ΑΙΒΑΖΗΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΕ BEST !!!

General board
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: ΑΙΒΑΖΗΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΕ BEST !!!

Δημοσίευση από crAss »

Από όσο ξέρω η διαφορά σε κόστος της φλάτζας της Land Rover από την ενισχυμένη της MG-Rover είναι τόσο μικρή που δεν θα φαινόταν σε σχέση με το ποσό της συνολικής επισκευής (καμιά 20ρια ευρώ). Φυσικά υπάρχουν και οι φθηνές με καμιά 30 ευρώ όλο το σετ από τρίτους κατασκευαστές. Όμως εκείνα που είναι πανάκριβα είναι οι μεγάλες οι βίδες που ενώνουν τα 2 μέρη. Αν έχει καεί φλάτζα ΠΡΕΠΕΙ να αλλαχθούν για να έχεις το κεφάλι σου σίγουρο. Ακόμα και αν δεν έχει πάθει η φλάτζα σου πρόβλημα και ανοιχτεί ο κινητήρας έχει ένα μικρό ρίσκο να ξαναβιδώσεις τις ίδιες. Φυσικά δεν ξέρεις αν οι βίδες είναι της MG-Rover (με κόστος μόνο για αυτές κοντά στα 100 ευρώ) και αν είναι από άλλο κατασκευαστή (με κόστος κοντά στα 25 ευρώ).
Life is too short not to...
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: ΑΙΒΑΖΗΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΕ BEST !!!

Δημοσίευση από kostas200vi »

crAss έγραψε:Από όσο ξέρω η διαφορά σε κόστος της φλάτζας της Land Rover από την ενισχυμένη της MG-Rover είναι τόσο μικρή που δεν θα φαινόταν σε σχέση με το ποσό της συνολικής επισκευής (καμιά 20ρια ευρώ). Φυσικά υπάρχουν και οι φθηνές με καμιά 30 ευρώ όλο το σετ από τρίτους κατασκευαστές. Όμως εκείνα που είναι πανάκριβα είναι οι μεγάλες οι βίδες που ενώνουν τα 2 μέρη. Αν έχει καεί φλάτζα ΠΡΕΠΕΙ να αλλαχθούν για να έχεις το κεφάλι σου σίγουρο. Ακόμα και αν δεν έχει πάθει η φλάτζα σου πρόβλημα και ανοιχτεί ο κινητήρας έχει ένα μικρό ρίσκο να ξαναβιδώσεις τις ίδιες. Φυσικά δεν ξέρεις αν οι βίδες είναι της MG-Rover (με κόστος μόνο για αυτές κοντά στα 100 ευρώ) και αν είναι από άλλο κατασκευαστή (με κόστος κοντά στα 25 ευρώ).
Εαν καταλαβα καλα θα πρεπει να ζητήσω μια ενισχυμένη της MG-Rover (ποιος ξερει τι θα μου φερουν παλι :spao: )
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Re: ΑΙΒΑΖΗΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΕ BEST !!!

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

kostas200vi έγραψε:
crAss έγραψε:Από όσο ξέρω η διαφορά σε κόστος της φλάτζας της Land Rover από την ενισχυμένη της MG-Rover είναι τόσο μικρή που δεν θα φαινόταν σε σχέση με το ποσό της συνολικής επισκευής (καμιά 20ρια ευρώ). Φυσικά υπάρχουν και οι φθηνές με καμιά 30 ευρώ όλο το σετ από τρίτους κατασκευαστές. Όμως εκείνα που είναι πανάκριβα είναι οι μεγάλες οι βίδες που ενώνουν τα 2 μέρη. Αν έχει καεί φλάτζα ΠΡΕΠΕΙ να αλλαχθούν για να έχεις το κεφάλι σου σίγουρο. Ακόμα και αν δεν έχει πάθει η φλάτζα σου πρόβλημα και ανοιχτεί ο κινητήρας έχει ένα μικρό ρίσκο να ξαναβιδώσεις τις ίδιες. Φυσικά δεν ξέρεις αν οι βίδες είναι της MG-Rover (με κόστος μόνο για αυτές κοντά στα 100 ευρώ) και αν είναι από άλλο κατασκευαστή (με κόστος κοντά στα 25 ευρώ).
Εαν καταλαβα καλα θα πρεπει να ζητήσω μια ενισχυμένη της MG-Rover (ποιος ξερει τι θα μου φερουν παλι :spao: )

Μην ζητας απο εδω, παράγγειλε απο εξω.

Αλεξανδρε ειναι γνωστος και εχει κοσμο γιατι ειναι παμφηνος... ο μονος...

Ο πρωην μηχανικος του μπορει να απολυθηκε η οτιδηποτε και επιτηδες να τα λεει αυτα αλλα
αν ητανε ο μονος που τα λεει δεν θα του διναμε σημασια...

Το ρεκτιφιε αναλυθηκε παραπανω γιατι χρειαζεται...

Το δικο μου σετ φλαντζας με ολα τα σχεικα οπως αναφερθηκαν εκανε αν θυμαμαι καλα
περιπου 150 ευρω και το εψαξα και μονος μου απο Αγγλια και η διαφορα ητανε μηδαμινη.
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: ΑΙΒΑΖΗΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΕ BEST !!!

Δημοσίευση από crAss »

kostas200vi έγραψε:
crAss έγραψε:Από όσο ξέρω η διαφορά σε κόστος της φλάτζας της Land Rover από την ενισχυμένη της MG-Rover είναι τόσο μικρή που δεν θα φαινόταν σε σχέση με το ποσό της συνολικής επισκευής (καμιά 20ρια ευρώ). Φυσικά υπάρχουν και οι φθηνές με καμιά 30 ευρώ όλο το σετ από τρίτους κατασκευαστές. Όμως εκείνα που είναι πανάκριβα είναι οι μεγάλες οι βίδες που ενώνουν τα 2 μέρη. Αν έχει καεί φλάτζα ΠΡΕΠΕΙ να αλλαχθούν για να έχεις το κεφάλι σου σίγουρο. Ακόμα και αν δεν έχει πάθει η φλάτζα σου πρόβλημα και ανοιχτεί ο κινητήρας έχει ένα μικρό ρίσκο να ξαναβιδώσεις τις ίδιες. Φυσικά δεν ξέρεις αν οι βίδες είναι της MG-Rover (με κόστος μόνο για αυτές κοντά στα 100 ευρώ) και αν είναι από άλλο κατασκευαστή (με κόστος κοντά στα 25 ευρώ).
Εαν καταλαβα καλα θα πρεπει να ζητήσω μια ενισχυμένη της MG-Rover (ποιος ξερει τι θα μου φερουν παλι :spao: )
ΟΧΙ
Θα πας κάπου που πουλάνε ανταλλακτικά για Land Rover και θα ζητήσεις μια φλάτζα της Land Rover για το Freelander 1.8.
Για όλα τα υπόλοιπα μπορείς να χρησιμοποιήσεις ανταλλακτικά της MG-Rover.
Life is too short not to...
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: ΑΙΒΑΖΗΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΕ BEST !!!

Δημοσίευση από kostas200vi »

Ok Γιωργο, θα παρω φλάτζα της Land Rover για το Freelander 1.8. 8)
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΑΙΒΑΖΗΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΕ BEST !!!

Δημοσίευση από nikolas »

Κώστα, αφού ψάχνεις για μοτέρ γιατί θες να πας για αλαγή φλάντζας..?
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: ΑΙΒΑΖΗΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΕ BEST !!!

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:Κώστα, αφού ψάχνεις για μοτέρ γιατί θες να πας για αλαγή φλάντζας..?
Προληπτικά θα την αλλαξω Νικολα, γιατι εχει καποια συπτωματα που ισως σε 5000 χλμ να θελει φλατζα,και δεν ξερω αν θα βρω αλλα μοτερ, οποτε καλυτερα να την αλλαξω πριν ειναι αργα.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
kyriakos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 5:09 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Επικοινωνία:

Re: ΑΙΒΑΖΗΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΕ BEST !!!

Δημοσίευση από kyriakos »

:up: ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ. ΜΕ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ SERVISE ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΕΙΑ ΜΟΥ ΠΙΑΣΑΝ ΤΩΝ ΚΩΛ....... :spao: ΛΩΓΟ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΝΑ ΧΑ ΜΕ ΝΑ ΛΕΓΑΜΕ
ΜΑΝΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 8:25 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: ΑΙΒΑΖΗΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΕ BEST !!!

Δημοσίευση από ΜΑΝΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ »

Κύριοι μην ξεχνάτε ότι μιλάμε για τιμές Θεσσαλονικής και όχι φαρμακείου Αθήνας. Ξέρω ότι σας φαίνεται περίεργο αλλά είναι αλήθεια. Και εγώ πέρσι έκανα φλάντζα στο 45αρι μου στον Γάνο λόγο φιλίας με μηχανικό του, αλλά η τιμή που μου είπε ο Αιβάζης ήταν 300 ευρώ συνολικά. Αυτά τα δύο συνεργεία είναι τα καλύτερα για Rover στην Θεσσαλονικη!!! :-D :-D
kyriakos έγραψε::up: ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ. ΜΕ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ SERVISE ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΕΙΑ ΜΟΥ ΠΙΑΣΑΝ ΤΩΝ ΚΩΛ....... :spao: ΛΩΓΟ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΝΑ ΧΑ ΜΕ ΝΑ ΛΕΓΑΜΕ
Nikosgl
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 20, 2007 3:22 pm
Επικοινωνία:

Re: ΑΙΒΑΖΗΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΕ BEST !!!

Δημοσίευση από Nikosgl »

Αυτος ο ΑΙΒΑΖΗΣ ειναι που εχει πολυ καλη φημη σαν συνεργειο, ολοι οσοι εχουνε και ειχανε Rover μου προτεινανε αυτον αλλα δεν ηξερα που ακριβως κοντα στον σταθμο βρισκεται!! Απο εδω και περα εκει θα το πηγαινω παιδια! Προσωπικα στον Γανο το πηγαινω, και απο την παρακσευη βασικα εκει ειναι το αυτοκινητο, και εχω καποια παραπονα απο εκεινο το συνεργειο! Μου φαινεται πως εκει ειναι ολοι λιγακι στον κοσμο τους... και επισης οταν παω εκει σαν πελατης και τους (παρακαλαω) και τους κυνηγαω για να τους πω 2 κουβεντες.. για το τι εχει το αυτοκινητο και τι θελω να κοιταξουν, και δε δινουν πολυ σημασια... εγω και μονο απο αυτο χαλιεμαι. Επισης οι τιμες του δεν ειναι και οι πιο φτηνες, οσο για τη δουλεια που κανουν εκει, εξαρταται ποιος θα πιασει το αμαξι.. ειναι 1-2 τσακαλια.. οι υπολοιποι παρε τον εναν και χτυπα τον αλλον, δε ξερω για εσας παιδια αυτη ειναι δικη μου γνωμη!!
ΕικόναΕικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες