Πρωτες εντυπωσεις!!!!

General board
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
.ΓΙΩΡΓΟΣ.
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 27, 2008 1:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα-Α.Κυψελη
Επικοινωνία:

Πρωτες εντυπωσεις!!!!

Δημοσίευση από .ΓΙΩΡΓΟΣ. »

Παιδια εδω και λιγες ημερες αφου αποκτησα το 214 του 92 ασχολουμαι ολο με αυτο(με την καλη εννοια)!!!Ακομα το καθαριζω και το γυαλιζω!Μπορει να ειναι πραγματικα ατρακαριστο και να ηταν ολο σε κλειστο παρκινγκ,αλλα επειδη το ειχε γυναικα ηταν σε τελειως αδιαφορη και χυμα κατασταση απο αισθητικη και καθαριοτητα!!!!Αρχικα του εκανα βιολογικο για να φυγουν τα πολλα και απο τοτε κανω διαφορες λεπτομερειες!!!Του ξεκολλησα με πιστολι θερμου αερα(θαυματουργο)πανω απο 10 σηματα τελων κολημμενα σε απιθανα :lol: σημεια καθως ξεκολλησα και τα σηματα ,πλην αυτων που εχουν τρυπες,απο την πεμπτη πορτα.Του εβγαλα απο το Υπουργειο καινουργιες πινακιδες,ειναι ομορφοτερες,το γυαλυσα,πατακια παραγγελεια καινουργια,πεταλιερες sparco,momo τιμονι,ΜΡ3 καινουργιο και λυσιμο και καθαρισμα ολα τα λαμπακια για να ανναβουν εντονοτερα στο ταμπλο,15αρες ζαντες γνησιες Rover,Uniroyal 195-50/15 και θα μπει και μια ομορφη οβαλ μπουκα για να μην φαινεται ο απαισιος με κλιση προς τα κατω ,θα τον κοψω,<<νεροσωληνας>>.Μελλοντικα και αλλαγη τα πισω φαναρια με τα φιμε!!!Επισης επλυνα και το αυτοκινητο απο κατω καθως και την μηχανη,η οποια εγινε αγνωριστη οταν την καθαρισα μονος μου με πετρελαιο.Μπορει να εχω το ST σαν κυριως οχημα αλλα θελω και το 214 να ειναι χαρτι!!!Ειλικρινα το εσωτερικο το εχει αλλαξει τελειως!!!Στο δρομο καλα παει και εχει καλο κρατημα μιας και εχει ανεξαρτητη πισω!!!Το κλιματιστικο του επισης ειναι μια χαρα! Η μονη μου ενσταση ειναι για το φιννιρισμα των πλαινων ταπετσαριων.Θελουν προσοχη!!Το καλοκαιρι θα μπει και φιμε!!Αυτκολλητα του κλαμπ που θα βρω?Ποιοι αλλοι εχετε 214 ιδιας γεννιας?Παντως μου εκανε εντυπωση που στην Αγγλια βγαινουν angel eyes και led για το συγκεκριμενο!! :sreering:

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Πρωτες εντυπωσεις!!!!

Δημοσίευση από i-VTec »

Καλά χιλιόμετρα με το νέο σου απόκτημα Γιώργο,να το προσέχεις... :D

Από το άλλο θέμα πού έχεις κάνει,απαντάω εδώ καλύτερα...Ζάντες από GTi αν θέλεις έχει ο red_drifter (6976804244 - Νίκος) και τις δίνει σχεδόν τσάμπα,πάρτον να συννενοηθείτε...Έχω κι εγώ μιά 5άδα αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να τις δώσω,ποτέ δεν ξέρεις πότε θα χρειαστούν... :-D
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πρωτες εντυπωσεις!!!!

Δημοσίευση από nikolas »

Βλέπω έπεσες με τα μούτρα στη δουλειά..!! Μπράβο, χαίρομαι που παρόλο ότι έχεις το ST να ασχολείσαι, αφιερώνεις και σ'αυτό εξίσου πολύ χρόνο..είναι να το'χεις μέσα σου..Έχω δύο ερωτήσεις..Οι πινακίδες πόσο πήγαν για να βγάλεις καινούριες και το "πλύσιμο" με πετρέλαιο στη μηχανή το συνηθίζεις? βάζεις και στα πλαστικά μέρη και αν ναι, δεν τα ξεραίνει?
Όσο για αυτοκόλλητα viewtopic.php?f=10&t=3126&start=0" onclick="window.open(this.href);return false; θα βρεις από μένα. Αν έρθεις στην κοπή θα μπορείς να πάρεις αλλιώς όποια άλλη στιγμή μπορείς..

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Πρωτες εντυπωσεις!!!!

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Καλως ηρθες φιλε γιωργο να χαιρεσαι το καινουργιο σου αποκτημα.Οτιδηποτε απορια εχεις εδω ειμαστε αρκετοι που εχουμε 214 91-94 μοντελο και μπορουμε να βοηθησουμε
Εικόνα

ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 10:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Πρωτες εντυπωσεις!!!!

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Μπράβο γιώργο ετσι μερακληδικες δουλειές καθαρισμα, νοικοκύρεμα τις εκκρεμότητες να λάμψει και πάλι η Ροβεράρα.

Άβαταρ μέλους
ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 01, 2009 11:46 pm
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Επικοινωνία:

Re: Πρωτες εντυπωσεις!!!!

Δημοσίευση από ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ »

ΜΠΡΑΒΩ ΓΙΩΡΓΟ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΣΗΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ.
ΑΥΤΟ ΕΠΑΘΑ ΚΙ ΕΓΩ. ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΥΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ.
:burn: :burn: :burn: :burn: :burn: :burn: :burn:

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Πρωτες εντυπωσεις!!!!

Δημοσίευση από kostas200vi »

Καλως ηρθες Γιωργο :wellcome:
Ετσι είναι, κι εγώ 11 χρόνια το έχω και το γυαλίζω κάθε μέρα. :-D
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

panagiotis x.
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 5:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Πρωτες εντυπωσεις!!!!

Δημοσίευση από panagiotis x. »

Καλώς ήρθες και από μενα Γιώργο! :wellcome: Καλοτάξιδο να είναι το 214 σου! Εύγε για το μεράκι σου!Το γουστάρεις το ''άθλημα''! :D Συνέχισε έτσι! :up: Ανέβασε και καμιά φωτογραφία να το δούμε!
Rover 416GSi '92

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες