Αντιο...

General board
Απάντηση
Νερης
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2009 10:45 am
Τοποθεσία: Drama
Επικοινωνία:

Αντιο...

Δημοσίευση από Νερης »

Μετά από πολύ σκέψη, αποφάσισα όπως θα υποχρεωθούν πολύ, να πουλήσω και εγώ το ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ. Τα έβαλα κάτω τα κοίταξα τα ξανακοίταξα, δεν βγάζεις νόημα... Το Roverακι μου λοιπόν παιδιά πάει στην μάντρα... Πάει να γεράσει εκέι, ήσυχο... Προσπάθησα αυτά τα 5 χρόνια να το αγαπήσω όσο πιο πολύ μπορούσα... Δεν ήταν και δύσκολο. Τα Rover είναι πανέμορφα αυτοκίνητα... Το αγάπησα λοιπόν με όλη μου την καρδια (ήταν και το πρώτο όπως προείπα) και είμαι σίγουρος ότι με καταλαβαίνετε όλοι... Όλοι έχουμε περάσει απο αυτό το στάδιο... Όλοι έχετε ζήσει αυτήν την εμπειρία... Αυτό που με πονάει πιο πολύ είναι ότι είχα κάνει όνειρα γι αυτό το αυτοκίνητο... Κια μάλιστα είχα αρχίσει ήδη να μαζέυω χρήματα.. Ήθελα να βάλω scissors πόρτες... ναι.. ακούγετε κάπως περιέργο αλλα μάλλον γι αυτό λέγεται και όνειρο... Τι να πω δεν ξέρω... ίσως να είναι καλύτερα να μην πραγματοποιούνται όλες μας οι επιθυμίες, όλα μας τα όνειρα... Δεν θα ξέχασω πότε όλα όσα περάσαμε μαζί... Την δουλειά που του έριξα, τις βόλτες, τις γύναικες που κάθησαν μέσα( ;) σκέφτομαι να πώ κάτι για να ανέβει η ψυχολογία μου) ... Το πρώτο μου αυτοκίνητο θα είναι για πάντα μέσα στην καρδιά μου, όπως είναι και για έσας τα πρώτα, και θα θυμάμαι πάντα την εκφρασή ενός φίλου από αυτό το site ''FIRST LOVE NEVER DIES''... Η συγκίνηση μου είναι μεγάλη αυτες τισ μέρες και πραγματικά νιωθω σαν να χάνω ένα κομμάτι μου... Γιατί όταν αγαπάς, πόνας... Και αξίζει να πονέσεις για το αυτοκινητό σου, γι αυτό που κόπιασες που κουραστηκες...Τι να πω παιδιά είμαι φορτισμένος συναισθηματικά πολύ αυτην την στιγμή αλλά είμαι σίγουρος ότι με καταλαβαίνετε... Ποιος ξέρει ίσως το μέλλον να με βρει με κανενα 25ακι... Σας ευχαριστώ πολύ όλους παιδιά για την βοήθεια και την κατανόηση... ROVER 414Gsi

Άβαταρ μέλους
zed
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2005 11:02 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: Αντιο...

Δημοσίευση από zed »

:klaps: :klaps: :klaps: :klaps: :klaps:
216Si

Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 4:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Αντιο...

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

:klaps: :klaps: :klaps:
Το χειρότερο θα ήταν να χάσεις άδικα το πρώτο σου αμάξι με άσχημο τρόπο, όπως εγώ :(

Mορείς πάντως να μείνεις στην εταιρεία αν την αγάπησες τόσο!
Έχει από γρήγορα roadster μέχρι θηριώδη 4κίνητα ;)

Το ερώτημά μου όμως είναι τι είναι τα scissors;;
MG TF turbo...

Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 4:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Αντιο...

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

Έψαξα και το βρήκα :mad:

Πάλι καλά που δεν το έκανες αυτό στο Roverάκι :bow: :bow:
MG TF turbo...

Νερης
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2009 10:45 am
Τοποθεσία: Drama
Επικοινωνία:

Re: Αντιο...

Δημοσίευση από Νερης »

Scissors είναι η πορτες που ανηγουν προς τα πανω... λυπαμε φιλε μου που εχασες ετι αδικα το πρωτο σου αυτοκινητο..

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Αντιο...

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Σε καταλαβαίνουμε φίλε Νέρη πως νιώθεις... Αυτά έχει η ζωή τι να κάνουμε... Κι εγώ αυτό το καιρό είμαι πολύ πιεσμένος, όχι τόσο γιατί το Roverάκι μου είναι παλιό, αλλά επεδή έχω καταλήξει με 2 παλιά αμάξια αυτή τη στιγμή πράγμα που σημαίνει ότι θέλω σχεδόν έναν ολόκληρο μισθό τέλη Νοεμβρίου για τέλη (χώρια ασφάλειες και λοιπά έξοδα). Επομένως ίσως και το δικό μου να έχει την ίδια άδικη μοίρα... :klaps:
Πάντως αν θες μπορείς να βρεις ένα πιο σύγχρονο Rover-MG σε ελκυστική τιμή μάλιστα και να μείνεις στην "οικογένεια". ;)
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Αντιο...

Δημοσίευση από kostas200vi »

Εσείς τα δίνετε........... κι εγώ το βελτιώνω κι άλλο :-D
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αντιο...

Δημοσίευση από nikolas »

kostas200vi έγραψε:Εσείς τα δίνετε........... κι εγώ το βελτιώνω κι άλλο :-D
Εσύ έχεις πάρει το δρόμο χωρίς επιστροφή!! τι να σου κάνουν τα 2500ευρώ της απόσυρσης όταν τόσο σχεδόν κάνουν οι αναρτήσεις με τον emerald!?? :P

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Αντιο...

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:
kostas200vi έγραψε:Εσείς τα δίνετε........... κι εγώ το βελτιώνω κι άλλο :-D
Εσύ έχεις πάρει το δρόμο χωρίς επιστροφή!! τι να σου κάνουν τα 2500ευρώ της απόσυρσης όταν τόσο σχεδόν κάνουν οι αναρτήσεις με τον emerald!?? :P
Και 20000 € να μου έδιναν..... λίγα είναι :P
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες