Το MGF μου!

General board
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Αγόρασα το MGF!

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Συμφωνω! δε γινεται ευκολα γιατι και εγω Το χω ψάξει στην λεπτομερεια !
:D
Θα περιοριστω στις Οπτικές αλλαγές βασικα μπροστα και πισω!

:)

Εικόνα

Εικόνα

Δηλαδη αν γίνει ετσι με καλύπτει πληρως ειλικρινα.
Μπροστά θελει μια ηλεκτρολογικά αλλαγή για τα φαναρια
κάτι βασούλες για τον προφυλακτήρα αυτα απο πίσω ειναι πιο απλα τα πράγματα.
Gas fc
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 477
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2007 9:29 pm
Τοποθεσία: Ιλιον Αττικη
Επικοινωνία:

Re: Αγόρασα το MGF!

Δημοσίευση από Gas fc »

E kai to πορτμπαγκαζ ευκολο ειναι
τα φτερα ειναι το μεγαλο πακετο.
http://www.facebook.com/TopotheteseisPh ... Systematon" onclick="window.open(this.href);return false;
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Αγόρασα το MGF!

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Α ναι?
Πακέτο ως προς τι ?
Τι θέλει αλλαγή?
Gas fc
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 477
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2007 9:29 pm
Τοποθεσία: Ιλιον Αττικη
Επικοινωνία:

Re: Αγόρασα το MGF!

Δημοσίευση από Gas fc »

τα φτερα αλλα ειναι κολητα και σιγα μην διαλυσεις το αμαξι σου για να αλλαξεις λουκ
http://www.facebook.com/TopotheteseisPh ... Systematon" onclick="window.open(this.href);return false;
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Αγόρασα το MGF!

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Ααα καταλαβα τι λες στο TF ναι ξεκινα απο το μαρσπιε κατω απο την πόρτα και πάει μεχρι πίσω το φτερό και Είναι κολλημενο. Εε ενταξει...ναι δεν θα διαλύσουμε το αμαξι....θελει after market μαρσπιε εκει ....ή δε βάζεις και τιποτα σιγα!

Και ετσι να τι αφήσεις ωραίο είναι δες....


Εικόνα

Μαρσπιεδες πχ...

Εικόνα

Εικόνα
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Αγόρασα το MGF!

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Κάποιες αλλαγές που έγιναν πρόσφατα....

Εικόνα Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

ως τον Ιούνιο ήταν έτσι....
τώρα έχω προσθέσει σίτες, σποιλερ μπροστά και έχω αλλάξει τους αεραγωγούς

Εικόνα Εικόνα Εικόνα

....ακολουθούν φυσικά και άλλες....σύντομα :D

Είχα ένα ατυχές γεγονός το προηγούμενο μήνα.....
οπου έιχα άφησει το αυτοκίνητο στην παραλία και γυρνόντας βρήκα και τα δύο τζάμια μου σπασμένα και το αυτοκίνητο μεσα στα θρίψαλα....δεν πίστευα στα μάτια μου...ζητημα να το ειχα αφήσει 10 λεπτα μόνο του...... :(
Ο λόγος που φανταζομαι είναι.......οτι κάποιος ήθελε να κλέψει ......αλλα ελα ομως γιατι να σπάσει και τα δύο?
Εντωμεταξυ το MG μέσα η καμπίνα είναι τιγκα στο χρωμιο το χω κανει και εκει αλλαγές ........χλίδα κάνει μπαμ....οτι πιο προκλητικό....
...Πρωτου να παρκαρω πηγαινα χαλαρα με 5 κυριολεκτικα... και περασα μπροστα απο ενα beach bar δηλαδη απο τα αριστερα μου beach bar απο τα δεξιά μου οι ξαπλώστρες και στην μέση δρόμος ξαφνικα ήρθε απο πίσω χωρις καααν να το αντιληφτω ενα κανίς απο την παραλία και σαν παλαβο χώθηκε σε κλασματα δευτερολέπτου κατω απο το αυτοκίνητο.......με αποτέλεσμα να βογγύξει απανωτα 2 3 φορες ...προφανώς χτύπησε :) ....και αμέσως ακινητοποίησα το αμάξι....αυτο το ακούω να ξετρυπώνει αμέσως απο κάτω και το βλέπω να ξανατρέχει στις ξαπλώστρες το καταλυπήθηκα το ζωάκι ....κάποιος το φώναξε...και ακούω στο καπακι και μια βρισία απο μακριά.
Εντωμεταξυ απο πίσω μου ουρα τα αυτοκίνητα ....μεσημερι χαμός απο κίνηση...λέω

1)ας μην κατεβω και απαντησω στον μ.....α γιατι θα μαλώσω σίγουρα

2) δεν εβρισκα κάπου να το αφήσω το αμαξι για να κατέβω να ξεκαθαρίσω.....ήταν πιτα ολο παρκαρισμενα αυτοκίνητα..ενας χαμός

Οπότε φανταζομαι ο τύπος προφανως παρακολούθησε το αμάξι και είδε οτι παρκαρα καμμια 200 μετρα πιο κατω και ήρθε τσαμπουκαλεμένος κρυφα -περιμενοντας να απομακρυνθω -και μου το σπασε.
Το λάθος μου ηταν οτι δεν σταματησα εκείνη την στιγμή να κατεβω να βριστούμε - να δω τι εγινε- αδιαφορωντας για την ουρα που περιμενε απο πίσω...το καταλαβαινω και γω σκυλι εχω.....
Η προσωπική μου ευθύνη μου όμως ηταν μηδαμινή. Μάλλον την είχε ο μ......ας που κυκλοφορούσε με το σκυλι αναμεσα στις ξαπλώστρες χωρις λουρι και τα κανις ειδικα ειναι σκυλια που.... πανε οπου ναναι δεν κοιταζουν.....
Εμεινα χωρις τζαμια για πόσο διαστημα δεν έβρισκα...τα παραγγελνω απο την αγγλια να έρθουν στην διαδρομη τα εσπασε η ΤΝΤ και το μαθαινω απο τον εμπορο 3 εβδομαδες μετα....το καλο ηταν οτι με αποζημίωσε ο εμπορος...και ευτυχως πηγα εψαξα και βρηκα 2 γνήσια τζάμια εδω Ελλαδα και μου τα αφησαν σε υποφερτη τιμή.

Αυτο που έχω καταλαβει και εμπεδώσει μιας και ειναι γνωστό είναι οτι κυκλοφορούν πολλοι αλήτες έξω στο δρόμο,
και επίσης επειδη το MG όπως και κάθε άλλο προκλητικό αυτοκίνητο ...σου βγαίνουν διάφοροι να σου πουλήσουν μαγκια στα καλα καθούμενα εκει που κινείσαι χωρις να ενοχλείς .....ετσι να σου την πούν ρε παιδι μου....δεν ειναι δηλ. μια και δύο....που συνέβει αυτό... κυρίως ετσι σε μαγαζια παραλιακα οπου π.χ μαζευεται πολυ νεολαία αλλα και στον δρομο...
Οταν παιρνω το Fordaki και παιρνάω απο παντού απαρατήρητος δεν μου συμβαίνει σχεδόν τίποτα....
μιλαμε δηλ εχω ξενερωσει.......το κανω κανα δυο βόλτες και το βάζω ξανα στο γκαραζ ...ή να ρίξω κανενα αγιασμο στο MG λέτε ? :lol: :D
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Το MGF μου!

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Ολα ειναι θεμα βλακειας και ζηλειας.Ελπιζω να εχει λυθει το προβλημα και ολα να ειναι ενταξει αλεξανδρε.Παρε τηλ για κανα καφεδακι να τα πουμε απο κοντα και μην μου ερθεις παλι με τις αδερφης σου :p
Εικόνα
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Το MGF μου!

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Αλέξανδρε πολύ ωραίο δείχνει με τις σίτες το mg σου!!! ;) Απλά αυτό που δε μου "κάθεται" καλά είναι το ασημί πλαίσιο στους πλαϊνούς αεραγωγούς... νομίζω στο χρώμα του αυτοκινήτου θα του έδειχνε καλύτερα.
Όσο για το ΖΩΟ (όχι το κανίς, αλλά τον ιδιοκτήτη του) τι να πεις για κάτι τέτοια νούμερα??? Έπρεπε να του χώσεις το κανίς στον κ@λ@!!! Αλλά θα μου πεις τι φταίει το σκυλάκι...?? :lol:
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Το MGF μου!

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

Πάνο ναι θα σε πάρω για καφέ. Τάσο ευχαριστώ. Εχω και τους πρασινους αεραγωγούς για να τους αλλάζω...σιτα έχω και πίσω και επάνω στο καπάκι του πορτ μπαγκάζ .....θα βάλω φωτο και απο εκει....θα μπεί αεροτομη τώρα και κατι με την εξάτμιση ετοιμάζω για να κλεισει .....και να φωτογραφίσω και το πίσω μέρος ξανά.

...αναμένονται και αλλες μηχανικές αλλαγές
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Το MGF μου!

Δημοσίευση από nikolas »

Μπροστά, κατά τη γνώμη μου χρειάζεται και μια περιποίηση στα φανάρια (βάψιμο στους καθρέφτες των φαναριών, όχι όλους, τα συγκεκριμένα σημεία που βάφουν)..!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Ahrefs [Bot] και 28 επισκέπτες