0-100 με χρονομετρο χεριου!

General board
saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: 0-100 με χρονομετρο χεριου!

Δημοσίευση από saikoe39 »

αγορια μου..
μητσε μου και κωστα μου...
Ξεκιναω..με τον μητσο.....Πιο 8 κανεις ρε μητσο για τα 100 χλμ..??????
Μεχρι τα 100 χλμ δλδ μεχρι το κουμπωμα δευτερας μου εισαι διπλα μου.....και πισω μου μισο φτερο σαν κουλομαρια που εισαι.....πως ειναι δυνατον να κανεις 8 αρια......

Κωστη 7.3 δεν βγαινει ευκολα.....αναθεμα αν κανεις ενα 8.5 για τα 100 χλμ...η αποκλησεις που εχει το χερι σας το ρολοι σας και το ταχυμετρο σας (και το ποσο θα θελαμε να κανει) ειναι περιπου ενα στατικο λαθος 20-30%.....
7.2 κανει το Golf to Gti,,,αν θεωρεις οτι κανεις τοσο....ελα να δοκιμασουμε μιας και εχω ενα τετοιο χρεπι...


Ο Θανος εχει πιο δυνατο αμαξι και απο τους δυο σας και τετοιες πιπες δεν λεει...... :flam:
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..
Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: 0-100 με χρονομετρο χεριου!

Δημοσίευση από stickers!!! »

Πω..................
Ελεος θα βαλω τον τιτλο του θεματος με κοκκινα γραμματα μπας και τον δει κανενας....
1.800 vvc 150hp παλια.....
Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: 0-100 με χρονομετρο χεριου!

Δημοσίευση από stickers!!! »

0-100 ειχα μερτησει και με το 1600 και ειχε 7,8....

Δεν εχω και καλο κινητο να το τραβηξω βιντεο........
Πρεπει να στησω την καμερα ελεος.....
1.800 vvc 150hp παλια.....
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: 0-100 με χρονομετρο χεριου!

Δημοσίευση από i-VTec »

Φυσικά και είναι πολύ δύσκολο...1 δευτερόλεπτο διαφορά στο 0-100 ξέρεις τι είναι?Δύο-τρείς κενές,αν και δεν είμαι απολύτως σίγουρος,ίσως είναι και περισσότερο...Μέχρι τα 100 αποκλείεται να έχουμε τέτοια διαφορά,τόσο μου κάνει ο Θάνος...

saike,έχω video εδώ και καιρό που κάνω με τον Θάνο μέσα 0-100 σε 8,7-8,7 περίπου και έχω βγάλει και την εισαγωγή,οπότε το μοτέρ έχει χάσει,το καταλάβαινα και τότε αλλά χαβαλέ κάναμε,σιγά...Και έχω μετρήσει μόνος μου με το χέρι 0-100 παλιότερα σε χαμηλά 8 αλλά όχι με τέρμα καλή εκκίνηση...Χρειαζόμαστε ένα V-Box ή ένα GTech νομίζω... :-D :-D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 10:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

Re: 0-100 με χρονομετρο χεριου!

Δημοσίευση από rewas »

Στικερς βαλε μια φωτογραφικη που να τραβαει βιντεο και δεσε την στην κολονα του τιμονιου, βαλε να γραφει και ξεκινα οποτε εισαι ετοιμος.... ετσι εκανα και εγω φιλε μου και ειναι ο πιο ασφαλες τροπος μιας και εχεις τα χερια εκει που πρεπει.
Πανω απ'ολαηασφαλεια.
Και για οσους φωναζουν μην ξεχνατε οτι τακοντερ σας κλεβουν, ολα μα ολα τα κοντερ. Και εμενα μου δειχνει 8δευτερολεπτα αλλα σιγα μην ειναι ετσι.
Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: 0-100 με χρονομετρο χεριου!

Δημοσίευση από stickers!!! »

Οκ λοιπον....
Θα μιλησουν οι καμερες!!!!
:P :P :P :P :P :P :P :P
:burn: :burn: :burn: :burn: :burn: :burn:
1.800 vvc 150hp παλια.....
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: 0-100 με χρονομετρο χεριου!

Δημοσίευση από i-VTec »

Άτιμα λωποδύτικα κοντέρ... :;T :flam: :P :P
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rewas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 18, 2007 10:19 pm
Τοποθεσία: τριπολη
Επικοινωνία:

Re: 0-100 με χρονομετρο χεριου!

Δημοσίευση από rewas »

i-VTec έγραψε:Άτιμα λωποδύτικα κοντέρ... :;T :flam: :P :P
Ετσι ειναι φιλε. Το δικο μου δειχνει 190 τελικη ενω το gps κολλαει στα 175......μεγαλη δαφορα. Βεβαια το εχω λυσει κανα 2φορες οποτε παιζει να φταιω εγω.
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: 0-100 με χρονομετρο χεριου!

Δημοσίευση από Tasos_7R »

i-VTec έγραψε:Και όπως είπε ο rover414turbo,χαμηλά 7άρια έχουν τα 2λιτρα VAG...Μακάρι να έκανε ένα πρώτο στάδιο 1.8 VVC 0-100 όσο ένα Golf GTi,αλλά δυστυχώς αυτό δε γίνεται...
Καταρχήν τα Golf Gti κάνουν άθλιους χρόνους και 0-100, αλλά το δράμα είναι αν δεις το 0-160 και σκεφτείς ότι μιλάμε για αμάξι TURBO ΔΙΛΙΤΡΟ ΜΕ 200+PS!!! Οπότε μη τα θεωρείτε μέτρο σύγκρισης...
i-VTec έγραψε:Επίσης,το όλο θέμα "0-100" δεν έχει νόημα κατά τη γνώμη μου...Αυτό το νούμερο δε λέει τίποτα από μόνο του...Ένα 0-200 Km/h,ένα 0-402 m ή ακόμα καλύτερα,ένα 0-1000 m είναι πολύ πιό αντιπροσωπευτικά των δυνατοτήτων ενός αυτοκινήτου...
Θα συμφωνήσω απόλυτα!!!! :up: Για μένα το 0-160 είναι πολύ πιο αντιπροσωπευτικό νούμερο των δυνατοτήτων ενός αυτοκινήτου ή το 0-400m... Γιατί μετά τα 100-120km/h αρχίζουν τα ζόρια...

Σε κάθε περίπτωση πάντως ο Κώστας μιλάει για κοντερίσια km/h και μέτρηση "στο χέρι" όπως λέει και ο τίτλος, γι' αυτό μη ξεχνιέστε... Αυτός ο τρόπος όπως είπε κι ο άλλος Κώστας (saiko) έχει μεγάλο ποσοστό σφάλματος... :D
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
Άβαταρ μέλους
fotis power
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 3:08 pm
Τοποθεσία: peristeri
Επικοινωνία:

Re: 0-100 με χρονομετρο χεριου!

Δημοσίευση από fotis power »

Tasos_7R έγραψε:Καταρχήν τα Golf Gti κάνουν άθλιους χρόνους και 0-100, αλλά το δράμα είναι αν δεις το 0-160 και σκεφτείς ότι μιλάμε για αμάξι TURBO ΔΙΛΙΤΡΟ ΜΕ 200+PS!!! Οπότε μη τα θεωρείτε μέτρο σύγκρισης...
φιλε tasos 7r μην τρελαθουμε κιολας.....ενταξει οι roveries μας πανε τερμα :-D αλλα δεν μπορουμε να θεωρησουμε και ταφο τον διλιτρο tfsi...το golf gti edition θελει 15,0sec για το 0-160.........
Εικόνα turbo only in photoshop
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 37 επισκέπτες