibiza 100ρι της μάνας μου με 90.000χλμ δεν έχει κάνει κιχ!
Ούτε λάδια ούτε τίποτα.
ΟΚ, δεν πάει βήμα, είναι αδιάφορο κτλ αλλά αξιόπιστο
MG TF turbo...

Άβαταρ μέλους
parios
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 12:40 am
Τοποθεσία: mandra-attikhs
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από parios »

Εγώ πάντος τόσα χρόνια έχω δύο ROVER τα οποία στο 416 έχω κάνει 255000χλμ με αποτέλεσμα μια φορά φλάτζα στα 150000χλμ από μλκ μου και ένα σασμάν εκτός από τα σέρβις του δεν έχει ζητήσει τίποτα άλλο και το 75άρι μια τουρμπίνα μόνο και υπόψιν έχω βαρύ το δεξί πόδι .
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από antonis132 »

Μπραβο Rover χιλιομετροφαγοι !!!!!! και εις ανωτερα :up: :up: :up:
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από kostas200vi »

antonis132 έγραψε:Παντως εγω γιατι επιμενω στο οτι με ενα θερμοστατη 82 και μια βαλβιδα βεντιλατερ 87-82 το προβλημα μας λυνεται μια και εξω
Παντως θεωρω χαζο το να παιρνει το βεντιλατερ μπρος απο τον εγκεφαλο στους 101 βαθμους πραγματικα μετρημενοι ειναι ανουσιο δωρο αδωρο
Τωρα χειροπιαστες αποδειξεις μονο ο χρονος θα το δειξει
Κι εγω αυτο εχω κανει και μεχρι τωρα ειναι super!!!! :up:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από kostas200vi »

Κώστας RWD έγραψε:Ibiza 100ρι της μάνας μου με 90.000χλμ δεν έχει κάνει κιχ!
Ούτε λάδια ούτε τίποτα.
ΟΚ, δεν πάει βήμα, είναι αδιάφορο κτλ αλλά αξιόπιστο
Kαι ο παπους μου ειχε ενα τρακτερ δεν αλλαζε ουτε λαδια για 5 χρονια...... αξιοπιστο ηταν κι αυτο... :P
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Άβαταρ μέλους
SPOOKY1998
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Πέμ Απρ 03, 2008 6:47 pm
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από SPOOKY1998 »

Παιδια και εγω 122.000 χιλιομετρα εχω φλατζα δεν εχει αλλαχτει λαδι δεν καιει ουτε για αστειο και οσο για κατι ibiza-focus-civic-206 κτλ μαμα με κοιτανε με χαμογελο και με υφακι στο φαναρι αλλα μετα με απορια και δεν μπορω να καταλαβω γιατι :-D :-D
(focus-civic μαμα 1.6 φιλων μετα τα 190 με φτανουν και αν εχουμε δρομο καταφερνουν να περασουν) για 1.4 δεν τα Rοver δεν μπορεις να πεις οτι πανε και ασχημα...

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από kostas200vi »

Tasos_7R έγραψε:
kostas200vi έγραψε:Το μπλοκ ειναι μαμα η φλατζα και τα μπουζονια ενισχυμένα,.... τι φταιω εγω που τα Honda στο νησι ειναι ατμοσφαιρα :P και μονο ενα Vag εχει σοβαρη υπποδυναμη 550 αλογα,

Εμμμ... πες μας ετσι... :P :P Αν και αν ειχατε κανα καλο ατμοσφαιρικο Honda θα κλαιγες. :lol:

το μοτερ μου το προσεχω εχω βαλει ενα εξτρα θερμοστατη (πατεντα του μηχανικου) και δεν ειχα προβλημα ποτε, το τι εκαναν οι παπουδες και καποιοι αλλοι δεν με απασχολεί εγω βλεπω οτι το δικο μου μοτέρ με σωστή συντήρηση ειναι ενταξει κι ας δέχεται περισσότερες πιέσεις.

Για μια ακομα φορα προσπαθεις μεσω της δικης σου εξαιρεσης να βγαλεις κανονα. Αλλα οι εξαιρεσεις Κωστα μου υπαρχουν για να επιβεβαιωνουν τον κανονα!!! :-D Επισης, δε καταλαβαινω γιατι απ τη στιγμη που καποιος αγοραζει, δλδ ΠΛΗΡΩΝΕΙ και παιρνει ενα αμαξι, πρεπει να μπει στη διαδικασια να αλλαξει καποια πραγματα και να κανει σχολαστικη συντηρηση και προσεχτικη χρηση, μπας και καταφερει να μετριασει η να εξαλειψει αν ειναι τυχερος τα προβληματα που εχει το μοτερ του ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ... :despair: Αυτο εσυ το λες αξιοπιστια???

Το τι κανουν τα Honda και ποσα αλογα φτανουν αφορα τους Hondaκιδες,

Ναι εχεις δικιο, αλλα εσυ ανεφερες τα Honda και μαλιστα με ακρως υποτιμητικο τροπο!! ;)

το κακο με εσας ειναι οτι έχετε μια υπεροψία, νομίζετε οτι ο δρομος σας ανηκει γιατι εχετε Honda και ολα τα αλλα ειναι υποδεέστερα και ολα θα τα κόψετε στη μέση με το "κατανα" ,να δεις υφακι 10 Καρδινάλιων που εχουν οταν κολανε διπλα μου στο φαναρι και λενε "να τα παμε ρε φιλαρακι" και αφου φανε την κολονα εχουν το υφος του μ@λ@κ@ και ψαχνουν να δουν τι τους χτύπησε "turbo ειναι ρε φιλε"........"οχι ΛΟΝΔΡΕΖΙΚΟ ΤΣΑΙ δεν το εχεις δοκιμασει?"

Ναι... τωρα περιγραφεις τον μεσο οδηγο αυτοκινητου Honda... :eek: Περαν του οτι το υφακι του καθε οδηγου ειναι ασχετο με την αξιοπιστια του, δε τις μπορω τις γενικευσεις... Ελεος δηλαδη... :bow: Μαλλον, εσυ εχεις καποιο συμπλεγμα με τα Honda...:P

Λοιπον μην μου πρήζετε τα ......με Honda & Vag οσοι θελουν εαν απο τα δυο ας γραψουν στο αναλογο forum εδω γουσταρουμε τα ROVER ......φιλάκια.... :kouklos: :beer:

Ολοι Rover εχουμε εδω, και ολοι τα γουσταρουμε γι αυτο ασχολουμαστε... :beer: Αυτο δε σημαινει οτι δε θα γραφουμε τα κακως κειμενα και θα λεμε μονο θετικα λογια. Και θα σταματησω να στα πρηζω με τα Honda, οταν σταματησεις να ασχολεισαι ΕΣΥ με αυτα. :P :P :P
Ρε Τάσο ξέρω ότι είσαι αθεράπευτος Hondaκιας, ξέρω πόσο σε στεναχωρεί που σκίζω τους ομοϊδεάτες σου ακόμα κι αυτά τα δυνατά ατμοσφαιρικά που λες πχ Type R με εκεντρα κλπ είναι για να τα λυπάσαι στο επόμενο φανάρι..... :P αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ όταν βλέπω αυτό το υπεροπτικό υφακι και στο φινάλε η αντίδραση σου ως Hondaκια δικαιολογεί αυτά που έγραψα. Εγώ δεν ασχολούμαι ούτε με τα Honda ούτε με κάτι άλλο, αλλά όταν τα αναφέρετε δεν μπορώ να μην σχολιάσω.
Δεν εχω τιποτα με κανενα αυτοκινητο ισα ισα Honda ηθελα να παρω, :-D αλλα αφου πηρα Rover προσπαθησα να το φτιαξω και να βελτωσω καποιες αδυναμιες που ειχε, ξερω τι έχω, τι δυνατότητες έχει και που μπορώ να το φτάσω......και προσοχή βάλτε τα "κατανα" στη θήκη τους γιατί στο δρόμο κυκλοφορούν και ευρωπαϊκά πολυβόλα. :beer:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από Tasos_7R »

kostas200vi έγραψε:......και προσοχή βάλτε τα "κατανα" στη θήκη τους γιατί στο δρόμο κυκλοφορούν και ευρωπαϊκά πολυβόλα. :beer:
Εγω ειμαι ρομαντικος... :-D μενω πιστος στα κατανα, Κωστα... Καλα τα πολυβολα, αλλα παθαινουν εμπλοκες... χαλανε... κοστιζουν... (και στην τελικη δε τα γουσταρω κιολας :;T ), ενω το κατανα αν φτιαχτει με την καταλληλη θερμικη κατεργασια (την παραδοσιακη ιαπωνικη ;) ) το χεις για παντα...
Ασε που το κατανα αν το χειριστει σωστα ο... Σαμουραι... σε κοβει στα δυο πριν προλαβεις να πατησεις καν τη σκανδαλη!!! ΧΡΑΑΑΤΤΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smt065
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: k series engine for ever

Δημοσίευση από i-VTec »

Καλά η συζήτηση έχει φτάσει σε ΑΛΛΟ επίπεδο παρομοίωσης...Απολαμβάνω... :beer: :P :P :P
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: worksale και 11 επισκέπτες