ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΧΙΟΝΙΟΥ?

General board
kyriakos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 5:09 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Επικοινωνία:

ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΧΙΟΝΙΟΥ?

Δημοσίευση από kyriakos »

:D ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΠΗΡΑ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΜΑΞΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΡΙΑΖΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑ 205/45/17. :( ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΤΗΣ ΑΛΥΣΙΔΑΣ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΓΥΡΟ ΓΥΡΟ ΠΑΝΟ ΣΤΗΝ ΖΑΝΤΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΣΗΜΑΔΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΖΑΝΤΑ ΠΡΟΧΩΡΟΝΤΑΣ ΣΤΑ ΧΙΟΝΙΑ??? ΤΑ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΧΩ ΧΙΟΝΟΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΣΦΑΛΕΣ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΗ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ.
Άβαταρ μέλους
fotis power
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 3:08 pm
Τοποθεσία: peristeri
Επικοινωνία:

Re: ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΧΙΟΝΙΟΥ?

Δημοσίευση από fotis power »

παντως εγω που του χα βαλει περσι αφησε λιγο χρωμα στην ζαντα...τωρα απο γρατζουνιες δεν ξερω αν εκανε γιατι οι ζαντες μου ειναι 'αστα΄΄
Εικόνα turbo only in photoshop
kyriakos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 5:09 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Επικοινωνία:

Re: ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΧΙΟΝΙΟΥ?

Δημοσίευση από kyriakos »

:D :| ΜΑΛΛΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΕΖΟΥΝ. ΕΞΑΛΟΥ ΠΑΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΤΟ ΧΙΟΝΗ ΜΕ 30ΚΜ ΤΗΝ ΩΡΑ. ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΤΙ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΙΑΠΩΝΙΚΕΣ ΚΑΡΜΕΙΤ ΑΠΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΕΤΣΙ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΙΓΟ ΧΙΟΝΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΝΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΓΝΟΣ ΟΔΡΟΜΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕΧΟΥΝ 1000ΚΜ ΣΕ ΑΣΦΑΛΤΟ ΣΤΕΓΝΟ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ. ΚΑΝΟΥΝ ΩΜΟΣ 200 ΕΥΡΩ!
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΧΙΟΝΙΟΥ?

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Κυργιακο εσυ λες 200 και το σκεφτεσαι γτ λες οτι ειναι ακριβες.Ο πατερας μου πηγε να παρει για το αλλο μας αμαξι αλυσιδες και οι απλες εκαναν 200.Η πολυ καλη ποιοτητα αγιζε τα 380 οποτε 200 ειναι καλα ειδικα αμα η διασταση ειναι περιεργη
Εικόνα
kyriakos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 5:09 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Επικοινωνία:

Re: ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΧΙΟΝΙΟΥ?

Δημοσίευση από kyriakos »

:D ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΠΟΙΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΝΕΙ. :smt107
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΧΙΟΝΙΟΥ?

Δημοσίευση από nikolas »

Θέλω και εγώ κάποια στιγμή να πάρω αλυσίδες, αλλά έχω την εντύπωση ότι απλά δεν μπαίνουν..Δε ξέρω αν κάποιος με zr160 έχει πάρει χωρίς πρόβλημα..Δεν ξέρω αν με 205/40/17 θα είναι πιο εύκολο..
Το κακό με τις κουβέρτες είναι ότι διαλύονται (απ'όσο ξέρω) αν βρουν έστω και λίγο δρόμο χωρίς χιόνι..
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΧΙΟΝΙΟΥ?

Δημοσίευση από crAss »

Εγώ με 205/50-16 είχα αγοράσει κανονικές αλυσίδες και έβρισκαν πάνω στο ελατήριο. Τώρα έχω τις καλύτερες κουβέρτες τις autosock. Επειδή το είχα ψάξει όταν τις πήρα αν πάτε για τέτοιου τύπου λύση μόνο autosock καμία σχέση με τις άλλες που κυκλοφορούν στο εμπόριο...
Life is too short not to...
Άβαταρ μέλους
giaouts
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Απρ 09, 2008 12:14 am
Τοποθεσία: Πτολεμαϊδα
Επικοινωνία:

Re: ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΧΙΟΝΙΟΥ?

Δημοσίευση από giaouts »

παιδια εγω βαζω χιονολαστιχα και δεν χρειαζονται αλυσιδες δεν κολαει πουθενα το ROVERακι τωρα ειδικα που πτολεμαιδα γινεται χαμος απο χιονι παω οπου θελω! :D
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΧΙΟΝΙΟΥ?

Δημοσίευση από nikolas »

crAss έγραψε:Εγώ με 205/50-16 είχα αγοράσει κανονικές αλυσίδες και έβρισκαν πάνω στο ελατήριο. Τώρα έχω τις καλύτερες κουβέρτες τις autosock. Επειδή το είχα ψάξει όταν τις πήρα αν πάτε για τέτοιου τύπου λύση μόνο autosock καμία σχέση με τις άλλες που κυκλοφορούν στο εμπόριο...
Με τις κουβέρτες κανένα πρόβλημα? Δεν βρίσκουν πουθενά?
kyriakos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 5:09 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Επικοινωνία:

Re: ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΧΙΟΝΙΟΥ?

Δημοσίευση από kyriakos »

:) AN ΜΕ ΧΙΟΝΟΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΧΙΟΝΗ ΜΕΤΑ ΑΣΦΑΛΤΟ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΑΛΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ? ΑΝ ΒΓΕΝΟΥ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΖΕΙΣ ΒΓΑΖΕΙΣ. :up:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες